Zavrieť

Porady

Štvrťročný prehľad pre rok 2010

DR SR zverejnilo nové tlačivo štvrťročného prehľadu, platné pre rok 2010.

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!

kliknite na Daňové priznania,hlásenia a ostatné tlačivá, potom na vzory ostatných ostatných tlačív pre platiteľov zo závislej činnosti
Naposledy upravil MajaV : 18.02.10 at 05:55 Dôvod: doplnenie
Usporiadat
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
great.zv Pozri príspevok
program mi to spracoval takto:

r. 9 daň 0,- dátum 12.01. daň €,- dátum 12.02. daň €,- dátum 12.03.

r.13 daň 0,- 12.02. daň €,- 12.03. daň €,- 12.04.
(12.-teho v mesiaci je výplatný termín)
Ale pozor, jedna vec je výplatný termín a druhá vec je skutočný termín úhrady!!!
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás dá sa vyplniť prehľad aj na drsr? Nemôžem ho tam nájsť?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás dá sa vyplniť prehľad aj na drsr? Nemôžem ho tam nájsť?
Zase už nie.
http://www.porada.sk/t137862-zamestn...efundacia.html
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás dá sa vyplniť prehľad aj na drsr? Nemôžem ho tam nájsť?
Je tam, teraz som ho pozerala a dá sa aj vyplniť.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

Ančika Pozri príspevok
Ale pozor, jedna vec je výplatný termín a druhá vec je skutočný termín úhrady!!!
ďakujem za upozornenie, ale asi som to napísala neprehľadne... (12.-teho je výplatný termín, pani tiež k tomu dátumu uhrádza zráž.daň).. mňa ale mýli ten mesačný posun v dátumoch medzi r.9 a r. 13, ktorý mám zo softu.. keď v januári bola zamestnancom zrazená a aj odvedená daň za 12/2009 (a bolo to 12.1.), tak prečo mi na r.13 ponúka dátum 12.2.? ....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

great.zv Pozri príspevok
ďakujem za upozornenie, ale asi som to napísala neprehľadne... (12.-teho je výplatný termín, pani tiež k tomu dátumu uhrádza zráž.daň).. mňa ale mýli ten mesačný posun v dátumoch medzi r.9 a r. 13, ktorý mám zo softu.. keď v januári bola zamestnancom zrazená a aj odvedená daň za 12/2009 (a bolo to 12.1.), tak prečo mi na r.13 ponúka dátum 12.2.? ....
Máš Pohodu, pokiaľ viem ...Pozri hore na tabuľku - ešte takú modrú, je tam tuším napísané, že ju treba vyplniť podľa našich údajov, tj. Ty si vyplň dátumy aj sumy, až potom klikni aby sa Ti prehľad zobrazil v tlačovej forme. Je to trošku alibistické od Pohody.
2 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

VERONIKA6 Pozri príspevok
Je tam, teraz som ho pozerala a dá sa aj vyplniť.
Ten interaktívny na www.drsr.sk vidím len za rok 2009.
Nový je iba vo formulároch.
1 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

VERONIKA6 Pozri príspevok
Je tam, teraz som ho pozerala a dá sa aj vyplniť.
Ja som tiež našla iba za rok 2009
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ospravedlňujem sa, máte pravdu, je to za r. 2009.
0 0
avodes avodes

avodes je offline (nepripojený) avodes

Great.zv mne program tiež uvádza nesprávne dátumy.Skús si to odsledovať sama a oprav si ich. V stĺpci 01 v časti II. na r.9 sa uvádza dátum,kedy bola zrážka vykonaná, t.j. výplatný termín -uvádza sa zr.daň zo mzdy za mes. 12/2009. Na r.13 sa uvádza skutočný dátum odvodu zr. dane, ktorý nájdeš na bankovom výpise. My obyčajne odvádzame úhradu dane v rovnaký deň,ktorý je určený na výplatu mzdy-výplatný termín, takže sa mi dátumy rovnajú.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ďakujem... áno ako píšeš....,len ma hnevá, že Pohoda to "nedosleduje" sama, no a my začiatočníci v mzdách... sme potom šokovaní ešte raz vďaka
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Prosím možem sa spytat? ja viem, že asi to tu už niekde bolo spomínané, ale neviem sa z toho vysomarit :-)
Štvrťročný prehlad mesiac marec - dám tam fiktívne sumy :-)
Riadok 1
Povedzme že bol uhrn preddavkov na dan 8200 Eur

Ale na ročnom zučtovani dane som ludom vratila trebars 9000 Eur, ako mam vyplnit riadok 2? Mam tam dať sumu mínus 9000, alebo mínus 8200, alebo ako? Danovy urad nebudeme žiadat o vrátenie dane, chceme to umorovať postupne

Riadok 3 nemám žiadnu sumu
Riadok 4 teraz čo? Buď dám nulu alebo minus 800 Eur?

A ešte ked mam v riadku 8 mínus 700 Eur vyplateného danového bonusu, potom čo dam do riadku 7 - odvodová povinnosť? Lebo odviedli sme samozrejme nulu. Neviem, či vykaz akceptuje minusove položky, alebo či tam mam davat priebežne znižovanie kvoli ročnemu zučtovaniu na riadku 2?
Ako to potom bude vyzerat za 3 mesiace, bude sa to umorovat podobnym sposobom?


Dakujem moc za odpoved
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

andrea123 Pozri príspevok
Prosím možem sa spytat? ja viem, že asi to tu už niekde bolo spomínané, ale neviem sa z toho vysomarit :-)
Štvrťročný prehlad mesiac marec - dám tam fiktívne sumy :-)
Riadok 1
Povedzme že bol uhrn preddavkov na dan 8200 Eur

Ale na ročnom zučtovani dane som ludom vratila trebars 9000 Eur, ako mam vyplnit riadok 2? Mam tam dať sumu mínus 9000, alebo mínus 8200, alebo ako? Danovy urad nebudeme žiadat o vrátenie dane, chceme to umorovať postupne

Riadok 3 nemám žiadnu sumu
Riadok 4 teraz čo? Buď dám nulu alebo minus 800 Eur?

A ešte ked mam v riadku 8 mínus 700 Eur vyplateného danového bonusu, potom čo dam do riadku 7 - odvodová povinnosť? Lebo odviedli sme samozrejme nulu. Neviem, či vykaz akceptuje minusove položky, alebo či tam mam davat priebežne znižovanie kvoli ročnemu zučtovaniu na riadku 2?
Ako to potom bude vyzerat za 3 mesiace, bude sa to umorovat podobnym sposobom?


Dakujem moc za odpoved
riadok 1 8200
riadok 2 -8200
riadok 4 nedáš nič /vyšla ti 0/
riadok 7 "
do riadku 8 nemôžeš dávať mínus, veď sa nedá odviesť -

v ďaľšom prehľade budeš odpočítavať ešte - 800 € od preddavku na dani ktorý ti vznikne za 4/2010.

Daňový bonus myslíš vyplatený z ročného zúčtovania ?
7 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Nie myslela som danovy bonus, ktory pravidelne vyplacame v každom vyplatnom termine...
lebo ak som doplacala niekomu danovy bonus, myslim že to boli asi 4 pripady, mne sa to zobrazilo v tej sume preplatku...

Tak akurat som sa dostala k dalšim bodom toho vykazu a mam tuna taky gulaš, že neviem vobec teraz ako z toho von, pyta to odo mna zamestnanecku premiu, idem asi od začiatku uplne:

Zamestnanci mali danovu povinnosť, keby nebolo ročneho zučtovania trebars 150 Eur. Vzhladom na to, že poberaju pravidelne danove bonusy vo vyške 80 Eur, teoreticky by sme odviedli iba 150-80 = teda 70 Eur, keby nebolo ročneho zučtovania dane.

Ale ročne zučtovanie dane bolo a dopadlo nasledovne:
Daň na vrátenie z RZD bola 200 Eur
Bonus z RZD som mala vratit 170 Eur
Zamestnanecku premiu som vyplatila v sume 32,50 Eur

Teda ak vezmem tlačiva ročneho zučtovania všetkych zamestnancov a spočitam im dolu sumy preplatkov a nedoplatkov, vyjde mi to iste čislo, akoby som spočitala 200+170+32,5, teda 402,50 by mali dokopy zamestnanci akoby vratene, zložene z dane vrátenej, danovych bonusov vratenych a zamestnaneckej prémie

A teraz naspat - povodne som mala danovu povinnost, keby nebolo ročneho zučtovania 150 Eur minus danove bonusy pravidelne 80 Eur, teda tych 70 Eur, ale my mame ešte sumar preplatkov vo vyške 402,50, teda sme v minuse -332,50. Použila som všetko fiktivne čisla, prosim vedel by mi to niekto po jednotlivych riadkoch s tymito fiktivnymi čislam vypočitat? lebo blaznim z toho, alebo to skusim sama a skuste poradit prosim:
Riadok 1 by bolo 150 Eur
Riadok 2 mínus 150? ale potom ako dam do riadku 5 danovy bonus a do riadku 6 zamestnanecku premiu?

A ešte mala poznamka. Mali sme samozrejme aj zražkovu dan, ale tu sme zaplatili, takže zražkova dan je vysporiadana, nech bola nejak fiktivne trebars 65 Eur. Neviem ako to tento nas soft myslel, ale asi to bolo myslene tak, že si budeme priebežnu pohladavku voči danovemu uradu vysporiadavat aj zražkovou danou, ale nespravili sme to tak, proste zražkovu sme zaplatili, takže vyššie spomenute vypočty su iba preddavkovej dane.
Prosim skuste mi poradit, lebo už som zufala :-( normalne s tymito fiktivnymi čislami, ak niekto može, po lopate, riadok jedna, riadok dva...a tak dalej, lebo špekulujem nad tym odvrchu, odspodu, ale stale na niečo narazim a neviem z toho von :-((((( dakujem strašne moc.
Naposledy upravil andrea123 : 22.04.10 at 11:52
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

great.zv Pozri príspevok
mám pred sebou prehľad - časť pre daň vybranú zrážkou - r.9 tri stĺpce pre 1. štvrťrok - 01, 02, 03. zrážky z 12/2009, 01/2010 a 02/2010? a čo potom do r. 13?
preddavkovú dan píšeš dátumy za ktorý mesiac bola preddavková dan zrazená a zrážkovú dan píšeš v ktorom mesiaci bola zrážková dan zrazená.Úhrady doplníš potom z výpisov z banky.

napr. mesiac 01 02 03
preddavková dan 12.2.2010 12.3.2010 12.4.2010

zrážková dan 12.1.2010 12.2.2010 12.3.2010
2 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

andrea123 Pozri príspevok
Nie myslela som danovy bonus, ktory pravidelne vyplacame v každom vyplatnom termine...
lebo ak som doplacala niekomu danovy bonus, myslim že to boli asi 4 pripady, mne sa to zobrazilo v tej sume preplatku...
Danový bonus či už vyplácaný mesačne so mzdou alebo doplatok z ročného zúčtovania sa ti objaví v riadku danový bonus.
skús či máš v softe dobre zadané mzdové zložky alebo spôsob akým to do výplaty zadávate.
1 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

Nutricia Pozri príspevok
Danový bonus či už vyplácaný mesačne so mzdou alebo doplatok z ročného zúčtovania sa ti objaví v riadku danový bonus.
skús či máš v softe dobre zadané mzdové zložky alebo spôsob akým to do výplaty zadávate.
Tak to si klepla klinec po hlavičke teraz :-) na soft sa odvolavat nemožem, lebo aj tak musim po nich všetko kontrolovat :-( ale nechcem to viac rozoberat, budeme mat iny, dufam, že to bude lepšie...
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Neviete náhodou kedy sa aktuálny prehľad za 1.Q bude dať vyplniť na drsr?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dnes už sa dá vyplniť.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

great.zv Pozri príspevok
ďakujem... áno ako píšeš....,len ma hnevá, že Pohoda to "nedosleduje" sama, no a my začiatočníci v mzdách... sme potom šokovaní ešte raz vďaka
Pohoda tam dáva dátum, ktorý ste si zadali ako výplatný termín v nastaveniach - ten istý prednastavený dátum udáva aj do mesačných výkazov na soc. poisť, aj zdravot. poisť.... ona predsa nevie, kedy ste výplatu vyplácali (najmä pri výplatách v hotovosti) skutočne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať