Zavrieť

Porady

vybavenie pasu mimo trvaleho bydliska

ahojte... potrebujem si vybavit pas mimo trvaleho bydliska...aktualne som dlhodobo v KE a trvale bydlisko mam v TN... pocula som ze by to nemal byt problem. Vie niekto poradit comi bude treba a kam mam v KE ist?
Naposledy upravil Dav : 18.02.10 at 07:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kazda krajina moze vydavat iba svoje pasy,nie inej krajiny.Myslim ze to nie je mozne. Chod,alebo zavolaj na najblizsie odd.cudzineckej policie, dozvies sa viac...

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Áno, CP si môžeš vybaviť na ktoromkoľvek ORPZ v rámci republiky. Potrebuješ k tomu: platný OP, 33,-€ kolok alebo hotovosť, ak už v minulosti bol vydaný CP (najneskôr pri preberaní nového ) je potrebné tento doniesť ku kontrole, resp. ak je neplatný tak vrátiť. Pri žiadosti o urýchlene vydanie (do 2 pracovných dní) je poplatok 132,-€. V KE je oddelenie vydavania dokladov na ul. Komenského 52.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Laco-monter Pozri príspevok
    Viem o tom,že jedna osoba može mať najviac 3 pasy platné súbežne.

    Umožńuje sa to z toho dovodu,že svet je ideologicky rozdelený a nie všetky krajiny navzajom akceptuju svoje pasy.

    v praxi to vyzerá tak,že ak by ste chceli navštíviť napr.okupované územia v pásme Gazy pod palestínskou správou,tak Vás tam jednoducho nepustia ak mate v pase americké,či izraelské víza.

    A rovnako na druhej strane v celom Schengene a ostatnom svete ste automaticky podozriví ak máte v pase len víza Ukrajiny.

    Z tychto dovodov legislatíva umožńuje vlastniť viac pasov súčasne a preukazovať sa nimi podĺa potreby.

    Tiež možno vybaviť pas cez slovenskú ambasádu v ktorejkoľvek krajine.

    No vybavovať pas mimo svojho trvalého bydliska na OO-PZ iného okresu považujem za neučelné.
    Ano, môžete vlastniť súbežne tri platné cestovné pasy aj z dôvodu ktorý uvádzate, ale nič to nemení na vecí, že najneskôr pri preberaní nového CP je potrebné predložiť k nahliadnutiu ostatné platné CP a neplatné vrátiť. OP si môžete vybaviť len v mieste trvalého pobytu. Ak by ste väčšinu roka býval mimo miesto tr. pobytu, hneď by to bolo účelne. Ak ste v zahraničí a stratíte alebo vám ukradnú cestovné doklady je možné ich vybaviť cez ambasádu, ale treba rátať s dobou čakania min.2 mesiace a viac. Oddelenie vydávania dokladov je pri OR PZ a nie OO PZ.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    tutiola Pozri príspevok
    Ano, môžete vlastniť súbežne tri platné cestovné pasy aj z dôvodu ktorý uvádzate, ale nič to nemení na vecí, že najneskôr pri preberaní nového CP je potrebné predložiť k nahliadnutiu ostatné platné CP a neplatné vrátiť. OP si môžete vybaviť len v mieste trvalého pobytu. Ak by ste väčšinu roka býval mimo miesto tr. pobytu, hneď by to bolo účelne. Ak ste v zahraničí a stratíte alebo vám ukradnú cestovné doklady je možné ich vybaviť cez ambasádu, ale treba rátať s dobou čakania min.2 mesiace a viac. Oddelenie vydávania dokladov je pri OR PZ a nie OO PZ.
    V našom meste bolo oddelenie pasov a víz súčasťou oddelenia cudzineckej polície , ktoré sídlilo na OO PZ

    Predčasom bolo presťahované do budovy OR PZ , ale to je nepodstatný detail...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pas sa môže vybaviť nielen na adese trvalého, ale aj prechodného bydliska:
    Zdroj : MV SR
    Žiadosť o vydanie cestovného pasu podáva občan v mieste trvalého alebo prechodného pobytu, alebo v mieste, kde sa zdržiava. Na prechodný pobyt nemusí byť úradne prihlásený. Občania musia byť pri podaní žiadosti o vydanie cestovného pasu osobne prítomní.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Niekdajšie "pasovky" teraz patria pod jedno oddelenie alebo odbor a to je Vydávanie dokladov, ktoré v sebe zahrňuje vydávanie VP, OP, CP a ZP

    Designinka je offline (nepripojený) Designinka

    Designinka
    tutiola Pozri príspevok
    Áno, CP si môžeš vybaviť na ktoromkoľvek ORPZ v rámci republiky. Potrebuješ k tomu: platný OP, 33,-€ kolok alebo hotovosť, ak už v minulosti bol vydaný CP (najneskôr pri preberaní nového ) je potrebné tento doniesť ku kontrole, resp. ak je neplatný tak vrátiť. Pri žiadosti o urýchlene vydanie (do 2 pracovných dní) je poplatok 132,-€. V KE je oddelenie vydavania dokladov na ul. Komenského 52.
    DAKUJEM!

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Teší ma, že Ti moja rada pomohla.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    používat viac platných cp súbežne, nie je žiadna novinka. takto to bolo aj cca. 15 rokov do zadu. dokonca v tej dobe zákon ani nehovoril o množstve - počte cp , ktoré môže občan vlastniť.

    michalnl je offline (nepripojený) michalnl

    michalnl
    Dobrý deň. Pochádzam z Ukrajiny. Chcel by som sa spýtať, kde na Slovensku sa dá vybaviť ukrajinský cestovný pas?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    michalnl Pozri príspevok
    Dobrý deň. Pochádzam z Ukrajiny. Chcel by som sa spýtať, kde na Slovensku sa dá vybaviť ukrajinský cestovný pas?
    matne si spomínam, či takú službu nerobí veľvyslanectvo daného štátu, ale mohla nastať aj zmena, ale každopádne by som sa informovala na ambasáde. za opýtanie nič nedáš
    Príspevok zbalený
    spam
    SamuelSK za neucelne povazujem cestovat a stracat cas, ktoreho ma uz aj tak kazdy dost malo... cestovanim do susedneho okresneho mesta z dediny, odkial nie su ziadne spoje a ked clovek nema ani automobil, tak ma smolu , pretoze na to by si clovek musel vybrat DOVOLENKU!!! a uz vobec nekomentujem ak mam trvaly pobyt v BA a pracujem v KE ;-)
    nie nadarmo je trvaly pobyt postkomunisticka blbost. skus prist s tymto terminom niekde v zahranici a nepochopia..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.