Zavrieť

Porady

Opatrovateľka

Ospravedlňujem sa ak som zadala zle tému, ale nemám sa na koho obrátiť, minulý rok som pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku, neviem si rady s daňovým priznaním, bola som aj na DU sa informovať, ale neochotne ma odbili. Tak prosím o radu Vás. Aj som to skúsila počítať, len neviem či správne.

Príjem 9000,- EUR
Výdavky 40% 3600,- EUR
Poistné 1720,28 EUR

Základ 3679,72 EUR
Nezdnan.časť 4025,70 EUR
Daň 0

Je to tak správne?
Ak nie,prosím usmerníte ma? Prišla som len na týždeň, zajtra odchádzam a nemám sa na koho obrátiť.
Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

áno. a ešte by som ten ZD 3679,72€ uviedla aj na r. 79, lebo príjmy z Rakúska sú u nás vyňaté pre výpočet dane.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

A v prípade dôchodu pracujúceho v v Rakúsku je to ako?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
VERONIKA6 Pozri príspevok
A v prípade dôchodu pracujúceho v v Rakúsku je to ako?
U dôchodcu nemôžeš použiť nezdaniteľnú položku, ale bez ohľadu na to sú to príjmy vyňaté zo zdanenia a tak či tak je daň nula.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

mysimis Pozri príspevok
U dôchodcu nemôžeš použiť nezdaniteľnú položku, ale bez ohľadu na to sú to príjmy vyňaté zo zdanenia a tak či tak je daň nula.
To potrebuje kolegyňa pre svokru. Niečo sme našli. Ona má nejaké životné poistenie a chcela si znížiť daň. Živnosť má v Rakúsku a príjem má iba z Rakúska. Na Slovensku bola dôchodkyňou po celý rok.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Vierka, napíš s kolegyňou čísla a prepočítam Ti to a napíšem Ti aj riadky čo kam máš napísať.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Miška - Mirka, tu sú tie údaje pre kolegyňu.
Starobný dôchodok poberala v SR - 4044,- Eur, V ČR 342,36 Eur, zarobené v Rakúsku 2100,- Eur, životné poistné zaplatila vo výške 380,04 Eur.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
VERONIKA6 Pozri príspevok
Miška - Mirka, tu sú tie údaje pre kolegyňu.
Starobný dôchodok poberala v SR - 4044,- Eur, V ČR 342,36 Eur, zarobené v Rakúsku 2100,- Eur, životné poistné zaplatila vo výške 380,04 Eur.
Vierka, tu prikladám vypočítané slovenské DP pre Tvoju kolegyňu:
r. 29 - áno
r. 30 - 4386,36
Odd. VI - r. 2 - 2100 príjmy k tomu 40% výdavky - 840
pod tabuľkou zaškrtneš, že sa jedná o paušálne výdavky vo výške 40%
r. 38 - 2100
r- 39 - 840
r. 40,44,59,62,64,66,67,68,69 - 1260
r. 74, 75,76 - 380,04
r. 77 - 879,96
r. 78 - 167,19
r. 79 - 2100
r. 80,87,91,93 - 0
Do oddielu XIII - je potrebné uviesť osobitné záznamy v nasledovnom znení: Príjem na základe § 6 z Rakúska v celkovej výške 2100 € a je potrebné dopísať aj číslo rakúskeho živnostenského listu.
Upozorni kolegyňu, že nech si podá aj v Rakúsku daňové priznanie.
0 0
nana134 nana134

nana134 je offline (nepripojený) nana134

ahojte,ja som si bola doteraz ista,ze zivnostnicka v Rakusku podava danove priznanie v Rakusku az vtedy ked presiahne rocny prijem vysku 11.000EUR.
Nie je to tak?,opravte ma prosim ak sa mylim.

Nestaci podat danove priznanie iba na SK?

Dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nana134 Pozri príspevok
ahojte,ja som si bola doteraz ista,ze zivnostnicka v Rakusku podava danove priznanie v Rakusku az vtedy ked presiahne rocny prijem vysku 11.000EUR.
Nie je to tak?,opravte ma prosim ak sa mylim.

Nestaci podat danove priznanie iba na SK?

Dakujem
Je výhodné podať DP aj keď je nižší príjem, lebo daň sa neplatí a SVA Ti môže hneď dopočítať doplatky, keď si nepodáš dopočíta Ti to až za 3 roky a potom sa budeš diviť koľko Ti vyjde platiť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Časť citátu:
mysimis Pozri príspevok
...................
Upozorni kolegyňu, že nech si podá aj v Rakúsku daňové priznanie.
Miška, aj Vierka, pozri tu http://www.porada.sk/1274462-post18.html
mysimis Pozri príspevok
Je výhodné podať DP aj keď je nižší príjem, lebo daň sa neplatí a SVA Ti môže hneď dopočítať doplatky, keď si nepodáš dopočíta Ti to až za 3 roky a potom sa budeš diviť koľko Ti vyjde platiť.
Miška, hrubo vyznačenému nerozumiem.
Naposledy upravil Marína : 20.02.10 at 07:44
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Marína Pozri príspevok
Časť citátu:

Miška, aj Vierka, pozri tu http://www.porada.sk/1274462-post18.html

Miška, hrubo vyznačenému nerozumiem.
Evka, v AT sa z daňového priznania dopočítava platenie sociálneho poistenia z daňového priznania /tam finanzamt spolupracuje so sociálom/, keď si nepodá DP nebudú mať z čoho dopočítavať a po 3 rokoch ju vyzvú aby predložila príjmy a z celkových príjmov za 3 roky jej dopočítajú doplatky. Neviem či som to vysvetlila tak, aby si to pochopila, ale je to obdobné ako u nás, s tým rozdielom že u nás sa to vypočítava z výpisu z DP. Chodím sa pravidelne školiť do AT k daňovému poradcovi a odporúčala som aj vlani podať DP a odporúčam to aj t.r.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Miška, dobre si mi to vysvetlila, pochopila som. Teraz, vďaka tebe, už budem v obraze aj ja.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Miška, oceňujem Tvoju ochotu, teraz už aj ja budem vedieť poradiť kamarátkam, čo robia opatrovateľky. Vďaka
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja viem, že rakúske DP je pomerne dosť zložitá záležitosť, lebo je potrebné tam dopočítavať aj naturálne dávky, ale je to len výhoda pre naše opatrovateľky.
0 0
nana134 nana134

nana134 je offline (nepripojený) nana134

Miska,dakujem Ti za kazdu raduPekny den zelam
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Známa chce skontrolovať DP. Celý minulý rok pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku, jej príjmy sú: výplata - 6216, cestovné - 240, stravné - 1176 a ešte tam má sociálne - 1808,84 €. Priznám sa,nerozumiem, prečo aj sociálne si dala do príjmu. Dala si paušálne výdavky, takže základ dane jej vyšiel 5664,44, toto má na riadku 69, ďalej riadok 77 - 5664,44, riadok 78 - 1076 a riadok 79 - 5664,44. Poradí, prosím, niekto či je to správne. Ja jej bohužial poradiť neviem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
DP typ B - príjmy sú 7632 € k tomu 40% paušálne výdavky = 3052,80, základ dane je 4579,20 € t.j. r. 69 na r. 70 -4025,70, r. 76 - 4025,70 r. 79 - 7632. Do slovenského DP si nedáva platby do SWA /sociálka/.
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
mysimis Pozri príspevok
DP typ B - príjmy sú 7632 € k tomu 40% paušálne výdavky = 3052,80, základ dane je 4579,20 € t.j. r. 69 na r. 70 -4025,70, r. 76 - 4025,70 r. 79 - 7632. Do slovenského DP si nedáva platby do SWA /sociálka/.
Ďakujem veľmi pekne, ale ešte by som sa chcela spýtať, r.78 nevypisovať? Pýtala sa aj na daňový bonus, ja som jej povedala, že nemá nárok. Mala som pravdu?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hepi Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, ale ešte by som sa chcela spýtať, r.78 nevypisovať? Pýtala sa aj na daňový bonus, ja som jej povedala, že nemá nárok. Mala som pravdu?
Nie, nemala si pravdu, má nárok aj na daňový bonus.
0 0
tinabo tinabo

tinabo je offline (nepripojený) tinabo

Pekný deň prajem, mám podobný problém respektíve otázku. A veľmi potrebujem pomôcť. Známa bola celý rok 2009 nezamestnaná až od 16.11.2009 začala pracovať na živnosť ako opatrovateľka v Rakúsku. Na slovensku nepoberala ani podporu ani nič. V rakúsku zarobila 770,-Eur na mesiac čiže spolu 1155,-Eur. Musí vôbec podať daňové priznanie ak nepresiahla sumu 2012,85Eur? Vopred ďakujem každej dobrej duši za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať