Zavrieť

Porady

Opatrovateľka

Ospravedlňujem sa ak som zadala zle tému, ale nemám sa na koho obrátiť, minulý rok som pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku, neviem si rady s daňovým priznaním, bola som aj na DU sa informovať, ale neochotne ma odbili. Tak prosím o radu Vás. Aj som to skúsila počítať, len neviem či správne.

Príjem 9000,- EUR
Výdavky 40% 3600,- EUR
Poistné 1720,28 EUR

Základ 3679,72 EUR
Nezdnan.časť 4025,70 EUR
Daň 0

Je to tak správne?
Ak nie,prosím usmerníte ma? Prišla som len na týždeň, zajtra odchádzam a nemám sa na koho obrátiť.
Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
bucka10 bucka10

bucka10 je offline (nepripojený) bucka10

Dobrý deň,prosím o radu,nakoľko vidím,že sa tejto téme venujete a ja si neviem dať rady.
Starobná dôchodkyňa pracuje ako opatrovateľka v Nemecku na slovenskú živnosť.Faktúruje nemeckej rodine.Jej príjmy sú 5000 €.Výdavky budú 40% - 3000 €. Základ dane 2000 €. NČZD si nemôže uplatniť,nakoľko je star.dôchodkyňa, iba rozdiel medzi 3559,30 a výškou dôchodku za r.2011 v jej prípade 3059,30 €.
Teda 5000 - 3000 - 500 = 1500 x 19% = 285 daň.
Keďže je rezident SR, v Nemecku neplatí odvody,ani daň musí vypočítanú daň zaplatiť slovenskému daňovému úradu v plnej výške 285 €?
Nebude to teda ani uvádzať v časti DP -úhrn vyňatých príjmov?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a odpoveď.Fakt si neviem dať rady...
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

m.aj.a Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď a vysvetlenie, toto som nevedela, a musím to aj jej vysvetliť.
Ešte, ak môžem, "sachbezug" platí aj pre r. 2011 suma 6,54 eur na deň?. Stretla som sa už s čiastkou 7,30, príp. 98,10 na 14 dní a ďalšie dni po 6,54. Vraj to má tá dotyčná odpísané z WKO 2011
,,MERKBLATT PERSONENBETREUUNG ,,. A čo ak robí menej ako 14 dní? Žeby to bolo v takom prípade po tých 6,54?


Více zde: http://www.opatrovanie.eu/forum/dan-priznanie/

Myslím, že som našla odpoveď na túto moju otázku, preto ju pripájam, lebo si myslím, že je dostatočne vysvetlené. Maja

Na WKO 2011 je uvedená suma 98,1EUR na 14 dní, na mesiac je tam uvedená suma 2x98,1= 196,2EUR


Mesačne 196,2, teda denný priemer 196,2:30=6,54 OK?!!!

Takže Sachbezug je aj pre rok 2011... 6,54 eur na odpracovaný deň.


Více zde: http://www.opatrovanie.eu/forum/dan-priznanie/discussioncbm_772833/25/
Naposledy upravil m.aj.a : 13.04.12 at 10:37
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý večer dámy
platí "sachbezug" aj pre r. 2012 suma 6,54 eur
Ďakujem
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

Dobrý večer, mna by zaujímalo či už niekto vyplnal DP 2012, nakolko na konci DP sú údaje pre sociálnu a zdravotnú poisťovnu, či sa tam niečo vyplna pri danovom priznaní pre opatrovateľky..a taktiež či aj toho roku sa musí pripočítať ku príjmu ten príspevok 6,54/den, pri rakúskej živnosti..alebo len pri rakúskej ? Lebo tu sú len vlanajšie príspevky. Dakujem.
0 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

Ešte som dostala informáciu teraz, že od hrubých príjmov treba odrátať odvody, čo sa zaplatili v rakúsku...paušálne to je tých 12%. Nevie niekto či je to ozaj tak? Podotýkam, že sa jedná o rakúsku živnosť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1janka Pozri príspevok
Ešte som dostala informáciu teraz, že od hrubých príjmov treba odrátať odvody, čo sa zaplatili v rakúsku...paušálne to je tých 12%. Nevie niekto či je to ozaj tak? Podotýkam, že sa jedná o rakúsku živnosť.
tu je lepsie sa spytat http://www.porada.sk/t58314-opatrova...v-rakusku.html
1 0
1janka 1janka

1janka je offline (nepripojený) 1janka

nedá sa tam nič jednoznačné vyčítať....ak niekto vie, tak odvody sa vypočítajú z príjmu+cestovné+6,54/den? alebo len z príjmu...ja čo mám nejaké papiere tu od nich...tak na niektorých sú vyčíslené odvody na niektorých nie...a tam kde sú vyčíslené odvody tak to nevychádza tých 12%...uff takto zamotať...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať