Zavrieť

Porady

Opatrovateľka

Ospravedlňujem sa ak som zadala zle tému, ale nemám sa na koho obrátiť, minulý rok som pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku, neviem si rady s daňovým priznaním, bola som aj na DU sa informovať, ale neochotne ma odbili. Tak prosím o radu Vás. Aj som to skúsila počítať, len neviem či správne.

Príjem 9000,- EUR
Výdavky 40% 3600,- EUR
Poistné 1720,28 EUR

Základ 3679,72 EUR
Nezdnan.časť 4025,70 EUR
Daň 0

Je to tak správne?
Ak nie,prosím usmerníte ma? Prišla som len na týždeň, zajtra odchádzam a nemám sa na koho obrátiť.
Ďakujem Vám za pomoc
Usporiadat
Helena111 Helena111

Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

mysimis Pozri príspevok
Ktoré tlačivá nevieš vyplniť? Sk alebo AT?
Ahoj Miška, tie tlačivá z AT mám obavu vyplníť, obávam sa, že tam niečo zbabrem...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Teraz Ti neviem pomôcť, lebo ešte dokončujem slovenské DP, na AT tlačivá sa pozrieme až v apríli. OK?
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

V čom je uvedená veta zavádzajúca ? Veď píšem, že PRÍSPEVOK OD RODINY NA POISTNÉ tvorí súčasť hrubého príjmu opatrovateľky, s tým dúfam súhlasíš - čo to má spoločné s tým, že sú aj opatrovateľky, ktoré si poistné platia samé ? Ak im rodina menovite na poistenie neprispieva, nemajú tam prečo takúto položku uvádzať.
0 0
ketring ketring

ketring je offline (nepripojený) ketring

Dobrý deň,

nikde sa nepisalo, že čo doložiť daňovému úradu v SR k daňovému priznaniu. Ak bola praca vykonávaná na Rakusku živnosť a má len potvrdenie o príjme od rodiny treba toto potvrdenie doložiť k nášmu daňovému?
A hneď je tu problém, lebo tam je vydokladovaný len príjem, nieje tam cestovné a nie je tam príjem za stravné.
Alebo netreba daňovému úradu nič vydokladovať?

Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
K slovenskému DP nie je potrebné nič prikladať, ale v daňovom priznaní treba vyplniť aj oddiel XIII., kde je potrebné napísať, že sa jedná o príjmy na základe §6 z rakúskej živnosti v celkovej výške.....a napíšeš sumu hrubého príjmu.
0 0
ketring ketring

ketring je offline (nepripojený) ketring

Dakujem za pomoc. To som uz vypisala len som si nebola ista ci nieco nieje este treba dolozit. Dakujem este raz
0 0
Helena111 Helena111

Helena111 je offline (nepripojený) Helena111

mysimis Pozri príspevok
Teraz Ti neviem pomôcť, lebo ešte dokončujem slovenské DP, na AT tlačivá sa pozrieme až v apríli. OK?
O.K. Ďakujem..
0 0
gabriela6 gabriela6

gabriela6 je offline (nepripojený) gabriela6

Aký je názov v nemčine živnostenský list .
Ďakujem
0 0
gabriela6 gabriela6

gabriela6 je offline (nepripojený) gabriela6

prijem z rakuska
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

mysimis Pozri príspevok
Vierka, tu prikladám vypočítané slovenské DP pre Tvoju kolegyňu:
r. 29 - áno
r. 30 - 4386,36
Odd. VI - r. 2 - 2100 príjmy k tomu 40% výdavky - 840
pod tabuľkou zaškrtneš, že sa jedná o paušálne výdavky vo výške 40%
r. 38 - 2100
r- 39 - 840
r. 40,44,59,62,64,66,67,68,69 - 1260
r. 74, 75,76 - 380,04
r. 77 - 879,96
r. 78 - 167,19
r. 79 - 2100
r. 80,87,91,93 - 0
Do oddielu XIII - je potrebné uviesť osobitné záznamy v nasledovnom znení: Príjem na základe § 6 z Rakúska v celkovej výške 2100 € a je potrebné dopísať aj číslo rakúskeho živnostenského listu.
Upozorni kolegyňu, že nech si podá aj v Rakúsku daňové priznanie.
Mohla by si mi prosim ta pomoct s prijmom z Rakuska?Kamaratka sa dnes vecer odtial vrati a len po telefone mi nadikotovala cisla. Neviem, ktoru sumu jej mam dat ako prijem zo zivnosti, lebo mi nadiktovala cisla asi takto:
14 043,92 príjem
1 719,00 odvody v Rakusku
1 685,27 cesta
10 639,68
Ktorá suma z týchto sum moze byt prijem do r. 2 DP 14 043,92 alebo 10 639,68?
Velmi pekne dakujem za skoru odpoved a pomoc.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Do príjmu si dávaš sumu za opatrovanie, cestovné a za každý odpracovaný deň v AT si pripočítaš sumu 6,54 €. Ak nebudeš vedieť napíš keď budeš mať aj čísla a nejak to dorobíme. Inač tu som prilepila vzorové vyplnené DP pre opatrovateľky : http://www.porada.sk/t135116-opatrov...priznanie.html
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

mysimis Pozri príspevok
Do príjmu si dávaš sumu za opatrovanie, cestovné a za každý odpracovaný deň v AT si pripočítaš sumu 6,54 €. Ak nebudeš vedieť napíš keď budeš mať aj čísla a nejak to dorobíme. Inač tu som prilepila vzorové vyplnené DP pre opatrovateľky : http://www.porada.sk/t135116-opatrov...priznanie.html
Miska dakujem velmi pekne za radu aj ochotu. Vecer mi priniesla uz hotove rakuske danove priznanie. Su v nom taketo udaje:
r.14 14 043,92
Summe der Ertrage/Betriebseinnahmen 14 043,92
r. 34 1 719,00 (vraj socialka)
r. 35 1 685,24 (asi stravne+cestovne)
Summe der Aufwendungen/Betriebsausgaben 3 404,24
r.36 Laufender Gewinn /Verlust 10 639,68

Ktoru sumu mam dat do prijmov do r. 2 DP ? 12 324,92 alebo 14 043,92? a potom este pod r.11 v nasom DP vypisem sumu toho poistneho (socialka)?
Dakujem ti pekne
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Príjem v oddieli VI r. 2 napíšeš sumu 14043,92 € k tomu si vypočítaš 40% paušálnych výdavkov - 5617,57, ZD bude 8476,35, uplatníš nezdaniteľnú položku 4025,70. Na r. 79 napíšeš príjmy vyňaté zo zdanenia - 14043,92 a ďalej to budú už len nuly.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

mysimis Pozri príspevok
Príjem v oddieli VI r. 2 napíšeš sumu 14043,92 € k tomu si vypočítaš 40% paušálnych výdavkov - 5617,57, ZD bude 8476,35, uplatníš nezdaniteľnú položku 4025,70. Na r. 79 napíšeš príjmy vyňaté zo zdanenia - 14043,92 a ďalej to budú už len nuly.
Moc ti dakujem, si naozaj velmi sikovna! Zabudla som napisat, ze ona robi na zivnost, ale cez agenturu, teda vyplaca ju agentura a ona si plati tu socialku raz za stvrtrok. Ale kvoli tomu sa v DP asi nic nemeni.Este raz dakujem, idem jej to rychle urobit. Zelam ti pekny a uspesny den
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Určite sa preto, že robí cez agentúru nič nemení. Sociálku zaplatenú v AT u nás neuplatňuješ.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

mysimis Pozri príspevok
Určite sa preto, že robí cez agentúru nič nemení. Sociálku zaplatenú v AT u nás neuplatňuješ.
Uz som to urobila a na stranke danoveho uradu mi to vypisuje, ze v dokumente su logicke chyby. Tlacivo mam vyplnene podla tvojho tu prilozeneho vzoru DP. Je ruzovo vysvieteny r.79. Ale ja tam ziadnu chybu nevidim. Este sa chcem spytatci ma byt zaskrtnute v odd.VI. -pri prijmoch podla §6 ods.1 a 2 zakona uplatnujem vydavky percentomz prijmov?
Dakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Áno, má byť zaškrtnuté pod tabuľkou v oddieli VI, že uplatňuješ paušálne výdavky.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

mysimis Pozri príspevok
Áno, má byť zaškrtnuté pod tabuľkou v oddieli VI, že uplatňuješ paušálne výdavky.
Dakujem pekne
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

dievčence prepáčte
nepomohol by mi niekto s AT daňovým priznaním - čítam to aj v slovenčine vďaka Vám šikulkám, ale asi neviem čítať - neviem ktoré riadky treba vyplniť a potrebujem to do pondelka urobiť
za pomoc vopred ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Katy a R Pozri príspevok
.. toto si pozrela ... mysimis priložila aj vyplnené DPhttp://www.porada.sk/t135116-opatrov...priznanie.html
Anik potrebuje AT daňové priznanie a tam sa mi zdá, že je len SK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať