Zavrieť

Porady

DZP §17 ods.29

Mám tomu rozumieť tak, že ak mám napr.výdavok z roku 2008, ktorý je uznaný za daňový, ale v roku 2008 som o ňom neúčtovala , tak ho môžem zaúčtovať v 2009 a zároveň zahrnúť do základu dane roku 2009?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Vďaka , našla som to. Nebolo mi to celkom jasné. Konečne ich niečo také napadlo. Mám taký prípad. jedná sa síce len o 100 EUR do nákladov, ale prečo to nevyužiť.
    človiečik Vladimír Ozimý
    AdrianaA Pozri príspevok
    Mám tomu rozumieť tak, že ak mám napr.výdavok z roku 2008, ktorý je uznaný za daňový, ale v roku 2008 som o ňom neúčtovala , tak ho môžem zaúčtovať v 2009 a zároveň zahrnúť do základu dane roku 2009?
    ja len upozorním na skutočnosť že § 17 ods. 29 (platí od 1.1.2010, predtým to bol ods. 31) ukladá právo takto zahrnúť náklad alebo výnos len tomu kto vykázal za dané obdobie daňový základ a odviedol vyššiu daň. Pri daňovej strate to nie je možné aplikovať

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ja len upozorním na skutočnosť že § 17 ods. 29 (platí od 1.1.2010, predtým to bol ods. 31) ukladá právo takto zahrnúť náklad alebo výnos len tomu kto vykázal za dané obdobie daňový základ a odviedol vyššiu daň. Pri daňovej strate to nie je možné aplikovať
    Môžem §17ods.29 aplikovať už za rok 2009? Zo školenia mám publikáciu, kde je napísané, že sa riadim §52g ods.4 ZDP .

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    ja len upozorním na skutočnosť že § 17 ods. 29 (platí od 1.1.2010, predtým to bol ods. 31) ukladá právo takto zahrnúť náklad alebo výnos len tomu kto vykázal za dané obdobie daňový základ a odviedol vyššiu daň. Pri daňovej strate to nie je možné aplikovať
    Je k tomu stanovisko drsr, že je to využiteľné aj pri daňovej strate.

    http://www.porada.sk/1319960-post47.html

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    V r. 2009 aplikujeme §17, odst.31 (znenie je to isté ako v §17, odst.29 v r. 2010)
    človiečik Vladimír Ozimý
    azla Pozri príspevok
    Je k tomu stanovisko drsr, že je to využiteľné aj pri daňovej strate.

    http://www.porada.sk/1319960-post47.html
    tak takéhoto vyjadrenia by som sa nedržal...Ak si pozriete ako je definovaný základ dane v § 2 písm j), kde je uvedené že zdaniteľné príjmy prevyšujú daňové výdavky, tak potom nie je možné toto ustanovenie aplikovať na daňovú stratu...ďalej je uvedené že ste z tohto dôvodu odviedli vyššiu dať (pri daňovej strate to nie je možné), potom jednoznačne nemôžete toto aplikovať na daňovú stratu. Podľa mňa je to jednoznačne zlý výklad DRSR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.