Zavrieť

Porady

314 - záloha, ako zlikvidovať?

Ahojte,
už viac ako 3 roky sa nám prenáša za účte 314 - poskytnuté preddavky, čiastka okolo 500 Eur za zálohy na propan-butan flaše, ktoré už fyzicky vo firme ani nie sú. Počas sťahovania prevádzky tie fľaše niekde "zmizli" ale zálohy na účte ostali .. ako ich mám vyradiť aby nám to stále v zostatkoch neprechádzalo ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Napr. 548AE/314 ako nedaňový náklad.

    bibionka je offline (nepripojený) bibionka

    :) bibionka
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať ohľadne poskytnutých preddavkoch...
    prerábame byt, ktorý máme v obchodnom majetku....z firemného účtu boli v decembri 2008 poskytnuté preddavky vo výške 0,5 mil. SK jednej stavebnej firme, ktorá nám mala v roku 2009 vystaviť faktúry na tieto zálohy....ale majiteľ konkrétnej firmy "zmizol" a nemôžme sa dopátrať k faktúram...pravdepodobne boli vystavené v roku 2009 a nám zaslané neboli....
    zaúčtovali sme to v roku 314/221
    Otázka: ako máme postupovať ďalej? máme to nechať prejsť na účte 314 aj do roku 2010 alebo ako si to máme "upratať"?
    Ďakujeme za každú jednu radu...

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    Poskytnutú zálohu by som účtovala 052/221....práce boli vykonané?....ak boli, ale nemáte faktúru a zrejme nebudete mať, tak by som účtovala ako nevyfakturované práce vo výške poskytnutej zálohy a následne vyúčtovať zálohu

    314 - záloha, ako zlikvidovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.