Zavrieť

Porady

Formálna chyba v dohode o zvýšení kvalifikácie

Zdravím všetkých poradárov!
Potreboval by som poradiť...
So zamestnávateľom sme spísali dohodu o zvýšení kvalifikácie. Zmluvu som po zbežnom prečítaní podpísal (inú možnosť som nemal), nedostal som ju však do rúk, lebo ju ešte nepodpísal štatutár zamestnávateľa a odcestoval som na kvalifikačný kurz. Dohodu, už podpísanú aj zamestnávateľom, som dostal až po mesiaci, keď som prišiel domov. Pri jej podrobnom čítaní som však narazil na formálnu chybu - pri uvádzaní sumy, ktorú musím uhradiť, ak nesplním záväzok o zotrvaní vo firme sa odvoláva na bod dohody, ktorý však podľa číslovania bodov v zmluve neexistuje. Konkrétne - "Bod 3. Zamestnanec sa zaväzuje uhradiť náklady spojené s kvalifikačným kurzom, uvedeným v bode 4., článku I. tejto dohody, ak nesplní svoj záväzok ..." Tie náklady sú síce vyčíslené, ale v bode 2., článku I. Článok I. dohody má len tri body (pravdepodobne skopírovali nejakú staršiu dohodu, ktorá mala viac bodov a zabudli opraviť).
Otázka je - môže byť prehlásená táto dohoda, kvôli takejto formálnej chybe, za neplatnú? Na čo sa mám odvolávať, alebo si mám najať právnika (tá suma je pomerne vysoká - kurz bol zahraničí).
Medzitým som totiž dostal výhodnú ponuku a tým by som sa mohol vyhnúť odpracovaniu záväzku alebo uhradeniu nákladov.
Ďakujem vopred za rady.
Naposledy upravil angilles : 19.02.10 at 18:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Formálna chyba v dohode o zvýšení kvalifikácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.