Zavrieť

Porady

Účet 702

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ahojte,
prosím Vás, nemal niekto taký prípad, že pri ukončení roka vo firme a zaúčtovaní dane z príjmov robím "Doplnenie uzávierkových operácií"- účet 702 a 710. Hospodársky výsledok s účtom 710 mi sedí, ale účet 702 je rozdielny oproti účtu 710...a zistila som, že mi "zdupľuje" konečný stav na účte, napr.:
mám účet 022 004 -Vysokozdvižný vozík DESTA
PS k 1.1.09 .....8.696,81 €
žiadny pohyb v priebehu roka, ani predaj, čiže KS by tiež mal byť 8.696,81€..a nie je , mám 17.393,62 € toľko krát.. a tak mám viac účtov.. chyba bude asi niekde v nastaveniach ale neviem presne kde, nič som neupravovala... ak by mi vedel niekto poradiť,budem Vám veľmi vďačná.
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na základe Vašej diskusie som si pre istotu prekontrolovala moje údaje a zistila som nezrovnalosť. Koniec r.2009 nemám na účte 379 žiadny zostatok. Keď som si vytlačila poč.ú.súvahový-zač. r.2010, našla som tam účet 379 so zostatkom (0,02€). A to sa mi tam ako mohlo dostať? Nerozumiem tomu, urobím veľkú chybu, keď to jednoducho opravím v počiatočných stavoch? Ostala som z toho trochu zaskočená.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
rovnajú sa Ti aktíva a pasíva?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lenkak Pozri príspevok
rovnajú sa Ti aktíva a pasíva?
Áno, aktíva a pasíva sa rovnajú.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Predpokladám teda, že je aj vo funkciách v PS. Lenže keď opravíš PS, teda zmeníš hodnotu na 0 pri 379, nebudú sa Ti rovnať A=P. A musela by si opraviť ešte jeden účet.
Ak máš 379 analytický, mohlo sa to tam dostať kvôli tomu.
Rozdiel máš len v tomto jednom účte? Myslím Konečný účet súvahový 2009 a poč. účet súv 2010
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lenkak Pozri príspevok
Predpokladám teda, že je aj vo funkciách v PS. Lenže keď opravíš PS, teda zmeníš hodnotu na 0 pri 379, nebudú sa Ti rovnať A=P. A musela by si opraviť ešte jeden účet.
Ak máš 379 analytický, mohlo sa to tam dostať kvôli tomu.
Rozdiel máš len v tomto jednom účte? Myslím Konečný účet súvahový 2009 a poč. účet súv 2010
Neviem, čo sa to deje s mojim programom, ale skúsila som opraviť v PS, mala som na 379 vedenú analytiku (379, a 379-100), sedia mi aktíva aj pasíva. No stále netušim, z čoho mi to prenieslo pri ročnom prevode, keď na konci r.2009 som na 379 nemala žiadny zostatok?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tuším berie z celoročných pohybov, nielen z KS a tam mohol byť rozdiel pri výpočte.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lenkak Pozri príspevok
tuším berie z celoročných pohybov, nielen z KS a tam mohol byť rozdiel pri výpočte.
možno, že je už prepracovaný, už to nechám tak. aj tak ďakujem za konzultácie.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Neviem, či to je dobre, ale aj mne to hodilo na účet 378
do počiatočného stavu 0,02, ale nechala som to tak,
lebo to urobil software v súvislosti s prevodom účtov v Sk na EUR. Akurát neviem opraviť ten účet 378 syntetika na 378001analytika v počiatočnýchstavoch. Prosím poradiť kroky ako opravím počiatočný stav, teda nie stav, ale chcem sumu presunúť na 378001,lebo potom to 0,02 chcem preúčtovať na Kurz rozd pri prechode na EUR podľa postupov účtovania.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš v účtovnej osnove už spravený analytický 378001?
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Ano mám už spravený analyt.účet 378001, lebo som
na ňom účtovala účtovné prípady roku 2009, ale
neviem ako tam dostanem ten poč.stav 378.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri Denník. Funkcie- Počiat. hodnoty, máš tam na 378 syntetike 0,02? Ak áno, tak vymaž túto hodnotu, prepíš na nulu a choď na účet 378001 a tam doplň tú hodnotu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať