Zavrieť

Porady

Prihláška pohľadávky do reštrukturalizácie

Dobrý deň, mám takýto problém, potrebujem prihlásiť pohľadávku do reštrukturalizácie a neviem si poradiť s poradím pohľadávky, evidujeme neuhradené faktúry za tovar a teraz neviem či to mám dať ako Podriadenú pohľadávku alebo Inú pohľadávku. Ďakujem vopred za radu.
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ako inú pohľadávku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

alušik Pozri príspevok
Ako inú pohľadávku.
Ďakujem, ak sa smiem opýtať čo napíšem ako právny dôvod vzniku pohľadávky?
0 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

Ja som take nieco robila teraz pred nedavnom. Dala by som tam inu pohladavku. Pravny dovod vzniku pohladavky som dala cislo tej faktury, datum kedy bola splatna a sumu. To vies ze kazdu fakturu musis prihlasit zvlast a ku kazdej dat este suhrny prehlad, kde mas vsetky faktury vypisane
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

To som našla, dokonca mám aj tie prihlášky, vytlačila som to z justice.gov, akurát škoda, že sa to nedá vypisovať v počítači, a ku každej prihláške mám doložiť aj kópiu tej faktúry?
0 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

da sa tam do toho pisat, musis si ju z justice stiahnut ako Word-vlastne ta prva ikonka a ulozit so pocitaca a pekne do toho pises. Ako prilohu doloz vsetko co suvisi s tou fakturov. Cize kopiu faktury, dodacie listy, preberacie listy ak bola ciastocne uhradena tak doklad o ciastocnom uhradeni. Vsetko musis mat v troch kopiach. Dve kopie davas spravcovi a jednu kopiu posielas na sud. Dufam ze nemas vela tych faktur.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

My sme písali do právneho dôvodu nasledovné:
POHĽADÁVKA VZNIKLA NA ZÁKLADE OBJEDNÁVOK OD FIRMY XY, S.R.O.
FIRMA (NÁZOV VAŠEJ FIRMY) VYHOVELA TÝMTO OBJEDNÁVKAM A OBJEDNANÝ TOVAR DODALA, ČOHO DôKAZOM SÚ PRILOŽENÉ DODACIE LISTY, FAKTÚRY A VYŠŠIE UVEDENÉ OBJEDNÁVKY.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Tak ďakujem, skúsim, mám 6 faktúr, s tými objednávkami bude problém, to je predajňa do ktorej prídu a vyberú si tovar a dostanú faktúru. Ale veľmi veľmi ste mi pomohli, už som z toho začínala šedivieť, ako keby nám nestačilo že je marec predo dvermi.
0 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

To ti verim tak drzim palce.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Do prihlášky ste počítali aj úroky z omeškania? a náklady z uplatnenia? alebo len istinu? neviem si s tým radi. a ešte vás prosím o radu ako rozpísať prílohy k pohľadávkam? ďakujem
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

prosím vás o ujasnenie pri vyplňaní prihlášky pohľadávky:
- na prednej strane nevyplňam zastupcu ak máme sídlo v SR
- poradie pohľadávky je "iná pohľadávka" ak ide o klasicku pohľadávku z faktúry za služby/tovar
- na zadnej strane nevyplňam nič (iba pečiatka, datum podpis) ak nejde o zabezpečenú pohľadávku alebo podmienenú pohľadávku a ak nie je vedený súdny spor ohľadom pohľadávky.
- na zadnej strane vyhlasujem, že pohľadávka je evidovaná v účtovníctve (zaškrtnem) a nie je potrebne dokladať samostatné vyhlásenie
- prikladám prílohy, stačí fotokópia faktúry, zmluvy (nemusí byť overená notárom). Ak prikladam aj fakturu aj zmluvu tak uvádzam počet príloh: 2

Prosím o potvrdenie alebo úpravu mojho postupu. ďakujem
0 0
jurmiro jurmiro

jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

zástupcu môže vyplniť každý - môže to byť napr. advokát - vtedy treba doložiť plnomocenstvo. Ten kto nemá sídlo v SR musí uviesť zástupcu (zástupcu pre doručovanie), inak sa mu bude doručovať len zverejnením v Obchodnom vestníku.
Väčšina "bežných" pohľadávok sú iné pohľadávky. tie ďalšie sa týkajú buď konkurzu, po neúspešnej reštrukturalizácii, prípadne ide o špecifické pohľadávky - voči poisťovni, resp. tzv. podriadené pohľadávky (§ 408a Obchodného zákonníka)
Prílohy nemusia byť overené. Uplatnenie pohľadávky prihláškou má tie isté účinky ako uplatnenie práva na súde. Čiže správcovi treba jednoznačne preukázať všetky uplatnené nároky. Ako veriteľ dospel k uplatneným sumám, ak uplatňuje úroky alebo úroky z omeškania preukázať ako ich vypočítal (najmä ak boli čiastočné úhrady pohľadávky), ak prihlasuje náklady z uplatnenia ako vznikli, či boli skutočne uhradené.
Vyhlásenie v účtovníctve stačí urobiť krížikom.
Ak sa prihlasuje viac pohľadávok, nesmie sa zabudnúť na súhrnný prehľad.

Všetko toto platí ak sa prihlasuje pohľadávka v "starom" konkurze, teda v takom, kde sa konanie začalo pred 1.1.2012. Na "nové" konkurzy sú aj nové tlačivá a zjednosušené prihlasovanie.
0 0
jurmiro jurmiro

jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

Zužu Pozri príspevok
Do prihlášky ste počítali aj úroky z omeškania? a náklady z uplatnenia? alebo len istinu? neviem si s tým radi. a ešte vás prosím o radu ako rozpísať prílohy k pohľadávkam? ďakujem
Nerozumiem formulácii "rozpísať prílohy k pohľadávkam"
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Bola to moja otázka a pohľ. do reštr. som prihlasovala 3/2010. príloha k pohľ. je tzv. voľná strana, kde názov prílohy som dala právny dôvod vzniku pohľadávky a potom som ďalej rozpísala čo prikladám v prílohe: 1. faktpra, 2. dodací list ..., 3. odsúhlasenie zostat - všetky roky
ďalšia strana prílohy s názvom - evidencia pohľadávky, tam som ako prílohu priložila vyhlásenie konateľa o evidencii pohľ. v účtovníctve.
Prihláška bola akceptovaná a na pohľ. nám súd odsúhlasil 7% ako mieru uspokojenia, ale aj to bolo niečo.
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

jurmiro Pozri príspevok
zástupcu môže vyplniť každý - môže to byť napr. advokát - vtedy treba doložiť plnomocenstvo. Ten kto nemá sídlo v SR musí uviesť zástupcu (zástupcu pre doručovanie), inak sa mu bude doručovať len zverejnením v Obchodnom vestníku.
Väčšina "bežných" pohľadávok sú iné pohľadávky. tie ďalšie sa týkajú buď konkurzu, po neúspešnej reštrukturalizácii, prípadne ide o špecifické pohľadávky - voči poisťovni, resp. tzv. podriadené pohľadávky (§ 408a Obchodného zákonníka)
Prílohy nemusia byť overené. Uplatnenie pohľadávky prihláškou má tie isté účinky ako uplatnenie práva na súde. Čiže správcovi treba jednoznačne preukázať všetky uplatnené nároky. Ako veriteľ dospel k uplatneným sumám, ak uplatňuje úroky alebo úroky z omeškania preukázať ako ich vypočítal (najmä ak boli čiastočné úhrady pohľadávky), ak prihlasuje náklady z uplatnenia ako vznikli, či boli skutočne uhradené.
Vyhlásenie v účtovníctve stačí urobiť krížikom.
Ak sa prihlasuje viac pohľadávok, nesmie sa zabudnúť na súhrnný prehľad.

Všetko toto platí ak sa prihlasuje pohľadávka v "starom" konkurze, teda v takom, kde sa konanie začalo pred 1.1.2012. Na "nové" konkurzy sú aj nové tlačivá a zjednosušené prihlasovanie.
dakujem veľmi pekne za odpovede. Ide o reštrukturalizáciu a v obchodnom vestníku je začiatok reštrukt. konania 27.12.2011 a povolenie reštrukturalizácie 10.1.2012. spis. zn 6R/8/2011 čiže podľa toho čo píšete je to prihlásenie v "starom" konkurze. Tlačivo príhlášky som si ale stiahol z www.justice.gov len včera...tak teraz neviem či je nove alebo stare.
Môžem prihlášku poslať aj poštou? (na súd a správcovi)
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

áno poštou doporučene na správcu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

topper1 Pozri príspevok
Môžem prihlášku poslať aj poštou? (na súd a správcovi)
áno, prihlášky môžeš poslať aj poštou. niektorí posielajú aj ako balíky - keď je toho viac.
0 0
jurmiro jurmiro

jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

Zužu Pozri príspevok
Bola to moja otázka a pohľ. do reštr. som prihlasovala 3/2010. príloha k pohľ. je tzv. voľná strana, kde názov prílohy som dala právny dôvod vzniku pohľadávky a potom som ďalej rozpísala čo prikladám v prílohe: 1. faktpra, 2. dodací list ..., 3. odsúhlasenie zostat - všetky roky
ďalšia strana prílohy s názvom - evidencia pohľadávky, tam som ako prílohu priložila vyhlásenie konateľa o evidencii pohľ. v účtovníctve.
Prihláška bola akceptovaná a na pohľ. nám súd odsúhlasil 7% ako mieru uspokojenia, ale aj to bolo niečo.

hej, neskoro som si všimol dátum, že už idem neskoro
0 0
jurmiro jurmiro

jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

topper1 Pozri príspevok
dakujem veľmi pekne za odpovede. Ide o reštrukturalizáciu a v obchodnom vestníku je začiatok reštrukt. konania 27.12.2011 a povolenie reštrukturalizácie 10.1.2012. spis. zn 6R/8/2011 čiže podľa toho čo píšete je to prihlásenie v "starom" konkurze. Tlačivo príhlášky som si ale stiahol z www.justice.gov len včera...tak teraz neviem či je nove alebo stare.
Môžem prihlášku poslať aj poštou? (na súd a správcovi)
poštou samozrejme áno, správcovi všetko dvojmo, na súd raz. Keďže ide o reštruktúru, lehota je len 30 dní od povolenia reštruktúry, najneskôr 30-ty deň musia byť prihlášky na súde aj u správcu, nestačí ich dať 30-ty deň na poštu.
Vo Vašej veci bolo publikované povolenie reštruktúry až 16.1. v OV, účinky nastávajú 17.1. a lehota sa počíta od 18.1. a končí teda 16.2.2012
1 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte chcem prihlásiť pohľadávky do reštruktualizácia a chcem sa Vás opýtať v kolónke istina uvádzam sumu faktúry bez DPH alebo s DPH? V kolónke úroky, úroky z omeškania atď. ich zrejme vypočítať nemôžem, keď tieto úroky neboli dohodnuté v zmluve o výkone činností.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Nikto mi neporadí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať