Zavrieť

Porady

Prihlásenie zamestnanca

Prvý krát idem prihlasovať nového zamestnanaca do sociálnej poisťovni, tak chcem mať to tlačivo vyplnené správne. Ktoré oddiely mám vyplniť a ktoré nie? Trošku tomu nerozumiem, napr.: oddiel 7 je "Základná identifikácia zamestnávateľa (zamestnanec)", tam mám vyplniť nás ako firmu predpokladám a čo potom oddiel 8 "Doplňujúce identifikačné údaje zamestnávateľa FO (zamestnanec)"??? Tam sú kolonky na prizvisko, meno, tiutul a r. č. A to akože koho?
Prosím poraďte mi, zamestnanec nastupuje 3.10.(v pondelok), tak to chcem dnes osobne zaniesť do SP. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monka je offline (nepripojený) Monka

    Monka
    A ešte jedna otázočka. Ako správne mám vyplňovať ručne toto tlačivo? Naposledy v SP tam jedna pani za okienkom urobila dosť veľký cirkus na niekoho, že vraj to nesprávne vyplnil, bodky a čiarky tam nemajú byť. Tak dátum narodenia napr. 1.6.1970, mám napísať takto: 01061970?

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Ja vypĺňam oddiel 2, 3, 6 - údaje o zamestnancovi, oddiel 7, 9 - údaje o zamestnávateľovi, pri nástupe oddiel 10 - dátum vzniku poistenia, oddiel 12. Nezabudnúť vyznačiť hore, že sa jedná o prihlášku zamestnanca, ak je to dohoda o vyk. práce alebo brig. práci študenta, do pravého horného rohu napísť "DOHODA".

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Ten sa týka iba dobrovoľne poistenej osoby, tam si určuje, z akého vymeriavacieho základu bude platiť poistné.

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Ešte k tomu štýlu vypisovania, dátum píšem tak, ako si napísala, nesmú tam byť lomítka napr. v tel. čísle, číslo bank. účtu píšem napr. 03205632 0900.

    Monka je offline (nepripojený) Monka

    Monka
    Enave, ešte poslednú otázku sa ťa spýtam. V oddiely 6- bankové spojenie, píšeš č. účtu nového zamestnanca? A ak účet zriadený nemá a mzda mu bude vyplatená v hotovosti, netreba tam písať nič? Nikde sa neuvádza číslo účtu zamestnávateľa?

    Veľmi pekne Ti ďakujem.

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Ak zamestnanec nemá účet, nevypisuješ. Číslo účtu zamestnávateľa je uvedené na registračnom liste zamestnávateľa. Treba zistiť, či je zamestnávateľ zaregistrovaný v SP.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ja vyplňujem toto tlačivo zo stránky Sociálnej poisťovne http://www.socpoist.sk/files/novefor...stFOCB_web.pdf
    a v čísle účtu dávam lomítko - nikdy mi to nikto nevyčítal.
    Toto tlačivo je nastavené tak, že ho môžeš vyplniť v počítači a nedovolí ti vložiť znaky, ktoré tam nesmú byť. Musíš mať Adobe Acrobat reader 6.0 českú verziu.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Monka
    A ešte jedna otázočka. Ako správne mám vyplňovať ručne toto tlačivo? Naposledy v SP tam jedna pani za okienkom urobila dosť veľký cirkus na niekoho, že vraj to nesprávne vyplnil, bodky a čiarky tam nemajú byť. Tak dátum narodenia napr. 1.6.1970, mám napísať takto: 01061970?
    Dátum narodenia som vždy písala takto: 01.06.1970 a nikto nenamietal.

    beika je offline (nepripojený) beika

    beika
    Ja už mám prihlasovanie za sebou, ale chcela by som sa opýtať.
    Vyhlásenie na zníženie starobného poistenia ostáva u zamestnávateľa, alebo ho treba odniesť aj do sociálnej poistovne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    beika
    Ja už mám prihlasovanie za sebou, ale chcela by som sa opýtať.
    Vyhlásenie na zníženie starobného poistenia ostáva u zamestnávateľa, alebo ho treba odniesť aj do sociálnej poistovne?
    Ostáva v personálnej agende zamestnanca.
    Teda u zamestnávateľa.
    Mária M

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka6685
    Dátum narodenia som vždy písala takto: 01.06.1970 a nikto nenamietal.
    Na RL FO je to určite takto OK, ale na ELDP takto: 01061970. Na stránke majú vzory správne vyplnených tlačív. Nemajú to jednotné. Na jednom chcú bodky, na druhom nesmú byť.
    Mária M

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.