Zavrieť

Porady

chranena dielna zamestnanie invalida ak je rodinny prislusnik ?

Dobry den chcel by som sa opytat, chcel by som zamestnat invalidneho dochodcu spravit chranenu dielnu a samozrejme dostat prispevok vo vyske 10tis€ ale problem je ze invalid je rodinny prislusnik ... mate s tym skusensoti nebudu to povazovat za spekulaciu ?
Naposledy upravil Dav : 24.02.10 at 08:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    immortal2020 Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa opytat, chcel by som zamestnat invalidneho dochodcu spravit chranenu dielnu a samozrejme dostat prispevok vo vyske 10tis€ ale problem je ze invalid je rodinny prislusnik ... mate s tym skusensoti nebudu to povazovat za spekulaciu ?
    Prečo si invalid nevybaví príspevok sám na seba ?

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    immortal2020 Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa opytat, chcel by som zamestnat invalidneho dochodcu spravit chranenu dielnu a samozrejme dostat prispevok vo vyske 10tis€ ale problem je ze invalid je rodinny prislusnik ... mate s tym skusensoti nebudu to povazovat za spekulaciu ?
    Takým sposobom by vedel podnikať uplne každý.
    veronikasad Pozri príspevok
    Prečo si invalid nevybaví príspevok sám na seba ?
    nechapem ... ved ja som zamestnavatel tak co si on ma co vybavovat ?
    Laco-monter Pozri príspevok
    Takým sposobom by vedel podnikať uplne každý.
    no ano tak teda dajme prispevky zahranicnym investorom nech sa tu maju dobre a nam slovakom nedajme nic ze ? ked mam uz smolu v rodine a niekto je tam postihnuty a je takato moznot tak preco to nevyuzit ?
    kazdy kazdy... kazdy ma moznost vyuzit vyhody tak nech ich vyuzije

    fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

    fosgeen
    Je to jedno koho zamestnávate. Nikoho nezaujíma, či to je rodinný príslušník alebo nie. Dôležité je, aby nepracoval 3 mesiace alebo bol v evidencii úradu práce. Vy si musíte spraviť podnikateľský zámer a ten spolu so žiadosťou ako aj rôznymi čestnými vyhláseniami že nie ste nikomu nič dĺžny, potvrdenia zo sociálnej , zdravotnej poisťovne, daňového úradu a inšpektorátu práce si dáte žiadosť o príspevok, ktorý môžete čerpať buď vo forme mzdy alebo na zriadenie CHD/CHP.Potom si môžete okrem tohto každý štvrťrok žiadať preplatiť prevádzkové náklady. Robím chránené dielne už 12 rokov, až budete niečo potrebovať, pomôžem Vám. Len sa nedajte, aj rodinný príslušník je predsa človek.
    fosgeen Pozri príspevok
    Je to jedno koho zamestnávate. Nikoho nezaujíma, či to je rodinný príslušník alebo nie. Dôležité je, aby nepracoval 3 mesiace alebo bol v evidencii úradu práce. Vy si musíte spraviť podnikateľský zámer a ten spolu so žiadosťou ako aj rôznymi čestnými vyhláseniami že nie ste nikomu nič dĺžny, potvrdenia zo sociálnej , zdravotnej poisťovne, daňového úradu a inšpektorátu práce si dáte žiadosť o príspevok, ktorý môžete čerpať buď vo forme mzdy alebo na zriadenie CHD/CHP.Potom si môžete okrem tohto každý štvrťrok žiadať preplatiť prevádzkové náklady. Robím chránené dielne už 12 rokov, až budete niečo potrebovať, pomôžem Vám. Len sa nedajte, aj rodinný príslušník je predsa človek.
    dakujem vam velmi pekne pokial by ste mi dal na seba kontakt by som sa ozval este raz dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michal1000 Pozri príspevok
    Ako by som mohol vyuzit toho ze som invalid?(nepoberam ale invalidny dochodok)
    uveď prosím výšku zdr.postihnutia v % priznanú soc. poisťovňou alebo Úradom práce, SV a rodiny.

    Pýtaš sa na sociálne dávky pre invalida alebo príspevky služieb zamestnanosti ?

    Michal1000 je offline (nepripojený) Michal1000

    Michal1000
    Posudok soc. poistovne - 40%
    Posudok uradu PSVaR - 50 %

    Chcel by som sa len spytat ake vyhody mozem vyuzit ci uz ako zamestnanec,resp. ako podnikatel.Nikdy som sa o to nezaujimal,lebo som to nepotreboval.Ale teraz sa zmenila pracovna situacia.
    Michal1000 Pozri príspevok
    Posudok soc. poistovne - 40%
    Posudok uradu PSVaR - 50 %

    Chcel by som sa len spytat ake vyhody mozem vyuzit ci uz ako zamestnanec,resp. ako podnikatel.Nikdy som sa o to nezaujimal,lebo som to nepotreboval.Ale teraz sa zmenila pracovna situacia.
    no pokial nie si polovicny invalid rsp na polovicnom ktory je aspon 45 - 50% teraz si nie som isty tak nemas ziadne vyhody ale pokial mas ZTP alebo TZP
    tak tam su vyhody ale to ti povedia na UPSVaR

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Michal1000 Pozri príspevok
    Posudok soc. poistovne - 40%
    Posudok uradu PSVaR - 50 %

    Chcel by som sa len spytat ake vyhody mozem vyuzit ci uz ako zamestnanec,resp. ako podnikatel.Nikdy som sa o to nezaujimal,lebo som to nepotreboval.Ale teraz sa zmenila pracovna situacia.
    Ty nie si invalidný občan.

    Invalidný občan má mieru ZPS priznanú od SP 41% a viac.
    Tebe chýba 1% k tomu aby si bol invalidný občan.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    dobry den chcela by som sa spytat, ked chcem zamestnat invalida, ktoremu by som preplacala aj skolenia a pod, pracoval by ako administrator- spravovanie web stranok, pc a pod. zriaduje sa chranena dielna ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.