Zavrieť

Porady

SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU (zo strany zamestnanca)

Potrebujem poradiť: zamestnanec dal žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou k 1.10.2005 ale zamestnávateľ s touto nesúhlasí. Mám
napísať odpoveď že s jeho žiadosťou nesúhlasíme a nech dá novú
"Výpoveď" podľa §61, alebo len že zamestnávateľ so žiadosťou nesúhlasí.
Možno tu je už niečo také písané ale teraz nestačím čítať celú tému.
Ďakujem za Vaše rady
Eva
Usporiadat
adv adv

adv je offline (nepripojený) adv

1 . mozete skoncit jedine vypovedou s 2. mesacnou vyp. dobou.
2. zamestnavatel ak chce, aby dalej u neho zamestanec pracoval, musi mu doporucene poslat vyzvu, aby si plnil svoje povinnosti vyplvyvajuce z prac. pomeru a pokracoval v praci. inak plati zakonna fikcia, ze pracovny pomer sa skoncil dohodou.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Pozor na neospravedlnenú absenciu : "Nechodenie do práce a čakanie na výpoveď" - to môže zamestnávateľ využiť vo svoj prospech a uplatniť si súdnou cestou náhradu škody, ktorá mu vznikla zamestnancovou neprítomnosťou.Už sme mali taký prípad.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No to znie zaujímavo. Presne toto som mala na mysli.
0 0
cesnacka cesnacka

cesnacka je offline (nepripojený) cesnacka

hi tak sa teda opytam, je mozne, ze ked dam vypoved v praci s 2mes. vyp. lehotou, musim do prace aj chodit? Co sa stane ak jednoducho nepridem?
Surne by som potrebovala odist....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cesnacka Pozri príspevok
hi tak sa teda opytam, je mozne, ze ked dam vypoved v praci s 2mes. vyp. lehotou, musim do prace aj chodit? Co sa stane ak jednoducho nepridem?
Surne by som potrebovala odist....
Samozrejme, že musí, ak nepríde iba tak bez dôvodu, je to absencia- porušenie PD.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cesnacka Pozri príspevok
hi tak sa teda opytam, je mozne, ze ked dam vypoved v praci s 2mes. vyp. lehotou, musim do prace aj chodit? Co sa stane ak jednoducho nepridem?
Surne by som potrebovala odist....
Zamestnávateľ by si treba dal robiť účtovníctvo inej firme alebo by nezohnal človeka a dostal by pokuty za neodovzdanie dokladov, toto všetko by si mohol vyčísliť ako škodu, ktorá mu vznikla a mal by právo to vymáhať od zamestnanca, ktorý do práce nenastúpil. Nie je možné, aby zákonník práce obmedzoval zamestnávateľa pri rozväzovaní prac.pomeru a zamestnanec by si mohol robiť čo chce.
0 0
cesnacka cesnacka

cesnacka je offline (nepripojený) cesnacka

ok, a ked si vypytam neplatene volno? alebo nieco podobne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cesnacka Pozri príspevok
ok, a ked si vypytam neplatene volno? alebo nieco podobne?
Ak bude zamestnávateľ súhlasiť, tak je to OK, ale musí sa do ZP zaplatiť 14% ZP.
0 0
cesnacka cesnacka

cesnacka je offline (nepripojený) cesnacka

ok, a ked nebude suhlasit? nie je mozne odist z firmy zo dna na den? mam mozost nastupit do ineho zamestnania za ovela vyssi plat ale tento ma urcite nepusti....co mozem robit?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Jedine sa dohodnúť. Alebo pekne chodiť cez výpovednú lehotu pekne do starej práce. Ostatné možnosti sú nezákonné.

Ťažko radiť, ak nepoznám situáciu, ale ma napadlo, čo tak posunúť nástup do nového zamestnania o pár týždňov, pokiaľ by si starý ZĽ našiel za teba náhradu? Alebo sa dohodnúť s ním, že po večeroch, resp. vo víkendoch, pokiaľ nebude mať náhradu, za určitú sumu mu budeš naďalej robiť to účto? Alebo raz do týždňa.... Hm?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cesnacka Pozri príspevok
ok, a ked nebude suhlasit? nie je mozne odist z firmy zo dna na den? mam mozost nastupit do ineho zamestnania za ovela vyssi plat ale tento ma urcite nepusti....co mozem robit?
No, ak už je daná výpoveď, tak iba čakať na uplynutie VD, alebo počítať so súhlasom NV, ak nebude súhlas, a ak odídeš musíš potom znášať prípadné škody spôsobené zamestnávateľovi tvojou neprítomnosťou v práci.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Je možné aj to, že za-teľ si túto škodu nebude vymáhať. Ale byť na tvojom mieste, neriskovala by som.
0 0
soraya soraya

soraya je offline (nepripojený) soraya

Keby som bola zamestnavatel a mzdarka mi zo dna na den nepride do prace lebo chce vypoved za absenciu, tak by som v momente angazovala firmu aby zabezpecila vsetky cinnosti suvisiace so mzdami a okamzite by som poverila pravnika nech prostrednictvom sudu ziada nahradu skody. Niekedy sa neoplati spekulovat, hlavne nie pri citlivych veciach ako mzdy a odvody.

Este ze nie som tvoj zamestnavatel
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

soraya Pozri príspevok
Keby som bola zamestnavatel a mzdarka mi zo dna na den nepride do prace lebo chce vypoved za absenciu, tak by som v momente angazovala firmu aby zabezpecila vsetky cinnosti suvisiace so mzdami a okamzite by som poverila pravnika nech prostrednictvom sudu ziada nahradu skody. Niekedy sa neoplati spekulovat, hlavne nie pri citlivych veciach ako mzdy a odvody.

Este ze nie som tvoj zamestnavatel
detto príde mi to tiež nekorektné. Myslím že všetci sme ľudia, a vždy sa dá nájsť nejaká dohoda, ktorá by bola v prospech obidvoch strán.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Ak si 5 rokov robila mzdárku, vieš aká je to zodpovedná práca. Ovládaš termíny a dôsledky ich omeškania. Ak zamestnávateľ nesúhlasí, je to jeho právo. Počas výpovednej lehoty si musí nájsť náhradu namiesto teba. Ak chceš tak rýchlo odísť, navrhni zamestnávateľovi, že nájdeš za seba náhradu, možno sa dohodnete. Nepáľ za sebou mosty, nikdy nevieš kedy sa po ňom budeš musieť vrátiť. Nemusíš sa vrátiť k nemu, ale kladné preferencie o tebe rozprávať nebude.

K tej druhej otázke : Výpoveď nie je výpoveďou, ak je ústna. Výpoveď v zmysle ZP musí byť písomná a doručená druhej strane. Naštuduj si ZP čo sa týka výpovede, či zo strany zamestnanca alebo zamestnávateľa. Nedodržaním niektorých ustanovení ZP je výpoveď neplatná.
0 0
Stopárka Stopárka

Stopárka je offline (nepripojený) Stopárka

2. apríla 2007 som dala výpoveď ku dňu 30. apríla 2007. 13. apríla 2007 mi zamestnávateľ oznámil, že z dôvodu nenájdenia náhrady za mňa, požaduje moje zotrvanie vo firme podľa zákonne stanovenej lehoty do 30. 6. 2007.

Ako mám z firmy odísť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stopárka Pozri príspevok
2. apríla 2007 som dala výpoveď ku dňu 30. apríla 2007. 13. apríla 2007 mi zamestnávateľ oznámil, že z dôvodu nenájdenia náhrady za mňa, požaduje moje zotrvanie vo firme podľa zákonne stanovenej lehoty do 30. 6. 2007.

Ako mám z firmy odísť?
AK si chcela odísť čím skôr, najprv si mala skúsiť skončiť PP dohodou, kedže si dala výpoveď, VD začína 1.5. a končí 30.6.07, tak ako uviedol zamestnávateľ. Teraz už ostáva iba počkať na koniec VD. Ak nepočkáš na koniec VD a odídeš, zamestnávateľ má nárok na náhradu spôsobenj škody tvojou neprítomnosťou v práci.
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Súhlasím s Twety, ale realita je niekedy iná. Často stáva, že Znci prídu a povedia - zajtra končím a viac už neprídem. Nezaujíma ich, či máme náhradu. Je im jedno, či im budem písať absenciu , proste odídu a ostatné ich nezaujíma.
0 0
Stopárka Stopárka

Stopárka je offline (nepripojený) Stopárka

Ech! To je ale zákon. Zvýhodňuje iba ak zamestnávateľov. Zamestnanec dokonca nemá právo už ani len ukončiť pracovný pomer. Neexistuje nejaká finta, ako to obísť?

Prípadne, budem mať z toho nejaké postihy, ak jednoducho neprídem?

A čo toto:
http://info.profesia.sk/buxus/genera...cebf751fea5ac4

Zákonník práce poskytuje zvýšenú právnu ochranu v podobe trojmesačnej výpovednej doby len zamestnancovi, ktorý dostane výpoveď od zamestnávateľa, u ktorého odpracoval aspoň päť rokov. Neposkytuje ju však zamestnávateľovi pri výpovedi zo strany takéhoto zamestnanca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stopárka Pozri príspevok
Ech! To je ale zákon. Zvýhodňuje iba ak zamestnávateľov. Zamestnanec dokonca nemá právo už ani len ukončiť pracovný pomer. Neexistuje nejaká finta, ako to obísť?

Prípadne, budem mať z toho nejaké postihy, ak jednoducho neprídem?

A čo toto:
http://info.profesia.sk/buxus/genera...cebf751fea5ac4
Ten citát sa teba netýka, nedostala si výpoveď, ale dala. To je trošku o inom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať