Zavrieť

Porady

HOME OFFICE

Ahojte,
firma chce od noveho zamestnanca, aby pracoval z Home Office a navrhuje mu paušálnu náhradu za prenájom 1 izby - pracovne.

Poraďte v akej výške mesačne by bolo možné pýtať za takýto nájom.

Možno ste sa s tým už stretli, možno si niektorí podnikatelia dávajú do nákladov vlastnej firmy aj prenájom pracovne alebo časti bytu, ak podnikajú z bytu alebo vlastného rodinného domu.

Ďakujem vopred za všetky informácie a prajem pekný deň aj večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    dstopka Pozri príspevok
    No osobne by som dal v rozmedzí 100 - 150 €...
    V niektorych lokalitach taka suma staci akurat tak na zaplatenie dani vyplyvajucich z prenajmu.
    Bez kalkulacie zohladnujucej skutocne naklady je to len "strelba od pasa".

    Lubosch je offline (nepripojený) Lubosch

    Lubosch
    Aj ja som sa dopracoval k cene v rozsahu 100 - 200 € za mesiac. Ako som zistil ponuka je veľmi pestrá - závisí od lokality, mesta, vybavenia aj dopytu a ponuky na trhu.
    Nebol som dostatočne presný pri kladení otázky - tak pre doplnenie: jedná sa o cca 25 m2, izba zariadená nábytkom a pripravená na prácu (pracovný stôl, PC, tlačiareň, internet), ale mimo Bratislavy, bližšie k Trnave, čo však nie je pre zamestnávateľa rozhodujúce, veď sa dohodli o mieste.
    Ďakujem vopred za ďalšie podnetné tipy a postrehy. Ľuboš

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Lubosch Pozri príspevok
    Aj ja som sa dopracoval k cene v rozsahu 100 - 200 € za mesiac. Ako som zistil ponuka je veľmi pestrá - závisí od lokality, mesta, vybavenia aj dopytu a ponuky na trhu.
    Nebol som dostatočne presný pri kladení otázky - tak pre doplnenie: jedná sa o cca 25 m2, izba zariadená nábytkom a pripravená na prácu (pracovný stôl, PC, tlačiareň, internet), ale mimo Bratislavy, bližšie k Trnave, čo však nie je pre zamestnávateľa rozhodujúce, veď sa dohodli o mieste.
    Ďakujem vopred za ďalšie podnetné tipy a postrehy. Ľuboš
    Po upresneni sa viac priklanam k sume 200€. A to budu iba skutocne naklady - ziaden zisk pre zamestnanca (za jeho zisk by mohlo byt povazovane to, ze nemusi chodit na urad prace).

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pozor, v pripade ak prislusna izba nebude vedena v zivnostenskom registri a prip. v obchodnom registri ako prevadzkaren, tak to daniari vyhodia z nakladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.