Zavrieť

Porady

Translate error

účtovník telom i dušou
bez_názvu.jpg  
pomooooc prosím.
Včera mi "padol" počítač v JU a skoro všetky adresy sa mi prepísali na nejaké hieroglify (prikladám foto). To by mi až tak nevadilo, keby mi to neskomplikovalo prevod firmy na nasledovné obdobie. Napísalo mi to: "Translate error. Value out of bounds." a ďalej sa nepohnem.
Nemal niekto niekedy podobný problém?
Vopred ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skúsila si v údržbe dat - oprava indexov? Potom ešte možnosť v údržbe dát-údržba dat-optimalizovať data?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lenkak Pozri príspevok
Skúsila si v údržbe dat - oprava indexov? Potom ešte možnosť v údržbe dát-údržba dat-optimalizovať data?

Jááááj Lenkak ani nevrav. skúsila a všetko sa vo firme vymazalo. zostala uplne čistá.... ešteže robím zálohy . skusila som práve napísať do mrp, tak uvidím, či pomôžu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pokiaľ Ti vymazalo databázu, potom sa Ti poškodili aj datove súbory, bez ktorých mrp nefunguje. Máš zálohu, to je fajn, bolo by dobré prečistiť disky, či nezostali poškodené súbory. V MRP by Ti mali pomôcť, máš zálohu, to je hlavné. Záleží aj, či sa naozaj niečo poškodilo, jedná sa hlavne o dbf súbory.
0 0
axbx axbx

axbx je offline (nepripojený) axbx

Vyzera to na prekodovanie, resp. robrazovanie v ine kodovej norme a nie v ISO 1250 co je windows, pozri co mas nastavene vo vlastnostiach suboru a ci je tam windows a nie nejaka cinska diakritika.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
axbx Pozri príspevok
Vyzera to na prekodovanie, resp. robrazovanie v ine kodovej norme a nie v ISO 1250 co je windows, pozri co mas nastavene vo vlastnostiach suboru a ci je tam windows a nie nejaka cinska diakritika.

zabudla som sa zmieniť...že mi to robí iba v jednej firme. všetky ostatné sú v pohode. takže to asi nebude ono, že?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som pochopila, že iba v jednej firme. Je možné, že sa poškodili súbory iba tej jednej firmy, keďže ostatné idú a JU Ti padlo práve v tej firme a následne sa vymazali data. Dali by sa nahradiť čistými súbormi. Aj tak sa to dá riešiť, keď zálohu máš.
0 0
axbx axbx

axbx je offline (nepripojený) axbx

a ine programy normalne, chodia, predpokladam, porom treba pozriet do FAT tabulky suboru, kde su vlastnosti suboru aj v ako je kode
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
axbx Pozri príspevok
a ine programy normalne, chodia, predpokladam, porom treba pozriet do FAT tabulky suboru, kde su vlastnosti suboru aj v ako je kode

prosim co je FAT tabulka?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
skúsila som prejsť na nasledujúce obdobie a dala som ročný prevod. uprostred sa to zastavilo a napísalo:
Adres: Index neexistuje. Index: FIRMA
(neviem či to pomôže)
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jacekova Pozri príspevok
pomooooc prosím.
Včera mi "padol" počítač v JU a skoro všetky adresy sa mi prepísali na nejaké hieroglify (prikladám foto). To by mi až tak nevadilo, keby mi to neskomplikovalo prevod firmy na nasledovné obdobie. Napísalo mi to: "Translate error. Value out of bounds." a ďalej sa nepohnem.
Nemal niekto niekedy podobný problém?
Vopred ďakujem.
Poradila by som ti riešenie "obchádzkou". Skopíruj ktorúkoľvek dobrú firmu, a do nej obnov dáta zo zálohy tej "čínskej". Daj Prepísať údaje zo zálohy a uvidíš, či sa niečo zmení. Ináč, veľmi dobrá metóda je aj vypnúť a znovu zapnúť počítač. Niekedy si zapamätá dáta ako uzamknuté, a pri opätovnom spustení celého PC upozorní na nekorektné ukončenie a preindexuje ich hneď pri spúšťaní MRP..
Ak sú všetky ostatné firmy dobré, a len táto jedna je zlá, možno budú musieť dáta opraviť priamo v MRP. Možno mierny pokles napätia v sieti spôsobil nejakú zradu.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dav Pozri príspevok
Poradila by som ti riešenie "obchádzkou". Skopíruj ktorúkoľvek dobrú firmu, a do nej obnov dáta zo zálohy tej "čínskej". Daj Prepísať údaje zo zálohy a uvidíš, či sa niečo zmení. Ináč, veľmi dobrá metóda je aj vypnúť a znovu zapnúť počítač. Niekedy si zapamätá dáta ako uzamknuté, a pri opätovnom spustení celého PC upozorní na nekorektné ukončenie a preindexuje ich hneď pri spúšťaní MRP..
Ak sú všetky ostatné firmy dobré, a len táto jedna je zlá, možno budú musieť dáta opraviť priamo v MRP. Možno mierny pokles napätia v sieti spôsobil nejakú zradu.

takže vypnuť a zapnuť pc som skúsla, to nepomohlo.
teraz som skusila obnovit data v inej skopirovanej firme a nejde to. napisalo mi: AdresLoo:Táto operácia sa nedá vykonať na zatvorenom datasete.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skopírovanie dobrej fungujúcej firmy by som odporúčala priamo do adresárov vo win verzii.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nie cez obnovu, ono to nestačí. Súbory neopraví, tie sa musia natvrdo prepísať.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lenkak Pozri príspevok
Nie cez obnovu, ono to nestačí. Súbory neopraví, tie sa musia natvrdo prepísať.
a kde to natvrdo prepíšem?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vieš kde sa ukladajú vo win súbory mrp?
Pozri si poradové číslo firmy, ktorá funguje a číslo firmy, ktorá je poškodená.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lenkak Pozri príspevok
vieš kde sa ukladajú vo win súbory mrp?
Pozri si poradové číslo firmy, ktorá funguje a číslo firmy, ktorá je poškodená.

práve som to skúsila a nič. nepomohlo
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Celý adresár fungujúcej firmy si skopírovala do tej poškodenej? Nepomohlo? Neotvorilo Ti tú poškodenú fi vôbec? Mali by tam byť údaje s prekopírovanej fi. Ak Ti to neurobilo, potom by som radšej počkala na odpoveď z MRP.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lenkak Pozri príspevok
Celý adresár fungujúcej firmy si skopírovala do tej poškodenej? Nepomohlo? Neotvorilo Ti tú poškodenú fi vôbec? Mali by tam byť údaje s prekopírovanej fi. Ak Ti to neurobilo, potom by som radšej počkala na odpoveď z MRP.

tu poškodenu otvorilo. boli tam udaje dobrej firmy. potom som to obnovila a zase to bolo tak ako na začiatku. ale asi som trochu na vine aj ja,lebo ja aj na kluci mam zalohu s tým poškodením.
počkám na to mrp.
dakujeeeeem za ochotu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ono Ti opravilo databázu. Ale tým pádom si nemala dobrú zálohu, záloha mala byť spravená pred padnutím JU tej firmy. Potom sám mrp na konci práci robí zálohu do adresára Datazal pod číslom firmy v mrp, ešte z tadiaľ by sa mohli pokúsiť prevziať data, ale data tej chybnej firmy.
Ak toto nepomôže, tak len mrp.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jacekova Pozri príspevok
tu poškodenu otvorilo. boli tam udaje dobrej firmy. potom som to obnovila a zase to bolo tak ako na začiatku. ale asi som trochu na vine aj ja,lebo ja aj na kluci mam zalohu s tým poškodením.
počkám na to mrp.
dakujeeeeem za ochotu.
Asi fakt budeš musieť počkať na MRP http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa....aspx?cislo=65
Aj oni doporučujú postup :
Toto hlásenie sa vyskytuje v prípade poškodenia dát. Môže byť spôsobené výpadkom elektrického prúdu, vypnutím počítača resp. nekorektným ukončením programu.

1.) Obnovte dáta zo staršej zálohy (napr.z prechádzajúceho dňa) a ručne doplňte chýbajúce dáta.

alebo

2.) Pošlite zálohu Vašich dát.
Urobte zálohu dát (Údržba dát / Zálohovať dáta ) - vytvorí sa súbor MRPDATA.PHC a tento vložte
ako prílohu e-mail-u.
Pripíšte :
- v ktorej agende je problém a stručný popis problému
- uveďte celé číslo Vašej verzie (napr. 3.11 (253)), ktoré nájdete v menu Pomoc / O programe
- uveďte sériové (licenčné číslo) napr. YJFSM000000, ktoré nájdete v menu Pomoc / O programe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať