Zavrieť

Porady

Mám nárok na daňový bonus?

Ako zamestnanec som zarobil menej ako 6-násobok minimálnej mzdy, ale mal som príjem zo živnosti, ktorý bol tiež menej ako 6-násobok minimálnej mzdy, ale teraz neviem, či sa tieto príjmy možu spočítať. Keby som spočítal príjem ako zamestnanec a príjem ako živnostík, tak by som mal 6- násobok minimálnej mzdy. Ale neviem, či sa to tak može.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Jonika Pozri príspevok
    Ako zamestnanec som zarobil menej ako 6-násobok minimálnej mzdy, ale mal som príjem zo živnosti, ktorý bol tiež menej ako 6-násobok minimálnej mzdy, ale teraz neviem, či sa tieto príjmy možu spočítať. Keby som spočítal príjem ako zamestnanec a príjem ako živnostík, tak by som mal 6- násobok minimálnej mzdy. Ale neviem, či sa to tak može.Ďakujem
    Nemôže...
    ZDP
    § 33
    Daňový bonus
    Na začiatok

    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

    Jonika je offline (nepripojený) Jonika

    Jonika
    Takže mi z toho vyplýva, že nemám nárok na daňový bonus...lebo buď dosiahnem 6-násobok min. mzdy ako zamestnanec alebo 6-násobok min. mzdy ako živnostník. ..

    Mám nárok na daňový bonus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.