Zavrieť

Porady

ako zrusit darovaciu zmluvu

ahojte poradaci.
chcem sa Vas opytat ci sa da nejak zrusit darovacia zmluva.ide o to ze sme zdedili dom v ktorom mam podiel 14 z 20 casti.ale zacal som podnikat a tak som to prepisal na brata ktory teraz vyhral sud s dalsimi surodencami ktorych musi vyplatit za kazdy podiel 3500€.my sme sa vsak ustne dohodli ze ked vyhra sud tak sa rozdelime 50 na 50 stym ze vyplatime vsetkych surodencov a to co ostane tak ideme 50 na 50.ale bojim sa aby ma neoklamal.co mam robit viete poradit?
dakujem za skore odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    kyblik Pozri príspevok
    Nedokážeme iba z Tvojho rozprávania posúdiť, či Tvoj brat hrubo porušuje dobré mravy. Moj návrh je: Napísať na príslušný súd Návrh na vrátenie daru -nehnutelného majetku. V návrhu uvedieš dôvody svojho konania a samotny sud sa bude zaoberat dokazovaním Tvojej pravdy. Podla mna je to ale " na dlho"...
    zavis1 Pozri príspevok
    caute poradaci.
    daroval som cas domu presnejsie 14/20 bratovi ktory teraz vyhral sud a ma vyplatit ostatnych bratov a mali sme dohodu ze sa rozdelim 50 na 50 s toho co sa zvysi po vsetkych vyplateniach.on uz ma aj kupcu ale cena je 40tis € co je o 33 tis€ menej ako znalecky posudok.chcem sa vas opytat [COLOR="rgb(153, 50, 204)"]ci to mozem nejak zastavit ten predaj domu a ziadat spat darovaciu zmluvu s dovodu podvodu [/COLOR]na mna ze ho predava tak lacno a ma umysel mi nedat nic lebo mi to nechce dat na papier ze sa mame delit 50-50.[COLOR="rgb(153, 50, 204)"]podla mna to je podvod[/COLOR].otazka znie da sa dat blomba na tu nehnutelnost ked
    Súhlasím s Tebou kýblik, že vyriešil by to len spor o vrátenie daru. Dodala by som však, že závis má problém. Vidím ho v tom, že v prípade súdneho konania by vyšlo najavo, že vlastne nešlo o dar, lebo zavis1 nič bratovi nedaroval. Naviac prebehlo súdne konanie o zrušenie a vysporiadanie podielového spoluvlastníctva a predpokladám, že je právoplatné. Kto to súdne rozhodnutie zruší? Možno by sa zavis1 tvrdil, že bratovi svoj podiel predal za určitú kúpnu cenu. Ale za akú? Takže tento problém nemal smerovať na Poradu, ale na riadne fundovaného právnika.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prečo sa pýtaš na tú istú otázku ? Odpoveď si dostal aj tu : http://www.porada.sk/t133561-ako-zru...iu-zmluvu.html

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Nedokážeme iba z Tvojho rozprávania posúdiť, či Tvoj brat hrubo porušuje dobré mravy. Moj návrh je: Napísať na príslušný súd Návrh na vrátenie daru -nehnutelného majetku. V návrhu uvedieš dôvody svojho konania a samotny sud sa bude zaoberat dokazovaním Tvojej pravdy. Podla mna je to ale " na dlho"...

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Darovaciu zmluvu upravuje Občiansky zákonník - zákon č. 40/1964 S.b. v § 628 až 630.

    V zásade platí, že darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Týmto sa rozumie také porušenie noriem chovania, ktoré objektívne prekračuje bežne akceptovatené normy správania sa ( napríklad neprispenie v ťažkej životnej situácii a podobne. Nestačí iba "obyčajný konflikt" napríklad nenavštevovanie sa a pod.

    Toto právo môže darca uplatniť do troch rokov od uzavretia darovacej zmluvy.

    zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

    zavis1
    zdenka131 Pozri príspevok
    Darovaciu zmluvu upravuje Občiansky zákonník - zákon č. 40/1964 S.b. v § 628 až 630.

    V zásade platí, že darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Týmto sa rozumie také porušenie noriem chovania, ktoré objektívne prekračuje bežne akceptovatené normy správania sa ( napríklad neprispenie v ťažkej životnej situácii a podobne. Nestačí iba "obyčajný konflikt" napríklad nenavštevovanie sa a pod.

    Toto právo môže darca uplatniť do troch rokov od uzavretia darovacej zmluvy.
    dik za odpoved ale on sa sprava normalne takze teraz som asi v v z....?

    zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

    zavis1
    este jedna vec zdenka131 staci ako dokaz to ze povedal inemu surodencovi ze ma oblbol o dom a ze mi nic nevyplati lebo nemam ziadny papier na to ze sme sa len ustne dohodli na tom ze sa rozdelime pol na pol.staci to ako hrube porusenie?
    dakujem pekne za skore odpovede

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Toto nie je rada, ale konštatovanie. Tú darovaciu zmluvu s bratom nezrušíš a pre vrátenie daru nemáš zákonný dôvod. Z toho, čo si v téme doteraz napísal, je to viac ako isté. Ak brat nebude chcieť ústne dohody splniť, tak si právom nepomôžeš. Ale aspoň sa poučíš.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    zavis1 Pozri príspevok
    kaco11 dakujem za radu
    a ked nebude suhlasit tak co?
    tak si nepomôžeš. Bohužiaľ

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zavis1 Pozri príspevok
    este jedna vec zdenka131 staci ako dokaz to ze povedal inemu surodencovi ze ma oblbol o dom a ze mi nic nevyplati lebo nemam ziadny papier na to ze sme sa len ustne dohodli na tom ze sa rozdelime pol na pol.staci to ako hrube porusenie?
    dakujem pekne za skore odpovede
    Nie, to nestačí. To nie je hrubé porušenie dobrých mravov.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    zdenka131 Pozri príspevok
    Darovaciu zmluvu upravuje Občiansky zákonník - zákon č. 40/1964 S.b. v § 628 až 630.

    V zásade platí, že darca sa môže domáhať vrátenia daru, ak sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Týmto sa rozumie také porušenie noriem chovania, ktoré objektívne prekračuje bežne akceptovatené normy správania sa ( napríklad neprispenie v ťažkej životnej situácii a podobne. Nestačí iba "obyčajný konflikt" napríklad nenavštevovanie sa a pod.

    Toto právo môže darca uplatniť do troch rokov od uzavretia darovacej zmluvy.
    To hrubé porušovanie je veľmi ťažko dokázať. Na to treba dôkazy a dôkazy a znova dôkazy. Veľmi komplikované.

    zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

    zavis1
    caute poradaci.
    mam ku vam zase raz prosbu.daroval som cas domu presnejsie 14/20 bratovi ktory teraz vyhral sud a ma vyplatit ostatnych bratov a mali sme dohodu ze sa rozdelim 50 na 50 s toho co sa zvysi po vsetkych vyplateniach.problem je v tom ze to nemam na papiery.on uz ma aj kupcu ale cena je 40tis € co je o 33 tis€ menej ako znalecky posudok.chcem sa vas opytat ci to mozem nejak zastavit ten predaj domu a ziadat spat darovaciu zmluvu s dovodu podvodu na mna ze ho predava tak lacno a ma umysel mi nedat nic lebo mi to nechce dat na papier ze sa mame delit 50-50.podla mna to je podvod.otazka znie da sa dat blomba na tu nehnutelnost ked nesuhlasim s predajom za taku cenu?
    alebo varianta dva znie: od sestry som sa dozvedel ze o mne rozsiruje ze mi nic neda ze ako pekne ma oklamal a dalej ze ked som jeho zene napisal SMS ze nech mi da peniaze na plienky a na mlieko lebo mam male babo a pozicaal som jej predtym tak som ich chcel spat ale brat o tom nevedel ze ma umna pozicku tak o mne siril sestre a znamim ze nech idem za matkou toho dietata a nech si pytam od nej a nie od jeho zeny a dalej ze som necistotny nestaram sa o dieta a ked pridem na navstevu tak ze im hned dam dieta nech sa staraju ale pritom to tak nieje.to uz je na zrusenie darovacej zmluvy?je to ohovaranie?a da sa dat ta blomba na kataster?poradte prosim nechcem ten dom tak lahko predat a hlavne nie za taku cenu.co mam robit?ako mam postupovat?sestra je ochotna aj vypovedat na policii ze co jej vsetko o mne narozpraval.pomozte ked viete.hlavne rychlo.hlavne ma zaujima postup a to co mam urobit aby som mohol dat zablokovat nehnutelnost ked sa to da
    dakujem vsetkym za radu a pripadnu pomoc

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Arizona má pravdu, v prípade ďalších otázok otvor už zadanú tému a pokračuj tam...

    zavis1 je offline (nepripojený) zavis1

    zavis1
    sorry za zalozenie novej temy neviem ako to tu chodi.len sa chcem opytat ci to co som napisal je uz to hrube porusenie mravov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.