Zavrieť

Porady

Pracovný pomer na dobu určitú

Ahojte poraďáci,

určite sa s týmto stretávate viacerí. Podnikatelia radi uzatvárajú pracovné pomery na dobu určitú. Koľkokrát môžem takýto pracovný pomer predlžovať?
Ďakujem za názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    johny18 Pozri príspevok
    Zamestnanec mal uzatvorenu pracovnu zmluvu so zamestnavatelom od 5.10.2009 na dobu urcitu do 31.12.2009. Potom uzatvorili dalsi zmluvu na dobu urcitu od 1.1.2010 do 31.12.2010. Mozu opat uzavriet zmluvu na dobu urcitu od 4.5.2011?? Alebo uz musi byt neurcita??
    Dakujem
    Podla súčasne platného zákona môže byť pracovná zmluva uzatvorená najskôr po 6 mesiacoch ...

    § 48
    Pracovný pomer na určitú dobu
    Na začiatok

    (1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.

    <STRIKE>(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac jedenkrát.</STRIKE>

    (2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.

    (3) Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    johny18 Pozri príspevok
    Lebo priznam sa, nie je mi jasna hlavne tato veta: Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.

    Prva zmluva na dobu urcitu: 5.10.2009 do 31.12.2009
    Druha zmluva na dobu urcitu: 1.1.2010-31.12.2010 - toto sa povazuje za prve alebo druhe predlzenie?? Podla mna je to sice druha zmluva, ale prve predlzenie toto nie je zmluva, ale dodatok k pracovnej zmluve - prvé predlženie
    Tretia zmluva: od 4.5.2011 - toto by malo byt druhe predlzenie, teda nemyslite, ze by sa mohla zmluva uzavriet opat na urcitu dobu? dodatok k pracovnej zmluve - druhé predlženie, može byť ešte na dobu určitú
    v texte

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Zuziana
    Ahojte poraďáci,

    určite sa s týmto stretávate viacerí. Podnikatelia radi uzatvárajú pracovné pomery na dobu určitú. Koľkokrát môžem takýto pracovný pomer predlžovať?
    Ďakujem za názory
    Môžeš ho predlžovať veľakrát, ale maximálne 3 roky. Ak má zamestnávateľ najviac 20 zamestnancov, tak aj po troch rokoch.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ak je to zamestnávateľ , ktorý má do 20 zamestnancov - rátajú sa do toho aj dohody - tak je to neobmedzené.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Zamestnanec mal uzatvorenu pracovnu zmluvu so zamestnavatelom od 5.10.2009 na dobu urcitu do 31.12.2009. Potom uzatvorili dalsi zmluvu na dobu urcitu od 1.1.2010 do 31.12.2010. Mozu opat uzavriet zmluvu na dobu urcitu od 4.5.2011?? Alebo uz musi byt neurcita??
    Dakujem

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Lebo priznam sa, nie je mi jasna hlavne tato veta: Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.

    Prva zmluva na dobu urcitu: 5.10.2009 do 31.12.2009
    Druha zmluva na dobu urcitu: 1.1.2010-31.12.2010 - toto sa povazuje za prve alebo druhe predlzenie?? Podla mna je to sice druha zmluva, ale prve predlzenie
    Tretia zmluva: od 4.5.2011 - toto by malo byt druhe predlzenie, teda nemyslite, ze by sa mohla zmluva uzavriet opat na urcitu dobu?
    Naposledy upravil johny18 : 05.05.11 at 15:17

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Prosím o radu, mám uzatvorenú pracovnú zmluvu na dobu určitú do 30.6.2011
    Dnes mi zamestnávateľ ústne oznámil že moje miesto sa ruší a buď zoberiem inú prácu , ktorá nezodpovedá mojej kvalifikácii , alebo zajtrajším dňom skončíme pracovný pomer dohodou. Ja nesúhlasím s dohodou, ako mám ďalej postupovať.
    Ďakujem

    dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

    dada 1
    Ku dnešnému dňu, dostala som vlastne na výber buď podpíšem zmenu zmluvy alebo skončenie dohodou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dada 1 Pozri príspevok
    Ku dnešnému dňu, dostala som vlastne na výber buď podpíšem zmenu zmluvy alebo skončenie dohodou.
    Podstatné je to, čo chceš Ty. Ty sa musíš rozhodnúť.

    Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

    Eva10
    dada 1 Pozri príspevok
    Ku dnešnému dňu, dostala som vlastne na výber buď podpíšem zmenu zmluvy alebo skončenie dohodou.
    So zmenou pracovnej zmluvy ako i s dohodou o skončení pracovného pomeru musíš ty súhlasiť a podpísať ju. Takže voľba nestojí buď zmena PP alebo dohoda ale máš aj tretiu možnosť nesúhlasiť s nijakou možnosťou a zostať na svojej pozícii, bohužiaľ však len do uplynutia určitej doby kedy skončíš.

    Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

    Vincentka
    Ak sa miesto rusi este pred uplynutim doby urcitej, t.j. pred 30.06.2011, tak mozes skoncit PP dohdou podľa § 60 v spojitosti s § 63,1b Zákonníka práce a vtedy Ti prináleží odstupné podľa:
    § 76
    Odstupné a odchodné
    (1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.