Zavrieť

Porady

Sťažnosť

Ahojte.

Chcem podať stažnosť na centrálu jedného obchodného reťazca.

Vybavovala som pár vecí, a jednali so mnou ako by sa jednať s človekom asi nemalo, rozhodla som sa podať sťažnosť na neochotné správanie s podozrením na korupciu.

Idem sa Vás opýtať, ja nikoho neudávam, len sa sťažujem. Môže ma strana, na ktorú bola sťažnosť vydaná nejakym spôsobom žalovať za krivé obvinenie??

Alebo ako sa môžem bránit voči korupcii, viditeľnej korupcii?!
Naposledy upravil adus07 : 06.03.10 at 11:06
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik dana9
Ahoj,
ak je to naformulované ako sťažnosť, s uvedením nejakých konkrétnych dôvodov, a tento list bude adresovaný len na konkrétnu centrálu, resp. napriklad na SOI, tak to nie je ohováranie

Predovšetkým preto, že ide o postup na ktorý máš zákonné právo - určitý druh reklamácie

a potom preto, že aby to splnalo znaky skutkovej podstaty ohovarania, tak by to strucne povedané, muselo byt oznámené takou formou a takému "publiku" aby to bolo spôsobile privodit ujmu (len strucne, ohovaranie sa tu nedavno rozoberalo v inej teme, len ja neviem pripojit link).

ak by si sa vsak sarozhodla oznamit organom cinynm v trestnom konani, ze sa domnievas ze bol spachany trestny cin korupcie, tak je potrebne, ak si nie si na 100% ista , aby to oznamenie bolo podane na neznameho pachatela
Naposledy upravil dana9 : 03.03.10 at 08:35 Dôvod: doplnenie

adus07 je offline (nepripojený) adus07

adus07
Takže, pomohla by mi s tým aj SOI? ako mam v takomto prípade postupovať??
Naposledy upravil adus07 : 06.03.10 at 11:03

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Braňo
ak máš dôkaz, tak korupcia je trestný čin - nebude postačovať iba sťažnosť. avšak podozrenie (ktoré nie je podložené dôkazom) nebude stačiť.

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik dana9
Trestné oznámenie mozes podat, spolu s oznacenim dokazov, len naozaj treba byt opatrny a radsej ho podat na neznameho pachatela, tym nic nepokazis. OCvTK zacnu setrenie, a musia pachatela identifikovat :-)

Oliverka je offline (nepripojený) Oliverka

...píšem a učím....seba... Oliverka
Neodpoviem presne na tvoju otazku, pretoze neviem, ako je to v pripade korupcie. Ja som nedavno podavala trestne oznamenie na stolara, ktory zobral pred rokom zalohu a odvtedy sme ho nevideli. Tuto na porade ma obvinili, ze chudaka ohovaram a ociernujem, ale nevadi. Trestne oznamenie som podavala na prokurature a nie na policii. A toto chcem poradit aj tebe (tak ako to niektori radili mne). Zobrala si ma do parady okresna prokuratorka osobne a poradila, ake su moznosti. Vec potom odovzdala inemu prokuratorovi, ktory ma potom informoval, ze to uz podstupil policii. Drzim palce a som rada, ze dalsi z nas si nenecha skakat po hlave.
Monika Kováčová
Zaujímalo by ma, ako je možné, ak má zamestnanec v pracovnej zmluve uvedené, že jeho mzda je 3,5% z mesačného obratu predajnej jednotky, dostane len jedno percento, pretože vraj tých 3,5% delia medzi všetkých zamestnancov... Toto však je len ústne podanie nadriadeného a v zmluve to uvedené nie je.

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik dana9
Monika Kováčová Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, ako je možné, ak má zamestnanec v pracovnej zmluve uvedené, že jeho mzda je 3,5% z mesačného obratu predajnej jednotky, dostane len jedno percento, pretože vraj tých 3,5% delia medzi všetkých zamestnancov... Toto však je len ústne podanie nadriadeného a v zmluve to uvedené nie je.
Ahoj :-)
no teda, ak je v zmluve vyslovne uvedeny sposob vypoctu mzdy (predpokladam ze ide o pohyblivu zlozku mzdy), tak ma narok, aby mu bola mzda v dohodntuej vyske aj vyplatena, ako si to vyklada veduci, nie je dolezite.
ja som niekolko rokov robila v coop a musim povedat, ze to bol hnus. ziadna prestavka, neplatene nadcasy kazdy den a potraviny ake by som nedala ani susedovmu psovi
misoft No - možno za 8 rokov sa to aj zlepšilo... (reaguješ dosť neskoro...)

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.