Zavrieť

Porady

vrátenie preplatku zákonnej poistky...

chcem sa spýtať, ked sme v 11/2009 predali auto, a mali sme naň zaplatenú ročnú zákonnú poistku do 31.12.2009...teraz podla výpisu to vyzera že nám tu časť čo auto už nebolo naše vrátili....mám to dať ako príjem ovplyvnujúci základ dane? v tomto mám trochu nedostatky... ..dakujem pekne..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Na základe výpis,na ktorom je vrátená časť nespotrebovaného poistného,zaúčtuješ v PD ako príjem na BÚ,vo výdavkoch celkom znamienkom mínus a v členení prev.réžia.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    no teraz si pripadam trochu blbo...vsak nestaci to zaučtovat len v penaznom denniku ako prijem na BU? vo výdavkoch celkom to mam ako chapat? este nemam tolkom skusenosti s JU a pravdu povediac PU mi je milsie

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Predpokladám,že zaplatené poistné bolo dané do výdavkov v plnej výške do prevádzkovej réžie,tak vrátená časť poistného musí byť z výdavkov ponížená,preto ten postup.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    tinkas Pozri príspevok
    no teraz si pripadam trochu blbo...vsak nestaci to zaučtovat len v penaznom denniku ako prijem na BU? vo výdavkoch celkom to mam ako chapat? este nemam tolkom skusenosti s JU a pravdu povediac PU mi je milsie
    Aby si to lepšie pochopila, tak keď budeš účtovať banku, tak si dáš výdaj banka znamienkom mínus sumu, ktorú vám poisťovňa vrátila, a keďže ste poistku (celú na rok 2009) účtovali ako prevádzková réžia, tak o sumu, ktorú vám vrátili, musíš ponížíť prevádzkovú réžiu. Preto dáš prevádzková réžia mínus.

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    počkaj rodina1 teraz som sa nejako doplietla uz sama....preco mam dat "vydaj banka" ked je to príjem na účet? ....aha vlastne ked dam vydaj banka ale minusovu sumu...tak mi to na účet v penaznom denniku prida ako plus ale zaroven mi o tu ciastku ponizi prevádzkovú réziu? chápem to správne?

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    tinkas Pozri príspevok
    počkaj rodina1 teraz som sa nejako doplietla uz sama....preco mam dat "vydaj banka" ked je to príjem na účet? ....aha vlastne ked dam vydaj banka ale minusovu sumu...tak mi to na účet v penaznom denniku prida ako plus ale zaroven mi o tu ciastku ponizi prevádzkovú réziu? chápem to správne?
    Chápeš to správne.

    basha_V je offline (nepripojený) basha_V

    zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac basha_V
    zaujimalo by ma ci tento isty postup mam uplatnit aj pri pripisani sumy na BU od poistovne po nehode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.