Zavrieť

Porady

Omylom zrážková daň = mala byť preddavková

Dobrý deň, čo mi poradíte?
Teraz pri ročnom zúčtovaní dane som zistila, že zamestnanec mal zrazenú zrážkovú daň a príjem bol vyšší ako 165,97 EUR. Mám to opraviť a podať opravné Q. prehľady a žiadať daňový úrad o preúčtovanie platby, alebo to nechať tak. Štátny rozpočet som neukrátila, ide o spôsob, alebo považovať zrazenú daň zrážkou za vysporiadanú? Aj keď škoda jej, pretože by sa zamestnancovi vrátila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, podaj opravné a vykonaj RZD.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Ja mám tiež tento prípad. Firma, ktorej som robil ročné hlásenie, to mala úplne pomiešané. Kde mala byť zrážková daň bola preddavková. Nechal som to tak a vypísal hlásenie, ale daňový úrad to vrátil. Musím opraviť všetky výplaty, poprehadzovať dane a nové prehľady a nové hlásenie.
    Lenže pri oprave som si všimol ďalšiu vec. Daň bola vždy zaokrúhlená na celé eurá nadol a nie na centy nadol. Čo teraz s tým????? Preddavková sa podľa mňa vyrovná na konci roku, ale čo zrážková? štát bol ukrátený každý mesiac o pár eur. A ešte pikoška - takéto zaokrúhľovanie bolo od kedy je zavedené euro.
    Prosím pomóóóóóóc!!!!! Ako z toho von?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri oprave miezd súčasne správne zaokrúhliš daň, v prehľadoch a hLásení vyčísliš nedoplatok, ktorý firma uhradí.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Firma mala v minulom roku 2 zamestnancov na dohodu o vykonaní práce, ktorí boli vedení aj na urade práce. Firma im vyplácala sumu do 135,-Eur v hrubom a zrážala im preddavkovú daň. Už majú v rukách aj potvrdenie a zrejme aj podané DP. Mali mať zrážkovú daň. Firma to chce opraviť, ale nebolo by lepšie týmto zamestnancom dať spätne podpísať vyhlásenie aj keď nemali uplatnenú nezdaniteľnú časť? Podľa mňa potom by nemusela firma nič opravovať a NČZD si uplatnia sami v DP. Uvažujem správne?
    Ešte jeden zamestnanec na VPP mal tiež preddavkovú dať pri príjme do 100,-, ale vyhlásenie má u uného zamestnávateľa. Tu by mala byť bezpodmienečne zrážková daň?

    Omylom zrážková daň = mala byť preddavková

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.