Zavrieť

Porady

Problémy s pračkou Whirlpool

Mám problémy s práčkou Whirlpool AWT 2284/1-800. Je to práčka zhora plnená. Po každom praní mi zostáva veľké množstvo pracieho prášku v zásobníku. Čím to je? Ďakujem.
Usporiadat
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Skús sa pozrieť či nie je uvoľnená skrutka ktorá drží koleso s remeňom na bubne (ale pozor nie pod napätím). Keď je uvoľnená práčka pôsobý akokeby sa mala problém rozbehnúť a potom, keď bubom zastane ešte spraví sám cca 1/4 otáčky.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozri na klinový remeň -pískanie = známka opotrebovania remeňa, prípadne uvoľnenie remeňa (prešmykuje).
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

toptom Pozri príspevok
Mám problémy s práčkou Whirlpool AWT 2284/1-800. Je to práčka zhora plnená. Po každom praní mi zostáva veľké množstvo pracieho prášku v zásobníku. Čím to je? Ďakujem.
My sme ten problém odstránili tak, že prášok sypeme priamo do bubna, nie do nádobky na prášok. Jedine ak sa predpiera, vtedy ju používame, čo je veľmi zriedkavo.

Spôsobujú to dnešné prášky, ktoré sú strašne mazľavé a ťažšie sa rozpúšťajú.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Nám sa to tiež stáva,manželka to takisto rieši práškom do bubna.Je možné,že je zanesená tryska,ktorá má vyplavovať ten prášok z nádoby-keď budem mať čas,musím to tiež pozrieť.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Alebo používajte tekuté pracie prostriedky. Mne sa to tiež niekedy stalo, bol to prášok značkový (ten z najdrahších), ale v akcii a buď v ňom bolo niečo iné ako obvykle alebo ho mali zle skladovaný.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

val007 Pozri príspevok
Alebo používajte tekuté pracie prostriedky. Mne sa to tiež niekedy stalo, bol to prášok značkový (ten z najdrahších), ale v akcii a buď v ňom bolo niečo iné ako obvykle alebo ho mali zle skladovaný.
Ja už niekolko rokov používam len tekuté a je pokoj Mala som pocit,že sa mi z tých prachových prášilo do úst
0 0
korcka korcka

korcka je offline (nepripojený) korcka

Súhlasím s nápadom aplikovať prášok v dávkovači priamo do bubna. Ja osobne som voľakedy používala prášky, neskôr som z dôvodu, aby som si chránila práčku, prešla na gély. Postupom času som však zistila, že cena prac.prostriedku je jedna vec a kvalita druhá. Tým nemám na mysli iba to, ako sa prášok alebo gél dokáže dostať k prádlu, ale keď sa s k nemu jednak nedostane, a ak sa už aj dostane, ale sa nerozpustí, ako dokáže vôbec fungovať? Vždy sa u nás totiž našlo nejaké prádlo, nejaká škvrna, ktorá nebola dobre vypraná. Pred rokom mi kamoška ukázala prací program založený na inej báze, a odvtedy nenakupujem v obchode, ale cez internet, čo môžem každému vrele odporúčať, lebo podobné problémy sa mi už nestávajú.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

korcka Pozri príspevok
Súhlasím s nápadom aplikovať prášok v dávkovači priamo do bubna. Ja osobne som voľakedy používala prášky, neskôr som z dôvodu, aby som si chránila práčku, prešla na gély. Postupom času som však zistila, že cena prac.prostriedku je jedna vec a kvalita druhá. Tým nemám na mysli iba to, ako sa prášok alebo gél dokáže dostať k prádlu, ale keď sa s k nemu jednak nedostane, a ak sa už aj dostane, ale sa nerozpustí, ako dokáže vôbec fungovať? Vždy sa u nás totiž našlo nejaké prádlo, nejaká škvrna, ktorá nebola dobre vypraná. Pred rokom mi kamoška ukázala prací program založený na inej báze, a odvtedy nenakupujem v obchode, ale cez internet, čo môžem každému vrele odporúčať, lebo podobné problémy sa mi už nestávajú.
A čo nakupuješ cez internet?
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ja mám pračku plnenú spredu a tiež sa mi to začalo stávať. Zistili sme, že bolo zanesené sito v hadici, ktorou sa napúšťa voda. Stalo sa to asi vtedy, keď bola havarka na vodovodnom potrubí a potom šla veľmi špinavá voda, a tak sa sítko zanieslo a prísun vody nebol taký silný ako inokedy, Hadicu sme odpojili od potrubia a prepláchli práve iba to male čudo (sítko) a voda potom šla silnejším prúdom a odvtedy mám pokoj. Bolo to ako keď sa zanesie sprchovacia hlavica.
0 0
korcka korcka

korcka je offline (nepripojený) korcka

Značku SA8, kombinujem podľa potreby.
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

korcka Pozri príspevok
Značku SA8, kombinujem podľa potreby.
Tak to počujem prvýkrát
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

uno81 Pozri príspevok
Tak to počujem prvýkrát
SA-8 od AMWAY !

Preto si o ňom ešte nepočula.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korcka Pozri príspevok
Značku SA8, kombinujem podľa potreby.
len treba uviesť aj to kolko ten prášok stojí, pretože je malý / tuším 1 200g alebo ma opravte /a drahý, je pravda, že sa dávkuje v malých množstvách ako skoro všetky výroby tejto americkej značky Amway. predaj bol kedysi formou dílera.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Zvykne to byť ako už bolo spomenuté upchaté sitko vo ventile, alebo v hadici nie vždy vyčistenie pomôže ale množstvo prášku v zásobníku po vypraný sa určite zníži.

a počuli ste už niekto o pracích orechoch pred nedávnom som o nich čítal sú vraj z nejakého indického stromu do pračka stačia 3-5 a vydržia 3 mesiace voda z prania je potom neškodná vhodná na polievanie (ak tam nedáte inú chemikáliu) dajú sa vraj kúpiť aj u nás máte niekto z nimi skúsenosti?
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

Laco-monter Pozri príspevok
SA-8 od AMWAY !

Preto si o ňom ešte nepočula.
Tak teraz už viem Lacko
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

Dobrý deň,


ja by som Vás chcela poprosiť o radu - neviem, či má niekto s tým skúsenosť, ale máme práčku Whirlpool (plnená spredu) a tak cca 1 deň po praní sa v bubne objaví voda... netušíme, odkiaľ sa berie, keď práčka doperie, žiadna voda tam nie je, aj prívod vody zastavujeme..

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Nebude to voda z odpadu ktorá sa dostane do bubna lebo zle tesný gulička spätného ventilu? Pozry sa či nie je zanensená napr.: namotané vlasy alebo vlákna
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

Ja ten práčke veľmi nerozumiem, lebo toto začala robiť len teraz - asi posledné 2-3 týždne. Keď som už najviac bezradná, tak pustím len program "odstreďovanie" a vtedy to nerobí.. tak neviem, v čom môže byť problém. Ale vďaka za tip, určite to vyskúšam rozobrať a preskúmať :-)
0 0
uno81 uno81

uno81 je offline (nepripojený) uno81

aj podla mna je upchaný odpad a voda dostatočne neodtečie a ostáva niekde v hadici,či kde:-)) a potom sa vráti do bubna--čiste laicky vysvetlené aj pochopené:-))Zuzanka:vyčistiť:-))))
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu
Chobot Pozri príspevok
My sme ten problém odstránili tak, že prášok sypeme priamo do bubna, nie do nádobky na prášok. Jedine ak sa predpiera, vtedy ju používame, čo je veľmi zriedkavo.

Spôsobujú to dnešné prášky, ktoré sú strašne mazľavé a ťažšie sa rozpúšťajú.
Také sú aj aviváže. Tiež máme Whirpoolku spredu plnenú. Problém je v tom, že pri praní sa z nádoby nevyplaví aviváž, lebo tiež sú nejaké mazľavé a príliš husté a ten odtok, cez ktorý má odtekať, sa avivážou upchá. Mama to rieši tak, že aviváž zriedi vodou, potom sa ten problém tak často nestáva. Mohol by to neodtekanie aviváže spôsobovať aj nízky tlak vody? (S prachom problémy nie sú, používame tekuté (priamo do bubna) a ak klasický prášok, tak ten ide priamo do bubna tiež. Ale zo začiatku, keď sme prášok dávali do násypky, tiež tam časť z neho zostala, lebo voda ho nevymyla).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať