Zavrieť

Porady

PC skrinka - chladenie

Zdravím, plánujem si kúpiť túto pc skrinku:
http://www.alza.sk/c-tech-formers-p4-500w-d129261.htm
ale neviem, ake chladenie ma, myslim že ake ventilatory kde sa daju dať...lebo na internete to nemôžem najsť, mohol by mi niekto poradiť?, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Vseobecne sa v skrinach vyuziva chladenie take, ze v predu je jeden FAN, ktory do skrine vhana studeny vzduch a v zadu je FAN ktory vyhana teply vzduch von (pripadne este je jeden na bocnici, akysi pomocny)
    Pri tejto case nieje pisane, ze tam nejake fany su, ale momentalne su najlepsie asi od noctua su velmi tiche (ale ak kupujes tak case, predpokladam, ze si hrac a na hlucnosti si nepotrpis)

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Áno, som hráč, a hlučnosť mi nevadí, som na ňu zvyknutý, keď nepočujem hučať pc to nieje ono

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomas67 Pozri príspevok
    Zdravím, plánujem si kúpiť túto pc skrinku:
    http://www.alza.sk/c-tech-formers-p4-500w-d129261.htm
    ale neviem, ake chladenie ma, myslim že ake ventilatory kde sa daju dať...lebo na internete to nemôžem najsť, mohol by mi niekto poradiť?, dakujem.
    Tá skrinka má integrovaný zdroj, takže predpokladám, že tam budú aj nejaké ventilátory. Dopredu nemá zmysel riešiť ventilátory v skrinke, kúp si ju, zostav PC a uvidíš, ako to bude chladiť. Keby to nestíhalo, alebo keby tam bolo málo ventilátorov, tak si nejaký dokúpiš potom.

    Napr. ja som synovi kúpil skrinku Thermaltake Swing a tá mala len jeden ventilátor vzadu. Pre lepšiu ventiláciu som tento prehodil dopredu (bolo tam nachystané uchytenie, zároveň to slúži ako chladenie HDD) a do zadu som prikúpil jeden silence s riadenými otáčkami.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    V tej cene by som skor isiel do niecoho spolahlivejsieho ... Thermatake Soprano a skrinku bez zdroja a zdroj osobitne, to v kazdom pripade. Ked zdroj tak napriklad Enermax.
    Aj skrinka aj zdroj ty vydrzia roky, skrinky so zdrojom nie su valnej kvality pokial to neni znacka ale to sme s cenou uz inde.

    PC skrinka - chladenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.