Zavrieť

Porady

Súčasné dobrovoľné i povinné nemocenské poistenie

Dobrý deň,
viete mi, prosím, niekto poradiť: Ak som súčasne dobrovoľným i povinným platcom nemocenského poistenia a bola som so synom na OČR, lenže z vlastnej nevedomosti som do Sociálnej poisťovne poslala iba jedno tlačivo, na ktorom som pri vypĺňaní druhu poistenia vyplnila 2+3 (povinne nemocensky poistená osoba+dobrovoľne nemocensky poistená osoba). Až po vyplatení ošetrovného som zistila, že to takto nemôže byť a že pracovníčka Sociálnej poisťovne, ktorá sa vraj neúspešne pokúšala telefonicky so mnou kontaktovať na mobilnom telefónnom čísle (neviem ako je to možné, lebo ja som žiaden hovor nezaznamenala), sa nakoniec sama rozhodla vypočítať mi ošetrovné iba z dobrovoľného poistenia, lebo to je vyššie. Mne osobne ale toto riešenie nevyhovuje, tak ma zaujíma, či pracovníčka konala správne a či sa tieto záležitosti nedajú doriešiť aj dodatočne, keby lekárka vypísala spätne ešte jedno tlačivo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Súčasné dobrovoľné i povinné nemocenské poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.