Zavrieť

Porady

Spotreba auta

Dobrý deň, asi som nevybrala správne tému ale chcem sa opýtať. Máme v podnikaní Iveco, v technickom preukaze nemá uvedenú spotrebu, zástupca firmy na Slovensku mi povedal že ak chcem spotrebu musím auto odviesť do skúšobne kde mi to zistia. S tým majiteľ nesúhlasí lebo sú to obrovské náklady. Neviete mi prosím poradiť ako teraz doriešim knihu jázd keď nemám údaj o spotrebe vozidla. Skúšala som hľadať spotrebu aj na internete ale bez výsledku. Ďakujem vopred za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Na takto formulovanú otázku nemože odpovedať NIKTO !

    Pretože IVECO zahrňa niekoľko modelových radov, v každom z nich sú desiatky modifikácii a použitých motorov je tiež hádam asi 8 alebo aj viac.

    Takže pre každý motor je predpísaná iná spotreba.

    Na porade bola podobná téma:" Spotreba na Ford Tranzit ."

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    certik Pozri príspevok
    Dobrý deň, asi som nevybrala správne tému ale chcem sa opýtať. Máme v podnikaní Iveco, v technickom preukaze nemá uvedenú spotrebu, zástupca firmy na Slovensku mi povedal že ak chcem spotrebu musím auto odviesť do skúšobne kde mi to zistia. S tým majiteľ nesúhlasí lebo sú to obrovské náklady. Neviete mi prosím poradiť ako teraz doriešim knihu jázd keď nemám údaj o spotrebe vozidla. Skúšala som hľadať spotrebu aj na internete ale bez výsledku. Ďakujem vopred za každú radu.
    Páči sa mi SPOSOB ako chce zadavatelka temy riešiť PROBLÉM.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ´další spôsob:
    kópia technického preukazu porovnateľného motorového vozidla - rovnaký typ, rovnaký objem valcov motora, rovnaký druh pohonnej látky

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Môj známy musel ísť s autom do KE, kde mu tú spotrebu zmerali. Jazdil s technikom, v aute mali nejaký prístroj, ktorý meral spotrebu, musel ísť po ceste konštantnou rýchlosťou.

    Robert Pekar je offline (nepripojený) Robert Pekar

    Obyčajný človek s obyčajnými problémami...alebo aj neobyčajnými :)) ...viac Robert Pekar
    No vazeni, akoze nic v zlom, ale udaje o vozidle, vratane spotreby je povinny dodat vyrobca auta, bez ohladu na to, kolko ma v ponuke motorov. Nieco podobne som riesil nedavno s kamaratom pri kupe citroena, kde taktiez nebola uvedena spotreba a samozrejme, ze mal problem s vyuctovanim jazd pre dane auto. Tak sa pekne krasne zaslo k predajcovi a do dvoch dni mal vyjadrenie o spotrebe od vyrobcu auta. Takze ziadne externe meranie a hladanie na internete. Akurat by som to riesil pri nejakych nezhodach, ze by som si to nechal niekde premerat, ale to uz by bolo na naklady objednavatela a riesenie reklamacie s dodavatelom...

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    certik Pozri príspevok
    Dobrý deň, asi som nevybrala správne tému ale chcem sa opýtať. Máme v podnikaní Iveco, v technickom preukaze nemá uvedenú spotrebu, zástupca firmy na Slovensku mi povedal že ak chcem spotrebu musím auto odviesť do skúšobne kde mi to zistia. S tým majiteľ nesúhlasí lebo sú to obrovské náklady. Neviete mi prosím poradiť ako teraz doriešim knihu jázd keď nemám údaj o spotrebe vozidla. Skúšala som hľadať spotrebu aj na internete ale bez výsledku. Ďakujem vopred za každú radu.
    Spotreba vozidla sa aj podľa daňových zákonov určiť vnútornou smernicou (existuje na to CSN).
    Zljednodušene: 1.natankovať plnú nádrž
    2. prejsť 100 km a dotankovať do plna
    Výjde spotreba , ktorú môžete navýšiť vzhľadom na prevádzkové podmienky(jazda iba v meste, jazda s prívesom,jazda v teréne a pod) o 10-15 %

    Takto stanovenú spotrebu vnútornou smernicou podpísanou konateľom môžete z kľudným svedomím používať v praxi- daňové úrady to akceptujú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.