Zavrieť

Porady

leasing

Viem že sa tu o leasingu popísalo veľa, ale odpoved na moju otázku som veru nenašla. Zdedila som účto po 2 účtovničkach a našla v ňom leasing, ktorý vznikol v r. 2007, o ktorom ale v roku 2007 nikto neučtoval a v r.2008 účtovnička účtovala len úhradu leasingu 474/221 a to je všetko. Ja by som rada v r. 2009 zúčtovala aj úroky, ktoré účtujem 562/474, no neviem ako to správne celé opraviť, nech nemusím robiť opravné DP. Ale po pátraní som našla zostatok na účte 379, ku ktorému nemám inventúru a je tam pravdepodobne zúčtovaný aj spomínaný leasing. Prosím súrne o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    my sme mali podobný prípad. tie náklady, ktoré sa zabudli zaúčtovať a nie sú nejaké enormne vysoké sumy, dajú sa zaúčtovať aj v príslušnom roku.. no ja by som nedala ako danový náklad, keďže ten náklad nesúvisí s daným rokom..

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ja tiež nechcem riešiť staré náklady, skôr ma zaujíma, ako môžem teraz opraviť zostatok na 474, aby to bolo v poriadku, lebo mám na ňom len na MD - úhrady leasingu z min.roka, nič viac

    20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

    20lucka201
    a nemáš staré materiály kde by si to mohla skontrolovať? je to možné že to bolo zle zaúčtované. v tomto prípade len analyticky preúčtuj z 379 na 474/xxx

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.