Zavrieť

Porady

Problém pri inštalácii Windows XP

Dobry den,
mam problem pri instalacii windowsu. Po vlozeni instalacneho CD a restartovani by mala nabehnut instalacia, no nic sa nestane. Skusal som to instalovat aj tak, ze som dal instalaciu priamo z CD no nainstalovalo mi to ako druhy operacny system.
Ak by niekto vedel pomoct tak dakujem.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Inštaláciu spusť z CD t.j. nastav bootovanie PC z CD nastav v biose ,alebo stlač F11 a nastav CD mechaniku pri novšom PC ,pri inštalácií daj sformátovať C , kde je teraz windows a budeš mať čistú inštaláciu windows.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
majlo36 majlo36

majlo36 je offline (nepripojený) majlo36

Tak to bootovanie som nastavil ako prve aby najprv citalo z CD/DVD mechaniky. A to formatovanie tiez v BIOS-e ??
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Nie ! Pri inštalácií si ako voľbu vyber kam chceš inštalovať , zrejme to staré "C" a to pred inštalaciou daj sformátovať.Bude tam ponuka.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Pouzivas original Microsoft Windows CD, alebo nejake Recovery DVD od vyrobcu pocitaca?
0 0
majlo36 majlo36

majlo36 je offline (nepripojený) majlo36

Vdaka, idem skusit, zrejme som prehliadol.
0 0
tomas128 tomas128

tomas128 je offline (nepripojený) tomas128

Hlavne bacha, po formátovaní stratíš všetky data, ktoré boli na formátovanom disku !!!
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Sak ich ma akiste odzalohovane predsa.
0 0
Al1enk0 Al1enk0

Al1enk0 je offline (nepripojený) Al1enk0

Zdravím, mám problem pri inštalacii windows xp .... vložím inštalačné CD, normálne ho nabootuje, sformatujem disk, naištaluju sa nejaké tie somariny, a potom ako reštartne počítač, by mala inštalacia pokračovať,... narozdiel od toho mi začne znova bootovať CD a všetko od začiatku a furt dokola
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

ak si po reštarte stlačila nejakú klávesu tak sa inštaluje znovu, nič nestláčaj po reštarte...
0 0
Al1enk0 Al1enk0

Al1enk0 je offline (nepripojený) Al1enk0

Nie, nič nestláčam, ked som tam dal CD prvý krát, vyskočila mi hláška "Press any button to boot from CD" ,... po naformátovaní a reštarte mi to už nevyskočí, proste si to automaticky bootuje. Inštaloval som windows x krát, ale s týmto som sa ešte nestretol.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Samozrejme stále to bude pokračovať dookola až dovtedy ,kým po prvom reštarte nenastavíš v biose aby už ako prvé nebotovalo z CD ale z HDD.Stačí ak po reštarte vyberieš CD , načíta sa PC z HDD a potom CD vlož naspäť ,ak to bude PC pri dokončení inštalácie potrebovať.
0 0
Al1enk0 Al1enk0

Al1enk0 je offline (nepripojený) Al1enk0

TO som tiež skúšal, z HDD sa to nenačíta, automaticky reštartlo pc ked som dal čítať prvý HDD na ktorom nič nebolo ... skúsil som tam hodiť Win7 a ten preistotu ani nenašiel HDD pred inštalaciou
Ale nakoniec som vyhrabal nejaké staré CD XPčka, so stavaným SP1, a šlo to, takže sa možem len domnievať že pôvodné CD (ktore som už použil nespočet krát), bolo poškodené.
Ale ďakujem za rady
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Povodne CD bolo bez SP a preto nepoznalo SATA radic pre disk. Win7 ho tiez nepozna lebo je to asi starsi HW a preto mu treba dat napriklad na USB kluci ovladac toho SATA radica pri instalaciu W7.
0 0
lukaseva lukaseva

lukaseva je offline (nepripojený) lukaseva

Zdravím.Chcel som nainštalovať windows XP, mám nastavené bootovanie z cd a zo začiatku to ide normálne: stlačte ľubovoľnú klávesu pre načítanie z cd ale po stlačení klávesy to zmizne a namiesto toho aby sa spustila inštalácia zostane len čierna obrazovka.CD v mechanike sa vrtí.Nebliká tam ani kurzor.Kde môže byť chyba?inštaloval som už windows veľa krát ale toto sa mi ešte nestalo.Možno by sa to dalo spraviť cez spúšťaciu disketu ale bohužiaľ tento počítač Floppy nemá.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Nie je chybná CDromka alebo CD?
0 0
lukaseva lukaseva

lukaseva je offline (nepripojený) lukaseva

Mechanika je v poriadku a CD je tiež o.k.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... možná by to chcelo ešte doplniť o nejaké info - preinštalovávaš XP, alebo inštaluješ na čistý PC, ...
0 0
lukaseva lukaseva

lukaseva je offline (nepripojený) lukaseva

Je to kamošov počítač, XP už tam je ale hovoril že to troška blbne a chcel by aj tak rozdeliť inak HDD ako má teraz.Tak som mu chcel sformátovať HDD a na nainštalovať nové XP+rozdeliť HDD, ale zakaždým to skončí čiernou obrazovkou bez kurzora.Nemôže byť nejaký zádrhel v BIOSE?
0 0
lukaseva lukaseva

lukaseva je offline (nepripojený) lukaseva

Skúšal som spustiť inštaláciu aj priamo vo windowse,spustil sa setup ale samozrejme to pýtalo reštart PC a po ňom to isté ako som už spomínal vyššie.Takže teraz sú tam na výber dve možnosti:buď spustiť ten starý windows alebo je tam setup (začatá inštalácia) toho nového.Takže je to na prd.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

lukaseva Pozri príspevok
Skúšal som spustiť inštaláciu aj priamo vo windowse,spustil sa setup ale samozrejme to pýtalo reštart PC a po ňom to isté ako som už spomínal vyššie.Takže teraz sú tam na výber dve možnosti:buď spustiť ten starý windows alebo je tam setup (začatá inštalácia) toho nového.Takže je to na prd.
Nič nie je na prd niekde robíš chybu. urob si zálohu čo potrebuješ.
Vlož instal cd/dvd reštartni pc daj novú instal a ked Ti ponúkne možnosť formátovania disku sformátuj a pokračuj dalej v inštalácii do konca. Následne vo win rozdelš hdd na aké chceš.
Prečítaj tu:http://www.porada.sk/t71178-p2-forma...indows-xp.html

A keď Ti pc berie cd ( a načítava) tak v biose chybu nemáš ( nemal by si mať).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať