Zavrieť

Porady

Nahlasovanie PN do zdravotnej poisťovni

Príjemný deň prajem,

dozvedela som sa, že PN treba nahlasovať aj do zdravotnej poisťovni. Tak som sa tam zastavila, ale pracovníčky ako vždy mi nevedeli nič povedať. Neviete mi poradiť akou formou sa to nahlasuje a čo je k tomu potrebné. Ďakujem krásne
Usporiadat
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Už sa to tu raz rozoberalo. Ale od 1.9. hlásiš DPN na tlačive Hromadné oznámenie. Kód 19 - prvých 10 dní DPN, kód 25 - nem. dávky. Vo VšZP chceli priložiť aj kópiu maródky.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlas s Milanr - to platí pre VšZP. Spoločná ZP má tlačivo, kde majú kód 301- črpanie dávok PN, OČR, ostatné poisťovne tlačivá zaiaľ nemajú. Povinnosť nahlásiť PN za september je do konca októbra.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Coze??? Nieco som premeskala? To vazne kazdy zamestnavatel musi nahlasit DPN zamestnanca aj do ZP?? A ked som tak vobec neurobila?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

nikulik
Coze??? Nieco som premeskala? To vazne kazdy zamestnavatel musi nahlasit DPN zamestnanca aj do ZP?? A ked som tak vobec neurobila?
Neplaš sa, za mesiac september máš čas do konca mesiaca október. Bližšie info http://www.porada.sk/showthread-t_13157.html
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja ešte doplním, že po mne vo VšZP chceli, aby som priniesla aj Hromadné oznámenie so všetkými DPN, ktoré začali pred 1.9. a pokračujú po 1.9. + kópie maródiek, lebo zamestnanci im to tam pravdepodobne nenahlásili. Dátumy chceli podľa maródnych lístkov, napr. začal DPN v 03/2005 tak im to rozpíšem do 3. riadkov Z+K prvých 10 dní a Z nem. dávok.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ja som to bola odniesť minulý týžden a vo VŠZP v Košiciach chceli po mne len to Hromadné oznámenie.
Ale každá pobočka chce niečo iné.
Prajem všetkým pekný pracovný den!!
Silvia
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Čerstvý prípad .... volala som zo Spoločnou zdravotnou poisťovňou v Prešove.
1x som tam volala, treba poslať len kópie začiatku a ukončenia PN (to má posielať zamestnanec!!!, nie zamestnávateľ) a že okrem toho nič.
2x som tam volala, či netreba hromadné oznámenie. TREBA aj hromadné oznámenie, kde uvediete napr. ak je PN od 29.8-14.9 tak dáte:

Hromadné oznámenie za august, kde musíte uviesť koniec 101 (zamestnanec) 28.8 a začiatok 301 (zamestnanec - čerpanie dávok PN) 29.8.
a potom zas hromadné oznámenie za september, kde musíte dať koniec 301 (zamestnanec - čerpanie dávok PN) 14.9. a začiatok 101 (zamestnanec) 15.9.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

accad
Neplaš sa, za mesiac september máš čas do konca mesiaca október. Bližšie info http://www.porada.sk/showthread-t_13157.html
Prečítala som si vsetky príspevky z toho odkazu ale aj tak som nieco nepochopila, vsade pisete, napr. prispevok c.39 a dalsie, ze treba do hromadneho oznamenia vypisat zaciatok nahrady prijmu, koniec nahrady prijmu, zaciatok nemocenskej, koniec nemocenskej, ale co ked ta nemoc stale trva napriklad uz 15 dni, a este neskoncila? musim cakat kym skonci a potom vsetko nahlasit, alebo napisem zaciatok zanesiem do ZP a potom ked skonci pridem s koncom nahlasit do ZP. ???
0 0
sonic sonic

sonic je offline (nepripojený) sonic

milanr
Už sa to tu raz rozoberalo. Ale od 1.9. hlásiš DPN na tlačive Hromadné oznámenie. Kód 19 - prvých 10 dní DPN, kód 25 - nem. dávky. Vo VšZP chceli priložiť aj kópiu maródky.
je to s tymi kodmi vo VSZP naozaj tak, ako si napisal? kod 19 plati pre prvych 10 dni a potom plati kod 25? Nie je to naopak????
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

nikulik
Prečítala som si vsetky príspevky z toho odkazu ale aj tak som nieco nepochopila, vsade pisete, napr. prispevok c.39 a dalsie, ze treba do hromadneho oznamenia vypisat zaciatok nahrady prijmu, koniec nahrady prijmu, zaciatok nemocenskej, koniec nemocenskej, ale co ked ta nemoc stale trva napriklad uz 15 dni, a este neskoncila? musim cakat kym skonci a potom vsetko nahlasit, alebo napisem zaciatok zanesiem do ZP a potom ked skonci pridem s koncom nahlasit do ZP. ???
Nahlasuješ zmeny, ktoré nastali v tom ktorom mesiaci.
Ak bude PN 15.9. - 10.10., nahlásiš v prípade VšZP:
a) do 31.10.
15.9. začiatok PN - náhrada zamestnávateľa (kód 25)
24.9. koniec náhrady zamestnávateľa (kód 25)
25.9. začiatok nemocenskej dávky (kód 19)
b) do 30.11.
10.10. koniec PN - nemocenská dávka (kód 19)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sonic
je to s tymi kodmi vo VSZP naozaj tak, ako si napisal? kod 19 plati pre prvych 10 dni a potom plati kod 25? Nie je to naopak????
Je to naopak .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
endrju
Nahlasuješ zmeny, ktoré nastali v tom ktorom mesiaci.
Ak bude PN 15.9. - 10.10., nahlásiš v prípade VšZP:
a) do 31.10.
15.9. začiatok PN - náhrada zamestnávateľa (kód 25)
24.9. koniec náhrady zamestnávateľa (kód 25)
25.9. začiatok nemocenskej dávky (kód 19)
b) do 30.11.
10.10. koniec PN - nemocenská dávka (kód 19)
Dobre si to Andrej napísal. Ja neviem už sme to tu písali a stále tomu veľa ľudí nerozumie.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

DanielaSĽ
Dobre si to Andrej napísal. Ja neviem už sme to tu písali a stále tomu veľa ľudí nerozumie.
Daniela, to ešte len začína. Cirkus vypukne keď začnú zamestnávatelia vo veľkom nosiť do poisťovní oznámenia. Potom tu bude každú minútu aspoň jeden nový problém s hromadným oznámením.
Naposledy upravil endrju : 05.10.05 at 10:48
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

endrju
Nahlasuješ zmeny, ktoré nastali v tom ktorom mesiaci.
Ak bude PN 15.9. - 10.10., nahlásiš v prípade VšZP:
a) do 31.10.
15.9. začiatok PN - náhrada zamestnávateľa (kód 25)
24.9. koniec náhrady zamestnávateľa (kód 25)
25.9. začiatok nemocenskej dávky (kód 19)
b) do 30.11.
10.10. koniec PN - nemocenská dávka (kód 19)
Cize to znamena, ze musim ist 3 krat do poistovne... Dobra hlupost nie?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

nikulik
Cize to znamena, ze musim ist 3 krat do poistovne... Dobra hlupost nie?
Nikulik, nepochopila si ma.

Do 31.10. ohlásiš príslušnej zdravotnej poisťovni všetky udalosti za september naraz na tlačive hromadného oznámenia.
Do 30.11. ohlásiš príslušnej zdravotnej poisťovni všetky udalosti za október....

Každý mesiac stačí ísť do príslušnej zdravotnej poisťovne z týchto dôvodov najviac jedenkrát.
Do príslušnej zdravotnej poisťovne sa dá hromadné oznámenie poslať aj poštou
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahaaaa, takze nemusim ist hned ako zacne PN do poistovne, ale v priebehu dalsieho mesiaca staci zaniest hromadne na ktorom je vsetko, uz chapem, dakujem Andrej za tvoju trpezlivost....no niekomu to pomalsie pali :-)
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Treba nahlasovať aj materskú dovolenku? A ak je pracovníčka na materskej od júla (ešte pred účinnosťou zákona)?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Áno aj MD a rodičovskú dovolenku.
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

Jura
Áno aj MD a rodičovskú dovolenku.
a s dátumom od 1.9.2005 alebo skutočným (napr.5.11.2004) ?
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

mimuška
a s dátumom od 1.9.2005 alebo skutočným (napr.5.11.2004) ?
Skutočný dátum .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať