Zavrieť

Porady

Zverenie dietata do opatery otcovi

Dobry den, pred 10 dnami sa konal rozvod a dieta bolo zverene do opatery matky, s tym, ze otec ma pravo kedykolvek sa s nou stretavat, nakolko dieta pred kuratkorkou povedalo, ze chce byvat s ockom.
Necudo, lebo otec nevychovava, iba plni rozkazy malej princeznej, sladkosti, saty, hracky, mobily, ziadny zakaz.Okrem toho je dievca casto chore a krmi ju neustale antibiotikami, ked aj doktorka poznamenala, ze je dieta podvizivene, zmenil doktorku a k zubarovi vobec netreba chodit hoci ma dievce pokazeny a vykriveny cely chrup, ani zuby si netreba umyvat. Momentlane je dievca v nemocnici, asi zaludocny stres z rozvodu az podozrenie na eplilepsiu. Otec lezi s dcerou v nemocnici a matke sa vyhradza, ze vybavil prestup do skoly v mieste jeho bydliska 170 km od matky. Matka bola tyrana pocas manzelstva, vsetkemu veri, co jej on nahovori. Jeho prijem je iba z polovicneho invalida, pochybnych obchodov a hracich automatov. Ako postupovat, aby zabranit negativnenu vyplyvu otca? Alebo je lepsie KVOLI DIETATU, aby nebolo trhane na dva kusy a kvoli jeho zdraviu nechat dieta byvat u otca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak chce bývať s otcom a je schopný sa postarať, prečo nie, veď ak by to tak nebolo, rozhodnutie sa cestou súdu dá zmeniť.
    Dcéra zvyčajne býva otcov miláčik, ktorý potrebuje nielen sekírovanie od mamy, ale aj trochu rozmaznávania... tak to býva... Ak bude na ňu sám, aj jeho prístup sa bude musieť upraviť, aby ju zvládol a zrejme aj tam platí, že čo povie otec, to je u nej písmo sväté.
    Nechajte tomu voľný priebeh, bez vlastných emócií.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    V prípade, že dieťa bolo súdom zverené do opatery matka, táto by mala mať rozsudok. A v ňom by malo byť jasne napísané pri kom bude mať trvalý pobyt. Otec dieťaťa nemôže nahlásiť dieťa do školy 170 km od jeho trvalého bydliska. Obaja rodičia sú povinný dbať o plnohodnotný vývoj dieťaťa, ak to jeden poruší treba to riešiť so sociálnym kurátorm.

    PS: Otázky v téme sú trochu chaotické.

    Etela je offline (nepripojený) Etela

    Etela
    A prečo neleží s dcérou mama v nemocnici? Veď keby mne ako matke prisúdili dieťa, tak to znamená aj to, že ja budem s ňou v nemocnici. Obzvlášť, keď vraj dcéru otec ovplyvňuje.

    Zdenka234 je offline (nepripojený) Zdenka234

    Zdenka234
    Otec lezi s dcerou v nemocnici, nie preto ze by to niekto pozadoval, ale preto ze ma vela casu, je nazamestnany. Matka je zivitelka rodiny,
    casto z prace vymeskava kvoli OCR, preto tam nelezi s nou.

    Etela je offline (nepripojený) Etela

    Etela
    Tak potom vlastne v tejto odpovedi je aj odpoveď na celý problém.Matka v podstate nemá čas, lebo je živitelka rodiny a otec sa dcére môže viac venovať. V podstate mi na základe toho vychádza len to, že matka chce akési odobrenie, že bude dcéra bývať s otcom. Ale matka toto vedela aj pred desiatimi dňami na súde, tak prečo nepovedala, že ona se nebude môcť chorľavému dieťaťu venovať a rovno by ho prisúdili otcovi. Alebo v podstate išlo matke len aby ju prisúdili jej a otec nech sa stará? Keď je raz dieťa zverené matke,tak má byť u nej a keď matka chce, aby sa otec o ňu staral, treba požiadať súd o zmenu a dieťa sa zverí do opatery otca. Teraz je to jedine na matke, či sa o ňu chce a bude starať, to znamená aj množstvo OČR, ale ak to nebude môcť splniť, alebo to nejako nechce splniť - tak je najlepšie ju zveriť otcovi do starostlivosti.

    Etela je offline (nepripojený) Etela

    Etela
    Ešte poznamenávam, že ja ako matka by som po rozvode a prisúdení dieťaťa mne - uchytila dieťa a od bývalého tyrana utekala kade ľahšie a dokázala mu, že sa o dieťa viem postarať aj sama. Kto chce, hĺadá spôsob ako, kto nechce, hľadá vyhovorky, prečo.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Etela Pozri príspevok
    Alebo v podstate išlo matke len aby ju prisúdili jej a otec nech sa stará?
    Podľa toho čo zadavateľka napísala usudzujem, že matka jediná má zmysel pre zodpovednosť. Toto čo urobila má svoj význam, pretože ak by dieťa zverili do opatery otcovi, možno by o mesiac - dva žiadal peniaze aj na seba. Tak to má aspoň čiastočne pod kontrolou a nerobí na darmožráča...

    Zdenka234 je offline (nepripojený) Zdenka234

    Zdenka234
    Asi som to dobre neopisala, lebo vidim, ze ste ma nepochopili, matka chce bojovat o dieta, aj by utiekla od tyrana, ale kde? Byva v rodinnom dome, splaca nan splatky a byvaly manzel tam moze kedykolvek za dcerou prist.
    Nepomoze ani vymenit zamky, lebo dcera otcovi otvori kedykolvek. Ani nehovorim o tom, ze je to podvodnik, ktory predá vsetko co nie je pod zamkom. Dcerka by nebola chorlava keby mala inu zivotospravu bez sladkosti a antibiotik a hlavne pokoj. Na to sa matka spoliehala, ze zmenia zivot bez tyrana, ale ako som pisala, ani po rozvode sa trapenie neskoncilo a vyhraza sa, ze dceru stahuje ku sebe. Moj osobny nazor je ze sa o nu nevie postarat, nema ani poriadne byvanie, dal by ju na vychovu svojej sestre.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    kyblik Pozri príspevok
    Podľa toho čo zadavateľka napísala usudzujem, že matka jediná má zmysel pre zodpovednosť. Toto čo urobila má svoj význam, pretože ak by dieťa zverili do opatery otcovi, možno by o mesiac - dva žiadal peniaze aj na seba. Tak to má aspoň čiastočne pod kontrolou a nerobí na darmožráča...

    Zverenie dietata do opatery otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.