Zavrieť

Porady

Najlepsia banka pre podnikatela

Mam otvoreny podnikatelsky ucet v OTP Banke, sice ceny maju lacne ale prevody su tam pomale ako slimaci... Podnikatelovy ktoremu je dolezity cas a presnost mozno nie tato je najvyhodnejsia banka...

Kto aky ma nazor, v ktorej banke idu rychlo, nacas peniaze (tuzemske aj zahranicne prevody sem/tam)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    ČO znamená pomalé prevody? Ako vieš zmerať rýchlosť prevodu? Zo zákona medzibankové trvajú 2 dni a to ani v OTP nemôžu prekročiť bez sankcie.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... napríklad:
    - prevod z TB do ČSOB trvá 1 deň
    - prevod zo zahraničnej ABN AMRO do TB trvá 1-2 dni (štandardný prevod)
    - prevod z TB do iných bánk trvá najviac 2 dni

    cyberich je offline (nepripojený) cyberich

    cyberich
    Asi dodrziava zakony, ale aj vyuziva ten maximalny cas...
    napriklad prevod z Madarska (iban+swift) trvalo 4-5 bankove dni kym to prislo naucet

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Vlada-čo znamená 1 deň? Zo zákona je D+1.Ak dám dnešnú splatnosť v hociktorej banke tak zajtra je pripísaná v druhej banke. Iba vnútrobankové prevody robia D+0.
    TB- pripíše platbu o 18,.30
    SLSP- pripíše platbu o 16.30
    Rozdiel na výpise žiadny ale výsledný efekt je že v SLSP sa dajú použiť peniaze ešte v ten istý deň a v TB až na druhý.
    Mne z D prišli s IBAN-om a Swift-om asi za 3 dni do CSOB.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    bepo
    Vlada-čo znamená 1 deň? Zo zákona je D+1.Ak dám dnešnú splatnosť v hociktorej banke tak zajtra je pripísaná v druhej banke. Iba vnútrobankové prevody robia D+0.
    bepo, z vlastnej skúsenosti ti hovorím, že pošlem z TB platbu napr. 5.10. a v ČSOB mám na výpise, že 6.10. bol kredit ... fakt!

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Vlada- veď D= 5.10, D+1= 6.10 - to sú maximálne lehoty podľa zákona a všetky banky ich obvykle dodržujú,nie je to nejaká prednosť banky.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    bepo, ale ak prídeš do niektorej banky po určitej hodine, tak ti tam buchnú pečiatku splatnosti až na druhý deň, čiže to bude D+2 :p

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ale maju na dverach upozornenie, ze prikazy na dnesny den beru len do 15-tej hodiny.
    Takze ani nemusia dat zajtrajsiu peciatku a aj tak to poslu az zajtra.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    vladan
    bepo, ale ak prídeš do niektorej banky po určitej hodine, tak ti tam buchnú pečiatku splatnosti až na druhý deň, čiže to bude D+2 :p
    Nebude to D+2,veď peniaze sa ti odpíšu až na nasledujúci deň takže stále to je D+1.Do banky nemusíš chodiť v deň splatnosti,ja bežne dám príkaz ktorý je splatný o 2 týždne.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    durisovad
    Ale maju na dverach upozornenie, ze prikazy na dnesny den beru len do 15-tej hodiny.
    na dverách? ... ja to mám uvedené v obchodných podmienkach ...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Mám skúsenosti s TB, a je to v drvivej väčšine oproti ostatným bankám prevažne 1 deň, max. 2 dni, vnútrobankové prevody sú v rovnaký deň ako zadám pokyn (cez IBanking).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.