Zavrieť

Porady

Zdanenie prijmu na zaklade zmluvy o dielo

Zdravim,
chcela by som poprosit o radu - v uplynulom roku som ako FO okrem prijmov zo zavislej cinnosti mala tiez jednorazovy prijem na zaklade Zmluvy o dielo, vyska prijmu 332 Eur. Na ucet mi bola poukazana suma v plnej vyske.
Prosim mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri zdaneni tohto prijmu?
a) povinnost zdanit tento prijem - zavisi to, ci sa tento prijem zdanuje od vysky prijmu na zaklade ZoD, alebo na zaklade celkovych prijmov v danom roku?
b) ak som povinna prijem na zaklade ZoD zdanit, treba podat priznanie FO A alebo FO B? V ktorej polozke treba uviest takyto prijem?
Bola by som velmi vdacna za info.

Vdaka,

ZS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    zoja.su Pozri príspevok
    Zdravim,
    chcela by som poprosit o radu - v uplynulom roku som ako FO okrem prijmov zo zavislej cinnosti mala tiez jednorazovy prijem na zaklade Zmluvy o dielo, vyska prijmu 332 Eur. Na ucet mi bola poukazana suma v plnej vyske.
    Prosim mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri zdaneni tohto prijmu?
    a) povinnost zdanit tento prijem - zavisi to, ci sa tento prijem zdanuje od vysky prijmu na zaklade ZoD, alebo na zaklade celkovych prijmov v danom roku?
    b) ak som povinna prijem na zaklade ZoD zdanit, treba podat priznanie FO A alebo FO B? V ktorej polozke treba uviest takyto prijem?
    Bola by som velmi vdacna za info.

    Vdaka,

    ZS
    V prvom rade je potrebné príjem niekam zaradiť. Ak sa nejedná o žiadny príjem podľa §5 až §7, môže sa považovať tento príjem za príležitostný príjem podľa §8. Takýto príjem je do výšky 894,60 € oslobodený od dane a v DP sa neuvádza.
    Ak sa teda jedná o takýto príjem, môžeš podať DP typ A.

    Zdanenie prijmu na zaklade zmluvy o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.