Zavrieť

Porady

Reklamná akcia - chápaná ako celok a strava

Ahojte chcela by som sa spýtať takú otázku...

Ak organizujem reklamú akciu... je to na prezentáciu mojich výrobkov a prezentujem ich mojim zákazníkom... a platím im dopravu a aj stravu v rámci tejto akcie.. Akcia sa koná v zahraničí. Je táto strava ako daňový výdavok - výdavok na reklamu... hm? Ja som toho názoru... že áno.. Len si to chcem potvrdiť...
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ak to zaváňa repre (a mne to veru zaváňa) ... veru nie.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Tento typ akcií si vyžaduje od daňového subjektu všeobecne dôslednú prípravu ... lebo celá akcia môže skĺznút do nedaňovej polohy. Potrebujete dobrý program, organizačné zabezpečenie, odôvodnenie účasti, dôvod konania akcie v zahraničí atď.. Doporučujem konzultovat podrobnosti a následne postupovat podľa toho.

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    no... len v tejto veci existuje rozhodnutie europskeho súdneho dvora, že služby dodávané v rámci reklamnej akcii sa neposudzujú samostatne ale an block ako reklamná služba. Takže všetky súvisiace náklady, ako aj doprava a strava by sa mali posudzovať ako daňový výdavok... reklama.. Samozrejme po splnení dôkladnej preukázateľnosti.
    Teda som toho názoru , že by tam mohla byť aj strava, kult. progra, ... doprava zákazníkov.
    Všetko by to bolo fakturovaná ako reklamná akcia a prílohou faktúry by boli služby dôkladne rozpísané... , samozrejme prílohou by bola aj nejaká fotodokumentácia.
    Potom som toho názoru že dan. výdavok a náklady na reklamu.
    len odsúhlasiť.. hm?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Môže to tak byť (dobré by bolo dostať sa k spomínanému rozhodnutiu), nakoľko je oficiálne prezentované stanovisko aj k občerstveniu na seminároch a školeniach, ktoré nie je považované za reprezentačné výdavky.

    V tejto súvislosti však, tak ako uvádzam, je potrebné dbať o dôslednú prípravu, aby reklamná akcia neskĺzla celkom do reprezentačného.


    P.S.: prezentujem v tomto príspevku iba svoj názor. Mám za to, že je to problém, ktorý tu nedokážeme vyriešiť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A ešte poznámka:

    Mám za to, že pri posudzovaní akcie bude skúmaná tzv. nevyhnutnosť výdavku, t.j. vrátane služieb poskytnutých pri akcii ... hovoríte o kultúrnom program. Reklama je reklama ... je riešená osobitným predpisom, mám za to, že lavírujete na hrane zákona ... a možno ste už aj za ňou ...

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    No to rozhodnutie mám k dispozícii, to nie je problém...
    a tiež sa mi to zdá taká problematika... dosti diskutabilná a hlavne vec názoru a pohladu toho daného kontrolora, ktorý by sa k tomu mohol dostat..
    Tiež som za to, že treba skúmať hl. NEVYHNUTNOST vydavkov, ale zase, ked nejakého zákazníka "odtafáriš" do zahraničia... napr. na dva, tri , dni... tak ho tam musíš nejak dosta... - doprava.. A zase, ked mu nedáš jesť... tak mu ten tretí den nebudeš mať čo prezentovať, lebo ti umrie od hladu... A tiež ho treba niekde ubytoavť.. Upozorňovala som hlavne na nevyhnutnosť a primeranosť výdavkov...
    Je mi jasné... že je to dosti diskutabilná problematika...
    Ale toto by som čo som napísala brala ako dosť nevyhnutný výdavok na účely prezentácie podn. činnosti.
    hm?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bunny
    No to rozhodnutie mám k dispozícii, to nie je problém...
    a tiež sa mi to zdá taká problematika... dosti diskutabilná a hlavne vec názoru a pohladu toho daného kontrolora, ktorý by sa k tomu mohol dostat..
    Tiež som za to, že treba skúmať hl. NEVYHNUTNOST vydavkov, ale zase, ked nejakého zákazníka "odtafáriš" do zahraničia... napr. na dva, tri , dni... tak ho tam musíš nejak dosta... - doprava.. A zase, ked mu nedáš jesť... tak mu ten tretí den nebudeš mať čo prezentovať, lebo ti umrie od hladu... A tiež ho treba niekde ubytoavť.. Upozorňovala som hlavne na nevyhnutnosť a primeranosť výdavkov...
    Je mi jasné... že je to dosti diskutabilná problematika...
    Ale toto by som čo som napísala brala ako dosť nevyhnutný výdavok na účely prezentácie podn. činnosti.
    hm?
    Nechcem sa miešať do riešenia horeuvedeného problému/ ak to môžem tak nazvať/ , ale Bunny pridržiavaj sa vyššie uvedených príspevkov , pretože nikdy nemáš istotu a nemôžeš to presvedčivo povedať , že to nezaváňa reprefondom . To je ťažko ,: já napríklad Ti poviem , že zangažujem celú moju partiu ako tzv. " zákazníkov " k pobytu na dovolenku - spravím z toho reklamnú akciu a basta . Vieš že aj to sa dá , ale horšie je to , ako sa k tomu postavíš Ty a potom následne kontrola . Môžeš dokazovať a apelovať rozhodnutím akým len chceš ...... .

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    hm... nehovorím že to nezaváňa repre... len v prípade že sa naozaj jedná o takúto rekl. akciu, dala by si súvisiace výdavky ako nedaňové? ked to naozaj bol výdavok na zabezpečenie akcie?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Bunny
    hm... nehovorím že to nezaváňa repre... len v prípade že sa naozaj jedná o takúto rekl. akciu, dala by si súvisiace výdavky ako nedaňové? ked to naozaj bol výdavok na zabezpečenie akcie?
    Ja by som sa v tomto prípade snažila pozrieť aj do spomínaného Zákona o reklame. Mám za to, že to nemusí byť posúdené ako reklama.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bunny
    hm... nehovorím že to nezaváňa repre... len v prípade že sa naozaj jedná o takúto rekl. akciu, dala by si súvisiace výdavky ako nedaňové? ked to naozaj bol výdavok na zabezpečenie akcie?
    Ak by som sa mala rozhodnúť já , tak by som ich účtovala ako neďaňové . Nerozumiem prečo ideš robiť reklamnú akciu v zahraničí a pritom tam ťahať ľudí zo Slovenska ako perspektívnu klientelu a ešte im zaplatíš dopravu, stravu a neviem ešte čo . Aký to bude mať účel , aký zisk tým chceš dosiahnuť ???
    Já jednoznačne nie.

    Tým nechcem odhovárať , pretože aj tak záleží na tvojom rozhodnutí a následnom zdôvodňovaní . To je môj názor a mňa to bolieť nebude .

    Bunny je offline (nepripojený) Bunny

    Bunny
    to je v podstate reklamná akcie v tom zmysle, že si idú klienti pozrieť môj výrobný závod v zahraničí...
    hm?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bunny............

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.