Zavrieť

Porady

mimoriadna odmena = odstupne??

chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hirundo80 Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.
    uveď prosím dôvod skončenia prac.pomeru uvedený v dohode o skončení prac.pomeru podľa § 60 (výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná)

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    hirundo80 Pozri príspevok
    chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.
    Na odstupné má nárok zamestnanec iba v tom prípade, ak sa ukončuje pracovný pomer výpoveďou zo strany zamestnávateľa (§63 ods. 1, pism a), b) zákonníka práce). Dohoda nezakladá žiadny nárok na odmenu, odstupné ani nič iné. To je už dobrovoľná vec zamestnávateľa. Aj tak v tomto prípade je nárok na maximálne 3mesačné odstupné, takže zákonné nároky budú uspokojené aj naviac.

    mimoriadna odmena = odstupne??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.