Zavrieť

Porady

Hrčka

Mam jeden problem. Dnes poobede som si nasiel na brade zo spodnej strany asi cm doprava taku hrcku moze mat cca 1 cm. Ak si to zatlacim tak trosku to boli. No da sa snou hybat trochu a je taka tvrda.Neviete o co by mohlo ist? Lebo mam zvlastny pocit
Dakujem
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový večer.
Môže ísť o neškodný lipom, ľudovo povedané tukový nádor. Lipom je neškodný, ale každá hrčka nemusí byť len lipom. Preto je potrebné navštíviť lekára, ktorý určí diagnózu a spôsob liečby .
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rastik000 Pozri príspevok
Mam jeden problem. Dnes poobede som si nasiel na brade zo spodnej strany asi cm doprava taku hrcku moze mat cca 1 cm. Ak si to zatlacim tak trosku to boli. No da sa snou hybat trochu a je taka tvrda.Neviete o co by mohlo ist? Lebo mam zvlastny pocit
Dakujem
Myslím,že sa nemusíš znepokojovať. Ja už to mám 10 rokov.Hrčka sa mi spraví na brade,na krku,niekedy aj dve,tri naraz a po čase zmizne a znova sa objaví niekde inde. Bol som s tým u lekára a výsledok bol podkožný tuk. Hrčka narastie a po čase sa vstrebe a tak dookola. Dá sa to operačne odstrániť,ale nie je isté,že sa neobjaví iná niekde inde.
2 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Toto všetko by bolo OK, keby to nebolelo. Takže odporúčam lekára, pretože môže ísť o "cistu". Nechcem strašiť, no je to jedna z možností. Nenapuchlo Ti to...?
1 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

kyblik Pozri príspevok
Toto všetko by bolo OK, keby to nebolelo. Takže odporúčam lekára, pretože môže ísť o "cistu". Nechcem strašiť, no je to jedna z možností. Nenapuchlo Ti to...?
Ako neviem ci to ma s tym suvis ale spravil sa mi herpes dole pod perou...Ja som si tam tu hrcku vsimol uz davnejsie ale bola mensia a zda sa mi teraz o nieco vacsia a citlivejsia preto sem aj pisem...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

rastik000 Pozri príspevok
Mam jeden problem. Dnes poobede som si nasiel na brade zo spodnej strany asi cm doprava taku hrcku moze mat cca 1 cm. Ak si to zatlacim tak trosku to boli. No da sa snou hybat trochu a je taka tvrda.Neviete o co by mohlo ist? Lebo mam zvlastny pocit
Dakujem
Pravdepodobne ide o zväčšenú lymfatickú uzlinu. Ak sa do tela dostanú infekčné zárodky,lymfatické uzliny ich začnú likvidovať. Pri tejto likvidácii dochádza k zväčšeniu uzliny. Zväčšené uzliny sú vlastne znakom obrany organizmu proti škodlivému činiteľu.Zväčšujú sa tie uzliny, ktoré sú najbližšie k napadnutému orgánu. Ich zväčšenie môže spôsobiť zápal hrdla, angína,vírusové ochorenia, infekčná mononukleóza a iné. Máš aj herpes a je možné, že bojuješ s nejakou infekciou či prechladnutím. Ja som mala už zväčšené uzliny pár krát. Tiež to bolelo. Po odoznení prechladnutia sa aj uzlina vrátila do normálu.
3 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Lilka 1 Pozri príspevok
Pravdepodobne ide o zväčšenú lymfatickú uzlinu. Ak sa do tela dostanú infekčné zárodky,lymfatické uzliny ich začnú likvidovať. Pri tejto likvidácii dochádza k zväčšeniu uzliny. Zväčšené uzliny sú vlastne znakom obrany organizmu proti škodlivému činiteľu.Zväčšujú sa tie uzliny, ktoré sú najbližšie k napadnutému orgánu. Ich zväčšenie môže spôsobiť zápal hrdla, angína,vírusové ochorenia, infekčná mononukleóza a iné. Máš aj herpes a je možné, že bojuješ s nejakou infekciou či prechladnutím. Ja som mala už zväčšené uzliny pár krát. Tiež to bolelo. Po odoznení prechladnutia sa aj uzlina vrátila do normálu.
Ešte by som doplnila, ak je to skutočne zväčšená lymfatická uzlina, tak jej vstrebanie (zmenšenie do normálu) môže trvať cca. 6 týždňov po odznení infekcie. Ale aj tak myslím, že by som si to nechala pozrieť lekárovi. Na základe výsledkov krvného obrazu sa lekár rozhodne, čo s tým...
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

zdenka131 Pozri príspevok
Želám pohodový večer.
Môže ísť o neškodný lipom, ľudovo povedané tukový nádor. Lipom je neškodný, ale každá hrčka nemusí byť len lipom. Preto je potrebné navštíviť lekára, ktorý určí diagnózu a spôsob liečby .
Súhlasím zo zdenkou131.
Čoho sa viac bojíš - hrčky alebo lekára?
Hrčka môže byť naozaj neškodná a časom sama zmiznúť - vlastná skúsenosť. Ale ak Ti nedá pokoj a zaoberáš sa ňou viac ako by bolo nutné /a má negatívny vplyv na Tvoju psychickú pohodu/ - neváhaj a navštív lekára. Nájdi si čas na seba - veď zdravie máš len jedno. Alebo rozptýliš svoje pochybnosti, alebo budeš rád, že si k nemu prišiel. Iné možnosti nie sú. Želám Ti odvahu dvihnúť telefón a hneď zajtra, resp. v pondelok sa objednať k lekárovi.
Nemáš čo stratiť.
Naposledy upravil Oliwa : 12.03.10 at 16:02
2 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
rastik000 Pozri príspevok
Mam jeden problem. Dnes poobede som si nasiel na brade zo spodnej strany asi cm doprava taku hrcku moze mat cca 1 cm. Ak si to zatlacim tak trosku to boli. No da sa snou hybat trochu a je taka tvrda.Neviete o co by mohlo ist? Lebo mam zvlastny pocit
Dakujem
Ešte by som doplnila, ak je to skutočne zväčšená lymfatická uzlina, tak jej vstrebanie (zmenšenie do normálu) môže trvať cca. 6 týždňov po odznení infekcie. Ale aj tak myslím, že by som si to nechala pozrieť lekárovi. Na základe výsledkov krvného obrazu sa lekár rozhodne, čo s tým...


Myslím,že to nie je lymfatická uzlina. Má to na brade!!!
Ale súhlasím,lekár tomu dá bodku a budeš vedieť na čom si!
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

ludex Pozri príspevok
Ešte by som doplnila, ak je to skutočne zväčšená lymfatická uzlina, tak jej vstrebanie (zmenšenie do normálu) môže trvať cca. 6 týždňov po odznení infekcie. Ale aj tak myslím, že by som si to nechala pozrieť lekárovi. Na základe výsledkov krvného obrazu sa lekár rozhodne, čo s tým...


Myslím,že to nie je lymfatická uzlina. Má to na brade!!!
Ale súhlasím,lekár tomu dá bodku a budeš vedieť na čom si!
Na brade zo spodnej strany. Presne tam som to mala aj ja. Samozrejme, že je lepšie, keď navštívi lekára.
Naposledy upravil Lilka 1 : 13.03.10 at 08:03
1 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Lilka 1 Pozri príspevok
Na brade zo spodnej strany. Presne tam som to mala aj ja. Samozrejme, že je lepšie, keď navštívi lekára. Keby som ja mala navštíviť lekára s každou hrčkou alebo boliestkou, tak som u lekára každú chvíľu.
Tak dnes som bol u lekára a mám vážne strach...Povedal, že sa mu to nepáči lebo je to tvrdé ....A poslal ma na usg, vzorku a tomografiu...a na to usg na čo sa čaká pomerne dlho ma zobrali hneď ten istý deň..Neviem čo si mám o tom myslieť...Som strašne smutný...Prosím napíšte Vaše skúsenosti....ďakujem..moc
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Rastik, nestrachuj sa, často sa robia zbytočne vopred závery, to, že ťa zobrali na usg hneď, nieje dôvod k panike.Nech sa jedná o čokoľvek, mysli na to, že sa s tým vysporiadaš! Strach vopred nieje dobrý spoločník, môže ti spôsobiť pokles imunity a to nepotrebuješ.
Určite to nebude nič zlé, držím palce :-)
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

rastik000 Pozri príspevok
Tak dnes som bol u lekára a mám vážne strach...Povedal, že sa mu to nepáči lebo je to tvrdé ....A poslal ma na usg, vzorku a tomografiu...a na to usg na čo sa čaká pomerne dlho ma zobrali hneď ten istý deň..Neviem čo si mám o tom myslieť...Som strašne smutný...Prosím napíšte Vaše skúsenosti....ďakujem..moc
Na USG aj mňa už prednostne zobrali, keď sa lekárovi niečo nezdalo. Buď rád, že aspoň môžeš vedieť skôr výsledok a nemusíš vyčkávať. Lebo aj to čakanie na vyšetrenie je dosť stresujúce. Kedy ideš na tú biopsiu a tomograf? Zo sona by si už mal mať výsledok.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som si tiež túto zimu objavila hrčku za uchom. Na dotyk to hrozne bolelo. Nechala som to tak a za nejaký čas zmizla.Potom som sa pýtala jednej známej a hovorila, že sú to uzliny, môžu byť aj z prechladnutia.Netreba hneď myslieť na najhoršie
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Lilka 1 Pozri príspevok
Na USG aj mňa už prednostne zobrali, keď sa lekárovi niečo nezdalo. Buď rád, že aspoň môžeš vedieť skôr výsledok a nemusíš vyčkávať. Lebo aj to čakanie na vyšetrenie je dosť stresujúce. Kedy ideš na tú biopsiu a tomograf? Zo sona by si už mal mať výsledok.
Ahoj...Na tie výsledky z usg som sa pýtal lekárky, povedala, mi, že je v poriadku a nič viac, a že komplet výsledky doručí obvodnému lekárovi...Takže som sa nedozvedel nič.... Na vzorku aj t. idem budúci týždeň...
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

rastik000 Pozri príspevok
Ahoj...Na tie výsledky z usg som sa pýtal lekárky, povedala, mi, že je v poriadku a nič viac, a že komplet výsledky doručí obvodnému lekárovi...Takže som sa nedozvedel nič.... Na vzorku aj t. idem budúci týždeň...
No vidíš Rastik, prvý potešujúci výsledok už máš . Určite budú negatívne aj tie ďalšie.Držím palce.
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

Dnes som bol dostal do ruk jednu spravu: Napisem to sem, lebo netusim co to znamená vôbec...Ak by bol niekto taký milý a trošku mi to priblížil, lebo sa mi nepodarilo skontaktovať dnes lekára...

"Submentálne vpr. v mieste hmatnej rezist. sa zobrazilo oválne solídne ložisko, priemeru 9mm, v.s. vylučeny. char LU, v blízkosti submandib. vpr. sú LU do priemeru 1 cm a obojstr. pod kývačnom drobné LU do 7-8 mm. Štítna žlaza nezväčšená, homog. štrukt, v ľavom laloku sa zobrazil izodenzný uzlík s cyst. zložkou, priemeru 7 mm...

Prosím čo to znamená..???? Ďakujem.....MOC
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Je to teda cysta. Neplaš sa, da sa to odstrániť laserom. Nepredpísala Ti lekárka antibiotiká?
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

kyblik Pozri príspevok
Je to teda cysta. Neplaš sa, da sa to odstrániť laserom. Nepredpísala Ti lekárka antibiotiká?

Nie antibiotika mi nedali....Lenže podľa toho sa mi zdá, že cista je tá 5 mm...ale netuším čo je to, to čo má 9 mm...toho sa moc bojím lebo to je citiť pod kožou...(((
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Rastik, napis ako to dopadlo, nech sa tesime s tebou....
verim, ze to nebolo nic vážne!
0 0
rastik000 rastik000

rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

ubka Pozri príspevok
Rastik, napis ako to dopadlo, nech sa tesime s tebou....
verim, ze to nebolo nic vážne!
Budem písať...len ešte zatiaľ nič nové neviem...objednali ma znova na krv, ale čakal som dva týždne a dnes ráno som akurát bol...A neaké podrobné výsledky budem mať po Veľkej noci v stredu...Tak čakám
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať