Zavrieť

Porady

cvikla

Chcem založiť cviklu do pohárov. Vedel
by mi niekto poradiť dobrý recept?
Ďakujem Eva
Usporiadat
anaman anaman

anaman je offline (nepripojený) anaman

22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac
Ja robím cviklový šalát takto: olúpem cviklu, nastrúham ju nahrubo na strúhadle, alebo na jemné hranolčeky na VS, dám do hrnca, zalejem horúcou vodou, pridám soľ, drvenú rascu a nechám chvíľu povariť. Keď je cvikla uvarená / podľa chuti/, pridám cukor a ocot.
nechám prebehnúť varom a hrniec aj s cviklou postavím do studenej vody aby sa rýchlo ochladila. Potom do nej zamiešam nastrúhaný chren môže byť aj z konzervy ale nie so smotanou.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Môj recept na 5 kg cvikle:
40 dkg cukru
0,5 l octu
6 dkg soli
pol lyžičky mletého čierneho korenia
1 lyžička anízu
1 lyžička feniklu
1 lyžička rasce
2 litre vody
Cvikľu varím v šupke ulúpem ju a pretlačím cez koliesko, na ktorom sa pretláčajú zemiaky na šalát. Z ostatného uvarím nálev. Cvikľu dám do fliaš, zalejej nálevom a sterilizujem cca 20 minút.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kúpený chren už neštípe a je tam plno chémie, urobte si svoj a netreba ho zavárať, stačí držať v chladničke, neviem čím to je, ale je čím ďalej štipľavejší.

chren očistíme, nakrájame na menšie kúsky, s troškou vody mixujeme na kašu./kto chce, môže strúhať/
Pridáme olej, soľ a cukor podľa vlastnej chuti, ešte raz premixujeme a hotovo.
V chlade a dobre uzavretý vydrží veľmi dlho. Vyskúšané. Tá robota stojí zato.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a ešte niečo, ocot používajte čo najmenej.Kde sa len dá, nahraďte ho citrónovou šťavou, zvyknete si veľmi rýchlo.
doplnené:
v poľskej kuchyni sa ocot skoro nepoužíva, skúste prelúskať tento článok, je tam zmienka o tom, že cvikla je silne zásadotvorná, veľmi pomáha pri angíne, nachladení i pečení záhy a sú tam aj recepty

cvikla
Naposledy upravil kukučka : 21.10.10 at 10:29
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

kukučka Pozri príspevok
kúpený chren už neštípe a je tam plno chémie, urobte si svoj a netreba ho zavárať, stačí držať v chladničke, neviem čím to je, ale je čím ďalej štipľavejší.

chren očistíme, nakrájame na menšie kúsky, s troškou vody mixujeme na kašu./kto chce, môže strúhať/
Pridáme olej, soľ a cukor podľa vlastnej chuti, ešte raz premixujeme a hotovo.
V chlade a dobre uzavretý vydrží veľmi dlho. Vyskúšané. Tá robota stojí zato.
Ja mám odskúšané, že chren dobre spracujem tak, že ho pomeliem na mäsovom mlynčeku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

je to dobrý pomocník, ale nie pre mňa
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Chren môžte očistiť, celý koreň uložiť v igelitovom vrecúšku do mrazničky a nastrúhať vždy len toľko koľko potrebujete. Vôbec nič nestratí na svojej sile a keď v zime budete mať nádchu, tak si nastrúhajte, zhlboka vdýchnite .... a tak sa vám prečistia dutiny, až uvidíte hviezdičky. A je po sopli.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

a vidíš do mrazáku som ešte neskúšala...dobrá rada
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Ani tie korene zabalené v igelitovom vrecku nezaberú veľa miesta v mrazáku. Inak vieš že chren sa má kopať v takom mesiaci kde je písmeno "r"? Ak nie je zamrznutá veľmi zem, a vieš kde ho v záhrade máš (lebo bez listov ho ťažko nájdeš) tak môžeš ho vykopať aj v zime.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

to viem a tým sa aj riadim ...a kde ho mám tiež viem,lebo mi naň chodí náš havino s radosťou ču..ť,takže budem musieť na chalupu behnuť
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

bettylou Pozri príspevok
dá sa sterilizovať aj surová cvikla alebo sa pokazí?
dá, nepokazí sa,
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Dostala som od zlatúšika kamarátky už predvarenú a dokonca na sližiky nakrájanú cviklu.
Zavárala, a mala jej toľko, že jej nestačili poháre, tak ponúkla.
Bolo jej cca do 5 7dcl pohárov a 25 3dcl.

Nálev bol:
1 kg cukru
0,8 dcl octu (lebo ľúbime sladšiu)
1 celý balíček rasce
10 guličiek celého čierneho korenia
1 PL feniklu
1 PL anýzu
1 feferónka
3 PL soli
To sa prevarilo, precedilo ( aby tam neplával bordel), zaliala sa cvikla, nechala som to v chladničke postáť do druhého dňa (nie preto, aby sa to užieralo, ale preto, lebo som už nemala čas to dávať do pohárikov).
Na druhý deň som to 1 hodinku presterilizovala a mňamka je na svete.
Zaváranú kupovanú cviklu som nemusela, lebo pre mňa bola vždy kyslá, v "mojej" som si prispôsobila pomer ingrediencií a je fantastikuš!
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať