Zavrieť

Porady

výdaj do spotreby v Omege

mala som na sklade skl.zásobu ako tovar, teraz ju chcem preradiť do "spotreby"....dala som si "výdaj do spotreby" , zaúčtovanie som dala ako "výdaj materiálu" na 501 a teraz po uzávierke skladu mi to visí na 131. Kde robím chybu ?

PS : poprosím dosť zrozumiteľne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    mala som na sklade skl.zásobu ako tovar, teraz ju chcem preradiť do "spotreby"....dala som si "výdaj do spotreby" , zaúčtovanie som dala ako "výdaj materiálu" na 501 a teraz po uzávierke skladu mi to visí na 131. Kde robím chybu ?

    PS : poprosím dosť zrozumiteľne
    kukni či máš dobre nastavený účet v skladoch, pohyboch, výdaj zo skladu na ten typ pohybu (zrejme tam mali prednastavenú 131), ak nie tak si zruš uzávierku, oprav si účet na type pohybu čo chceš použiť a malo by to byť OK. Ak nie ozvi sa zajtra - už idem preč z PC.:p

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ten typ pohybu "výdaj do spotreby" tam nie je uvedený, preto som ja dala ten, čo je tam uvedený = "výdaj materiálu - 501" ...neviem, či je to dobre ?

    mali sme jeden kľúč ako tovar a potom ho chlapci zobrali do servisu ako náradie...preto ho chcem vyhodiť do spotreby. Ako na to ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess, počkaj chvíľku idem to vyskúšať a dám vedieť....

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    dík, si zlatá

    účtujem spôsobom A
    Naposledy upravil jess : 06.10.05 at 07:43

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    ten typ pohybu "výdaj do spotreby" tam nie je uvedený, preto som ja dala ten, čo je tam uvedený = "výdaj materiálu - 501" ...neviem, či je to dobre ?

    mali sme jeden kľúč ako tovar a potom ho chlapci zobrali do servisu ako náradie...preto ho chcem vyhodiť do spotreby. Ako na to ?
    Tak ideme pomaly:
    ideš na pohyby , výdaj - tvoríš výdajku, choď na spôsob zaúčtovania - cez lupu si otvor okno, máš tam predvolené typy pohybov výdaj tovar, materiálu, manko a teraz si daj kurzor na jeden z tých pohybov a dolu na lište si daj KOPIA a vytvoríš si nový typ pohybu - výdaja, zmeň si KÓD, napr. na SP, názov na Spotreba a zadaj si účtovanie STRANA MD 501 000 bodku musíš mať na guličke účet, pod tým máš STRANA DAL a tu zaklikni guličku ÚČET SKLADOVEJ KARTY - a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách), potom daj OK, znova OK a dokonči výdajku! Ja som to skúsila a po urobení uzávierky tú si zadaj po položkách - budeš vidieť ako ti zaúčtoval na ID, skontroluj si to v účtovných dokladoch v okruhu ID si ho nájdi a pozri na aký účet ti pohyb zaúčtoval. No vyskúšaj a ozvi sa.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    sway
    a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách)
    na sklad.karte mám
    131 účet skladu
    604 účet fakturácie

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    na sklad.karte mám
    131 účet skladu
    604 účet fakturácie
    a si doma !!! musíš tam mať 132 !!! popozeraj aj ostatné karty, a vždy si všetko zadávaj len cez kópia podľa ich nastavení a budeš mať všetko OK...

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    to na všetkých kartách musím mať 132 ?


    keď mi príde tovar cez DF....131/321

    potom tovar príjmem na sklad bodka je na MD132...DAL bodka 131

    keď robím výdajku (predaj tovaru) mám bodka MD 504...DAL bodka na 132

    mám toto dobre ?
    Naposledy upravil jess : 06.10.05 at 08:16

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    to na všetkých kartách musím mať 132 ?
    Áno , na účte skladovej karty musíš mať vždy účet sladu 132, ak máš viac skladov tak aj analytiku 132 xxx, účet 131 musíš mať iba pri príjme na sklad na pohyboch. a tá sa Ti vynulováva oproti Došlým faktúram, ktoré zasa účtuješ v okruhu DF 131/321. Ja sa kontrolujem priebežne prik ukončení mesiaca všetko naúčtujem , potom spravím uzávierky , účto aj sklad a 131 musí byť nulová. Vtedy viem, že príjem mi sedí s DF.
    Naozaj si dávaj pozor pri čomkoľvek, čo si sama vytváraš, si vždy nájdi pôvodné nastavenia a vždy si vytváraj svoje veci cez KÓPIA, či už analytické účty, či skladové karty.... všetko.
    ***************************************
    no držím moc palce, pracuj....

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    odkontrolovala som si to, na druhom sklade mám všade tú 132 a na tomto sklade som mala všade 131, už som si to prerobila, idem si porobiť uzávierky a uvidím, čo mi to spraví...ozvem sa...zatiaľ dík

    ešte mi prosím ťa skontroluj, či tie účty mám dobre, čo som písala vyššie, nech to mám už v poriadku

    moc, moc dík

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    jess
    to na všetkých kartách musím mať 132 ?


    keď mi príde tovar cez DF....131/321

    potom tovar príjmem na sklad bodka je na MD132...DAL bodka 131

    keď robím výdajku (predaj tovaru) mám bodka MD 504...DAL bodka na 132

    mám toto dobre ?
    áno toto je dobre.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    sway
    Áno , na účte skladovej karty musíš mať vždy účet sladu 132, ak máš viac skladov tak aj analytiku 132 xxx, účet 131 musíš mať iba pri príjme na sklad na pohyboch. a tá sa Ti vynulováva oproti Došlým faktúram, ktoré zasa účtuješ v okruhu DF 131/321. Ja sa kontrolujem priebežne prik ukončení mesiaca všetko naúčtujem , potom spravím uzávierky , účto aj sklad a 131 musí byť nulová. Vtedy viem, že príjem mi sedí s DF.
    Naozaj si dávaj pozor pri čomkoľvek, čo si sama vytváraš, si vždy nájdi pôvodné nastavenia a vždy si vytváraj svoje veci cez KÓPIA, či už analytické účty, či skladové karty.... všetko.
    ***************************************
    no držím moc palce, pracuj....
    áno mám analytiku, lebo jeden sklad mám maloobchodný a druhý veľkoobchodný

    s PU len začínam a mám v tom ešte mišung

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    sway
    Tak ideme pomaly:
    ideš na pohyby , výdaj - tvoríš výdajku, choď na spôsob zaúčtovania - cez lupu si otvor okno, máš tam predvolené typy pohybov výdaj tovar, materiálu, manko a teraz si daj kurzor na jeden z tých pohybov a dolu na lište si daj KOPIA a vytvoríš si nový typ pohybu - výdaja, zmeň si KÓD, napr. na SP, názov na Spotreba a zadaj si účtovanie STRANA MD 501 000 bodku musíš mať na guličke účet, pod tým máš STRANA DAL a tu zaklikni guličku ÚČET SKLADOVEJ KARTY - a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách), potom daj OK, znova OK a dokonči výdajku! Ja som to skúsila a po urobení uzávierky tú si zadaj po položkách - budeš vidieť ako ti zaúčtoval na ID, skontroluj si to v účtovných dokladoch v okruhu ID si ho nájdi a pozri na aký účet ti pohyb zaúčtoval. No vyskúšaj a ozvi sa.
    tak som to zrobila a stále to tam visí na 131 .....a čo keby som urobila ID 131/501 ? blbosť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.