Zavrieť

Porady

Jablká - čo s nimi?

Teda - okrem jedenia na desiatu, olovrant, večer pri telke a podobne... Uvítam akékoľvek recepty na varenie/pečenie.
(Mimochodom, existuje nejaké cesto na jablkové pité, ktoré sa pri prenášaní na plech netrhá???)
Ďakujem.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

moja suseda robila ten koláč tak, že jablká strúhala priamo na plech aby ostali vzdušné a to cesto sa do nich vlialo.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ten mamkin koláč je podobný, ale medzi jablkami a cestom bol ešte mak. Ak ostanú jablká vzdušné, nezrôsolovatejú sa, či áno?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pravý obrátený jablkový koláč je tento:

http://www.porada.sk/t108209-tarte-t...a-zabitie.html
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Jablková štrúdľa s marcipánom

450 g lístkového cesta, 750 g kyslejších jabĺk, 1 vrecúško hrozienok namočených v rume, 200 g marcipánovej hmoty, 100 g posekaných lieskových orieškov, 2 vrecúška vanilkového cukru, 1 vajce, práškový cukor, 1 lyžičku škorice

Z cesta vyvaľkáme plát na hrúbku asi 3 mm. Jablká ošúpeme, zbavíme jadierok a pokrájame na tenké plátky. Zmiešame ich s orieškami, hrozienkami, vanilkovým cukrom a škoricou.

Jablkovú hmotu rovnomerne navrstvíme na plát cesta. Posypeme postrúhanou marcipánovou hmotou. Bočné okraje preložíme, aby sa nám jablká nevysypali a urobíme závin, ktorý preložíme na plech. Závin potrieme žĺtkom. Pečieme vo vyhriatej rúre .
6 0
aneurizma aneurizma

aneurizma je offline (nepripojený) aneurizma

Dobrý podvečer, upečenie jablkového pyté je v jeho jednoduchosti. Linecké cesto zamiesim a roztlačím na plech, je dostatočne mastné, aby sa plech nemusel ničím vymastiť, potom nanesiem kašovitú hmotu, samozrejme ochutenú, najradšej mám veľa škorice a zo zvyškov cesta ušúľam tenké šúľance, ktoré ukladám do tvaru mrežovníka a pečiem.
Viete kedy je jablkové pyté najlepšie?
Prezradím Vás to. Upečiete dva plechy. Jeden pekne rozkrájate, naukladáte do plastových obalov od už zjedenej zmrzliny a vložíte do mrazničky. Zabudnete na jablkové pyté dovtedy kým nepríde úplne nečakane návšteva. V mikrovlnke pyté rozmrazíte, úplne nádherne zavonia, poukladáte na tanier posypete trochou cukru a návšteva odpadne, pretože nebude Vám veriť, že ste to práve nepiekli, ale len "vlnkovali". Je proste vynikajúce, lepšie ako čerstvo upečené.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

nikto tu este nespomenul jablkovu Nutelu-mnam,ja so ju volakedy robila a hoci sa od pravej lisi podstatne,je fakt vyborna,na naplnenie palaciniek,do sisiek,na listkove slimaky.....
musela by som pozriet recept.mala som aj na slivkovu Nutelu,ale este som ju neskusala.
2 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

osky Pozri príspevok
nikto tu este nespomenul jablkovu Nutelu-mnam,ja so ju volakedy robila a hoci sa od pravej lisi podstatne,je fakt vyborna,na naplnenie palaciniek,do sisiek,na listkove slimaky.....
musela by som pozriet recept.mala som aj na slivkovu Nutelu,ale este som ju neskusala.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8871
http://www.dobre-recepty.sk/detail/2...blkova-nutela/
Naposledy upravil liba2 : 01.05.10 at 22:06
3 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodový deň.

Jablkový punč

½ kg jabĺk, 5 dl vody, 80 g cukru, 1 citrón, 1 PL medu, 1 dl rumu
Pokrájané jablká rozvarte s vodou, cukrom, medom a citrónom, pretrite cez sito, nalejte do nahriatych pohárov a prilejte rum.

Jablčný ocot

1 kg jabĺk ,3l vody
Jablká postrúhame aj so šupkou na strúhadle z umelej hmoty, dáme do 4-litrového pohára a zalejeme 3 l prevarenej a vychladnutej vody. Zavrieme viečkom a necháme 10 dní kvasiť v teple. Denne premiešavame drevenou varechou.

Po 10 dňoch precedíme cez gázu. Necháme ešte 20 dní kvasiť. Potom ocot zlejeme do fliaš a uchovávame v tmavej komore.
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
nikto tu este nespomenul jablkovu Nutelu-mnam,ja so ju volakedy robila a hoci sa od pravej lisi podstatne,je fakt vyborna,na naplnenie palaciniek,do sisiek,na listkove slimaky.....
musela by som pozriet recept.mala som aj na slivkovu Nutelu,ale este som ju neskusala.
ked si zadas do google Jablkova nutela,vyhodi ti milion roznych stranok a receptov.aj ja budem skusat.je medzi nimi aj ta moja-jablka,kakao,zlate klasy.....
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Recept na jablkovy chlebicek http://www.akosatorobi.sk/video/1285/jablkovy-chlebicek
3 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Tu su nejake dalsie recepty, kde sa daju vyuzit jablcka. Jablkova torta je velmi dobra a rychle sa pripravi.
http://www.akosatorobi.sk/video/1319...jablkova-torta
http://www.akosatorobi.sk/video/1318/jablkovy-mrezovnik
3 0
zuzi33 zuzi33

zuzi33 je offline (nepripojený) zuzi33

tajgr Pozri príspevok
Jablka vylisovat a stavu nechat zamrazit. V zime nie je nic lepsie ako cerstva jablkova stava.
Pocul som, ze sa da stava aj pasterizovat, robite to niekto a aky je postup? Diky
My zvykneme vylisovanu jablkovu stavu zavarit do klasickych 7 dl zavaraninovych flias, resp. flias od zeleninovo-ovocnych stiav z obchodu, ktore maju viecko vhodne na zavaranie. Vylisovanu stavu nechame chvilu odstat v povodnej nadobe nech sa na dne usadi kal, alebo pripadne sa da preliat cez nejaky filter a sterilizujeme vo vodnom kupeli cca 20-25 minut, co staci na prichytenie viecka. Stava sa vobec nevari ani sa nepridava cukor. Nema zmenenu chut ani sa nam nekazi. Jablcka vsak predtym, havne ak popadali na zem umyjeme.
4 0
deerslayer deerslayer

deerslayer je offline (nepripojený) deerslayer

zuzi33 Pozri príspevok
My zvykneme vylisovanu jablkovu stavu zavarit do klasickych 7 dl zavaraninovych flias, resp. flias od zeleninovo-ovocnych stiav z obchodu, ktore maju viecko vhodne na zavaranie. Vylisovanu stavu nechame chvilu odstat v povodnej nadobe nech sa na dne usadi kal, alebo pripadne sa da preliat cez nejaky filter a sterilizujeme vo vodnom kupeli cca 20-25 minut, co staci na prichytenie viecka. Stava sa vobec nevari ani sa nepridava cukor. Nema zmenenu chut ani sa nam nekazi. Jablcka vsak predtym, havne ak popadali na zem umyjeme.
Robíme to tiež...ale chuť sa predsa len trocha zmení....čerstvý jablčný mušt to už nie je....a ani už kvasiť nebude
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Lavanda, piekla som Tvoj nebezpečne dobrý jablčník a je naozaj fantastický. ďakujem za recept
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
My tomu hovoríme CHRUMKÁČIK.Vymastíme zapekaciu misku a vysypeme strúhanku. 1/2 kg jabĺk zbavíme jadra a nakrájame na osminky. Do inej misky dáme nakrájané jablká, 2-3 PL kryšt. cukru, 1Čl mletej škorice, 4-5 PL ovsených vločiek, hrsť posekaných orechov, 3 - 4 PL sušené pšeničné klíčky. Všetko v miske dobre premiešame, poprehadzujeme a vysypeme do zapekacej misky. Na vrch pokladieme plátky masla. Toto dáme piecť cca 20 minút, keď rozvonia celý byt - je hotové. Jedzte horúce, budete prekvapení chuťou.
4 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Jablká sú so šupou?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Neviem či máš tie jablká ešte tak šťavnaté aby sa dali odšťaviť a šťavu dať zmraziť do PET fliaš - tak zostane zachovaná aj ich vôňa a aj čo najviac vitamínov. To čo máte za odrodu že je po Vianociach a trápiš sa ešte s prebytkom jabĺk, alebo máte veľa stromov? Najlepšie sú i tak v čerstvom stave: očistiť za plnú misu (len teda vždy sa človeku nechce) a rodina pri telke zbodne ani nevie ako.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Áno, so šupou.
0 0
vierulda vierulda

vierulda je offline (nepripojený) vierulda

Prispievam receptom na rýchly jablčník - 3 celé vajcia vymiešať s 30 dkg kryštálového cukru a 8 PL oleja, pridať 2 PL kakaa, 30 dkg polohrubej múky a 1 ČL sódy bicarbony. Pridáme asi 5 postrúhaných jabĺk a pečieme na hrubo vymastenom plechu. Keď koláčik začne voňať, vyberieme, potrieme džemom a posypeme kokosom alebo mletými orechmi. Keď ho chceme slávnostnejší, môžeme ho pokryť plnkou, ja robím kávovú alebo karamelovú a posypem grankom alebo strúhanou čokoládou. Koláčik je hyper rýchly a keďže sú v ceste jablká, aj zostane dlho mäkký a svieži.
3 0
duggle duggle

duggle je offline (nepripojený) duggle

manželka a matka dvoch detí ...viac
aj ja prispievam na náš obľúbený jablkový "prevrátený" koláč.
na plech dám alobal na ktorý položím nastrúhané jablká / cca 1 kg/ zmiešané so škoricovým cukrom. na to vylejem cesto.
Cesto: 5 žĺtkov, 150 g práškového cukru, 5 lyžíc vlažnej vody, 5 bielkov, 150 g polohrubej múky, 1/2 vrecúška prášku do pečiva

po upečení vyklopím z plechu jablkami navrch. dám dolu alobal. navrch rozotriem plnku ktorú si urobím z 1/2 litra mlieka a dvoch zlatých klasov + vmiešam maslo / ja zvyknem dávať Heliu no ale ak nemám tak palmarín, na čo ste zvyknuté /
no a navrch môžete dať čokoládu, no ja dávam šľahačku / 2 šľahačky v prášku/ + posypem nastrúhanou čokoládou
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať