Zavrieť

Porady

zalozenie sro inou sro

Dobry den,
prosim Vas, mate niekto vzor listin potrebnych na zalozenie sro, ktorej 100 % vlastnikom je sro so sidlom v zahranici?

Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V takom pripade sa to zaklada notarskou zapisnicou. Takze sup sup na najblizsi notarsky urad a tam treba spisat zapisnicu. Nakolko kazda krajina ma ine predpisy a inu formu cohosi ako je obvhodny register tak notarovi das proste to co mas. Ak prislusna zahranicna krajina ma obchodny register s udajmi vo vypise z registra totoznymi alebo obdobnymi ako ma nas OR SR, tak prilozis vypis z takeho registra, ten sa zviaze s notarskou zapisnicou. V pripade ak ide napr. o USA, alebo mnohe ine krajiny kde nic take neexistuje, tak prilozis: Certificate of Good Standing nie starsi ako 90 dni. Ten vydava prislusna registrova autorita v tej ktorej krajine. Ak by taky certifikat nevydavali, tak prilozis iba Certificate of Incorporation (alebo ekvivalentnu listinu). Druhym dokumentom v kazdom pripade musi byt doklad ze mas pravo konat za tu ktoru zahranicnu spolocnost ak nemaju obchodnby register vo forme ako my alebo nevydavaju rovnaky alebo podobny vypis. Vtedy sa najlepsie osvedcila plna moc od tej ktorej spolocnosti na tvoje meno, alebo tiez Memorandum / Articles of Association (ekvivalent nasej spolocenskej zmluvy), kde sa da dozvediet kto za spolocnost kona, pripa. Shareholders / Members meeting minutes (zapisnica zo zasadnutia akcionarov / podielnikov).

    Cize vo vseobecnosti musis dolozit bud vypis z obchodneho registra zahranicnej krajiny ktora bude ukazovat ze spolocnost existuje, jej registracn cislo a kto za nu kona, alebo musis dolozit vsetky relevantne ine doklady preukazujuce tieto informacie. So zahranicnymi vlastnickymi vztahmi mamk dlhorocne skusenosti tak ti viem napisat konkretne detaily.

    Ale potrebujem vediet v ktorej krajine sidli firma ktora bude 100 % vlastnikom slovenskej s.r.o.

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    ahoj,
    dakujem za odpoved. Jedna sa o sro v Belgicku....no, som myslela, ze im to pripravim ja, nevedela som, ze treba spisat zapisnicu u notara.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    ziadnu notarsku zapisnicu netreba...pre zalozenie sro s majetkovou ucastou zahranicnej pravnickej osoby platia take iste pravidla ako pre zakladatela slovensku osobu. Jedina vec, ktoru som pri zakladani istej holandskej spolocnosti prikladal bol vypis z ich obdoby obchodneho registra o existencii holandskej obchodnej spolocnosti, a aj to len preto, lebo to bolo na reg. sude, kde sa takuto listinu (ktora nema oporu v zakone) rozhodli vyzadovat...

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    dakujem mi_ke...a bola len klasicka zakladatelska listina, kde sa uvedie, ze belgicka sro zaklada sro so sidlom v SR? /ako standardne pri slovenskych sro, ked je zakladatelom 1 osoba?/ alebo treba aj nejaku zapisnicu z ich valneho, ze sa rozhodli zalozit sro na slovensku?

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    ano, staci klasicka ZL, netreba ziadne rozhodnutie ich VZ...akurat ak bude treba vypis z ich registra, tak overeny apostilou..

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    super, dakujem :-) a este otazocka: pisem v zmysle "belgicka sro ako jediny zakladatel alebo belgicka sro ako jediny zakladatel v zastupeni..."? Ak v zastupeni, ZL podpisuje konatel belgickej sro? Vlastne, kto podpisuje zakladatelske dokumenty?

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    dokumenty podpisuje zakladatel, ale ak je v zastupeni tak splnomocnenec...s pripojenim plnej moci

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    zakladatel - cize konatel belgickej sro? alebo by teda najjednoduchsie bolo, aby mi dali plnu moc..

    judec je offline (nepripojený) judec

    judec
    Ahojte.

    Viem mi niekto, napr. profesional, poradit konkretne co by bolo potrebne na zalozenie sro vlastnenej firmou z Hong-Kongu?

    Dakujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    judec Pozri príspevok
    Ahojte.

    Viem mi niekto, napr. profesional, poradit konkretne co by bolo potrebne na zalozenie sro vlastnenej firmou z Hong-Kongu?

    Dakujem
    Všetky doklady tak ako naša sro kde je spoločníkom PO. Len sa k tomu doloží ešte rozhodnutie honk-kongskej firmy o rozhodnutí založiť na SK sro + dokument taký ako výpis z OR tej firmy. Tak majú možno niečo iné ako my výpis z OR. Dokumenty musia byť preložené do jazyka slovenského.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.