Zavrieť

Porady

SZČO a súkromný účet

Ahojte!
Viem, že sa toho už popísalo veľmi veľa, ale vzhľadom na to, že už je pokročilý čas na odovzdanie DP a ešte sa mi ozvali dvaja oneskorenci s kopou papierov, tak nemám čas na študovanie, ale poprosila by som o rýchlu odpoveď,ako to je, keď má SZČO súkromný účet. Viem, že poplatky nemôžem dať do podnikania, ale ako je to s úrokmi a s daňou z úrokov?
Ďakujem pekne! St super, že takto pomáhate!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ja som mala dlho dilemu, že ako to urobiť. Prečítala som pár názorov tu na porade, robim to tak, že úroky na účte dávam do prijmu ovplyv. základ dane, vačšinou je to smiešna suma. Daň z úrokov neuplatňujem, je to tiež malička suma. / teda vo vačšine prípadov/. Poplatky ako si písala neuplatňujem.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    sisa 7 Pozri príspevok
    Ahojte!
    Viem, že sa toho už popísalo veľmi veľa, ale vzhľadom na to, že už je pokročilý čas na odovzdanie DP a ešte sa mi ozvali dvaja oneskorenci s kopou papierov, tak nemám čas na študovanie, ale poprosila by som o rýchlu odpoveď,ako to je, keď má SZČO súkromný účet. Viem, že poplatky nemôžem dať do podnikania, ale ako je to s úrokmi a s daňou z úrokov?
    Ďakujem pekne! St super, že takto pomáhate!
    Úrok sa zaúčtuje ako POZD iný. Zrážka dane z úroku VNZD. Potom v DP sa vypíše suma dane z úroku na r. 99

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    Aj mňa táto téma zaujala, ale ako zaúčtovať daň z úrokov ktorá je tiež na bank. výpise???

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ferdo Mravec Pozri príspevok
    Aj mňa táto téma zaujala, ale ako zaúčtovať daň z úrokov ktorá je tiež na bank. výpise???
    Napísala som v p. 3, zrážka dane z úroku VNZD

    SZČO a súkromný účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.