Zavrieť

Porady

keramické nože

Zdravím všetkých poraďákov....zaujímal by ma názor na keramické nože, má ich niekto a ak áno doporučil by ich kúpiť?..sú veľmi drahé, preto sa pýtam...
Usporiadat
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

Keramický nôž som kúpila, keď sme u syna začínali s príkrmami (mal 6 mesiacov), tiež som počula, že neničí vitamíny, či je to naozaj pravda, netuším. Faktom zostáva, že už naše mamy pre bábätká strúhali ovocie a zeleninu na sklenenom strúhadle, nie kovovom.
Odkedy ten nôž mám - je to Kyocera, nepustila som ho pri varení z ruky, je to tá najužitočnejšia vec v kuchyni. Krájam s ním úplne všetko, je najostrejší z našej zbierky kuchynských nožov, zatiaľ sa neotupil, je ľahký do ruky, akurát je pre svoju ostrosť nebezpečný. Padol mi párkrát na zem, nestalo sa mu nič. Teraz som si na vianoce dokúpila keramickú škrabku, a rozmýšľam ešte nad jedným nožom.
Akurát bacha na predajcu, moja kyocera je vyrobená v japonsku, ale videla som už aj pančované z Číny,
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mám jeden nôž ešte z tuzexu, s ktorým robím skoro všetko. Veľmi mi vyhovuje, ani nie tak pre kvalitnú oceľ, ale preto, že nie je rovný, ale rukoväť má šikmo dohora v tupom uhle. Jednoducho sa mi dobre drží a krája s ním (nederiem si ruku). Nemôžem už také nože dostať. Nie sú ani v Japonsku?
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som asi pred 8 mesiacmi kúpil BANQUET keramický nôž. A som s nim nadmieru spokojný, režem mäso, opláchnem pod tečúcou vodou, kájam zeleninu, opláchnem, odkrojím chlieb, opláchnem a je čistý. A žiadne brúsenie, reže stále rovnako - teda OSTRO!
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dalid Pozri príspevok
Na Vianoce sme ich kupovali svokre - http://www.ceratio.cz/
Kyocery su predsa len o dost drahsie, tak sme hladali nieco lacnejsie...
Priznam sa ze som ich po nejakom case skusal... V porovnani s mojim Fiskarsami sa mi zdaju ostrejsie aj po 2 och mesiacoch od darovania. Nakrajat napr paradajku na tenuscke platky cca 1mm nie je problem (len treba davat pozor na nechty ).
Treba davat pozor, aby nespadli na zem a pri krajani, nerezat kosti a tvrde veci. Prvy pocit, ked som ich zobral do ruky bol, ze je to nejaka hracka. Noz bol straaasne lahky.. Svokra si ich zatial stale pochvaluje.
Veď práve , hračka .....

Osobne mám jeden kus poctivého noža / okrem iných / , ktorý cenovo vyjde na viac ako celá sada keramických nožov ...
Ale na druhej strane , môže spadnúť , preseknem s ním aj slabšiu kosť , aj tvrdé veci sa dajú narezať .....nabrúsim , oholiť sa môžem ...

No neviem , neviem ...
1 0
Mila23 Mila23

Mila23 je offline (nepripojený) Mila23

Ahojte,
pokial viem,tak keramicke noze su urcene najma na krajanie zeleniny a ovocia - aby sa zachovaloi vitaminy.
1 0
holos holos

holos je offline (nepripojený) holos

Reagujem ako importér kvalitných nožov aj keď je pravda že budem asi trocha zaujatí voči keramickým nožom. Je pravda že sú dosť ostré a ľahké a dobre sa s nimi krája zelenina ALE ako tu už bolo povedané nedajbože Vám padne alebo zarežete do kosti tak nešťastne že sa ostrie vylomí je po zábave. Iste dá sa to znova vybrúsiť ale vy si to nebudete môcť urobiť sami a nieje to ani také jednoduché. Čo sa tíka toho zachovania vitamínov : )) sú nejaké výsledky ktoré by preukázali že kovové ich ničia?
K cenám keramických nožov by som dodal že sú aj lacnejšie aj drahšie. Základ je ten istý cenu robí značka. My máme len poctivú oceľ zo Solingenu a z Tokia. Tam preverujú kvalitu pod mikroskopom a keby tam našli známku hrdze tak výrobca určite prišiel o licenciu a o punc kvality. Potom by mohol vyrábať aj v Číne len kto by to potom kupoval.
PS : k tej hrdzi ved by aspon obohatila jedlo o železo : )
jablko a klince (príklad)
1 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
ja mám značku kyocera-japan,nôž aj škrabku je fantastický čerstvý chleba odreže uplne rovno bez mrvenia
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Konzervatizmus od slova konzerva? To si teda dobre zaviečkovaný.
BTW: Keramika sa nepoužíva len na nože, má aj iné uplatnenie, napr. v automobilovom priemysle na keramické, príp. karbonovo-keramické brzdy (a tam je už poriadne namáhanie, poriadne teploty, poriadne trenie).
http://www.novinky.cz/auto/104991-ke...ejsi-auta.html
http://auto.pravda.sk/novinky/clanok...o-beznych-aut/
Takže
Hlavnou nevýhodou konštrukčnej keramiky je jej krehkosť, z ktorej vyplýva možnosť krehkého lomu ako dôsledok statickej únavy,mechanických alebo tepelných rázov.
už neobstojí v plnej miere.
Veď aj v inom priemysle sa používa konštrukčná keramika, napr.:
http://technolit.sk/produkty/produkt...ne-kotuce.html
1 0
1neroamd 1neroamd

1neroamd je offline (nepripojený) 1neroamd

Niesom si isti ci to tak je ale kovovy noz nici vitamini vraj koli statickemu naboju alebo vyboju alebo proste koli nejakej elektrike a keramicky noz je kamen a nie kov preto nehrozi ziadna elektrina preto nenici vitaminy.

Myslim ze toto vobec nepotrebuje vysvetlenie. Kazdy material ma svoje pre a proti a keramicke noze nemaju nahradit kovove ale doplnit ich.
Naposledy upravil 1neroamd : 21.01.12 at 14:54
1 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

1neroamd Pozri príspevok
...a aj som si chcel kupit ale ked som uvidel cenu uff
Veď toto... U nás je po kúpe takmer vždy spokojnejší predávajúci... Ale to som

1neroamd Pozri príspevok
Sice to mozno vela vitaminov neznici ale ked si nakrajas za tyzden 10 jablk tak to uz je dost vitaminou a ked varis cely zivot tak to uz sa tie peniaze za taki noz oplatia
1 kamenný nôž mi určite nevydrží celý život. Okrem toho - jablká vždy krájate? Treba ich jesť celé, aj so šupkou. Ak už musím ovocie krájať, tak ide len do kompótov (ktoré sa aj tak sterilizujú), alebo do koláčov (upečú sa). Zelenina sa v polievke tiež uvarí. Tým sa neničia vitamíny?
( Ešte mi napadol proces destilácie, ale tam vznikajú iné vitamíny )
Niektorí, čo sa chcú extrémne zdravo stravovať, ani netušia, koľkými E-čkami sa dennodenne dopujú a tu básnia o zopár zabitých vitamínoch... Ale to som už zas
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som si kúpil dávnejšie - a používam ho denne. Zelenina, ovocie, mäso - reže stále hladko. Pokiaľ som používal obyčajný nôž na narezanie plátkov mäsa na zerne, musel som ním "potiahnuť" 2-3x, aby som prerezal. S keramickým mi stačí jeden jediný rez a je krásne prerezané. Jediným ťahom!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Taserda
Máte niekto osvedčenú brúsky na keramické nože? Chcem si kúpiť, vlastne širokej rodine, že prebrúsiť po čase. Tak dajte sem skúsenosti s brúsením.
Keramiku nabrúsiš jedine diamantom...
Takže, čo do výberu možností tu niet. Môžeš si vybrať jedine značku, tvar, veľkosť...
Osobne by som šiel do niečoho takého
https://www.commando.sk/tovar/6233/d...mond-whetstone
Toto je už vyšší level
https://www.wilde.sk/harkila-diamantova-bruska-na-noze

Na tie kotúčové, čo po nich pretiahneš nôž, na tie sa vyserondi...dôvody sa mi nechce rozpisovať.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Na Vianoce sme ich kupovali svokre - http://www.ceratio.cz/
Kyocery su predsa len o dost drahsie, tak sme hladali nieco lacnejsie...
Priznam sa ze som ich po nejakom case skusal... V porovnani s mojim Fiskarsami sa mi zdaju ostrejsie aj po 2 och mesiacoch od darovania. Nakrajat napr paradajku na tenuscke platky cca 1mm nie je problem (len treba davat pozor na nechty ).
Treba davat pozor, aby nespadli na zem a pri krajani, nerezat kosti a tvrde veci. Prvy pocit, ked som ich zobral do ruky bol, ze je to nejaka hracka. Noz bol straaasne lahky.. Svokra si ich zatial stale pochvaluje.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Keramické nože poznali už v dobe kamennej, len sa im hovorilo pazúrik
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nie je pravda, ze je to naveky, tiez sa to tupi, a navyse sa to neda doma nabrusit (iba na diamante). Ten material (Alumina aj Zirconia) ma celkovo dost sklamal, nechali sme si vyrobit nejake trecie platnicky do strojov a nebolo to lepsie, ako ocel. Teraz to mame mame z umeleho diamatu, a je to super. Keby sa z toho robili noze, boli by naveky ostre.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Mila23 Pozri príspevok
Ahojte,
pokial viem,tak keramicke noze su urcene najma na krajanie zeleniny a ovocia - aby sa zachovaloi vitaminy.
tu by som oponovoval, ze aby sa zachovali vitaminy, podla mna je uplne jedno ci to pokrajas kovovym alebo keramickym...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Pokial ten kovovy nie je hrdzavy
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

dalid Pozri príspevok
Pokial ten kovovy nie je hrdzavy
no ked uz kraja niekto hrdzavym tak to uz je potom o inom
inak sa mi este nestalo ze by mi nejaky noz zacal hrdzaviet....
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

robin78 Pozri príspevok
inak sa mi este nestalo ze by mi nejaky noz zacal hrdzaviet....
Keď máš čepeľ noža z uhlíkovej ocele, tá je citlivá na vplyvy prostredia. Pri nesprávnom zaobchádzaní môže ju načať aj korózia. U antikórovych/nerezových čepelí, toto nehrozí. Nožiari volaju nerez - nerež Však holos?

Mám doma aj noôž z uhlikovej ocele, v porovnaní s antikorovymi nožmi je lepší - ostrejší. Len sa o neho treba viacej starať. Už na takú peknú patynu na čepeli...
0 0
holos holos

holos je offline (nepripojený) holos

dalid Pozri príspevok
Keď máš čepeľ noža z uhlíkovej ocele, tá je citlivá na vplyvy prostredia. Pri nesprávnom zaobchádzaní môže ju načať aj korózia. U antikórovych/nerezových čepelí, toto nehrozí. Nožiari volaju nerez - nerež Však holos?

Mám doma aj noôž z uhlikovej ocele, v porovnaní s antikorovymi nožmi je lepší - ostrejší. Len sa o neho treba viacej starať. Už na takú peknú patynu na čepeli...
No je na tom trocha pravdy : ) kvalitný nôž nieje len z nerezu. sú to rôzne kombinácie zliatin a rôzne postupy výroby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať