Zavrieť

Porady

čo s materskou?

dobrý večer?chcela by som sa spýtať...28.4 2010 má dcérka 3 roky ale do škôlky mi ju vezmú až od septembra.Kedže chceme ešte jedno dieťa rozmýšľala som,či je možné si predlžiť materskú a spojiť ju s tou druhou.Bola teda ešte som zamestnaná ako čašníčka s minimálnou mzdou.V tomto zamestnaní nebudem môcť pokračovať koli malej.A ešte čo robiť a ako postupovať ak chcem aj ja dostávať tú vysokú materskú.Dakujem Vám veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    zamestnávatel ti môže poskytnúť rodičovskú dovolenku (nie materskú, tá je len prvých obvykle 28týždov) len do troch rokov dieťaťa, ak nejde o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr. stavom. Potom jedine neplatené volno alebo ukončiť prac.pomer.

    Môžeš si platiť dobrovolné poistenie. Ak bude platiť terajší zákon o soc.poistní v čase tvojho nástupu na druhú MD a ukončíš terajšie zamestnanie, tak ti stačí sa prihlásiť do 8tt, resp. 6tt. a platiť si napr. z maximálneho VZ. Dni zo zamestnania sa ti k DNP prirátajú (ak od ukončenia RD resp. ukončenia nem.poistenia zamestnanca do vzniku nového nem.poistenia neuplynie viac ako cca 14-15mesiacov). Podstatné by bolo nastúpiť na MD až po uplynutí 26týždnov po prihlásení na MD a najneskôr 6týž. pred pravdep. termínom pôrodu čo napíše lekár do žiadosti o materské. A samozrejme nemať nedoplatok v SP.

    ale treba sledovať zmeny zákona.
    A ked mi malu vezmu do skolky az od septembra.......neda sa predlzit ?neviem dakde pisu ze ano ale nic nedostavate len platia odvody
    Myslela som že si materskú predlžím...budem doplacat odvody...otehtniem...a pôjdemz materskej na materskú...................som zúfala neviem čo mám robiť............práca nieje a y úradu tiež nič nedostanem........

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    KATARINA HORVATHOVA84 Pozri príspevok
    Myslela som že si materskú predlžím...budem doplacat odvody...otehtniem...a pôjdemz materskej na materskú...................som zúfala neviem čo mám robiť............práca nieje a y úradu tiež nič nedostanem........
    ak si stale zamestnana a nakolko materska a rodicovska sa pocitaju do potrebnych 3 rokov potrebnych pre podporu v nezamestnaniosti, tak po ukonceni RD a aj ukonceni PP budes mat narok na podporu v nezamestnanosti.

    Popri tom si mozes platit dobrovolne nemocenske poistenie, otehotniet a mat matersku z toho DNP.
    Dakujem za radu)to je už nejak po novom?Lebo mne este nedavno povedali,že sa to neráta.........som rada že ste poradili DAKUJEM

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    KATARINA HORVATHOVA84 Pozri príspevok
    Dakujem za radu)to je už nejak po novom?Lebo mne este nedavno povedali,že sa to neráta.........som rada že ste poradili DAKUJEM
    Ano, MD a RD pocas trvania prac. pomeru sa do potrebnych rokov pocita od 1.2.2010.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.