Zavrieť

Porady

výpočet zdravotného poistenia-MRP

Ahojte, poprosim o radu, od septembra je nejaká zmena vo výpočte preddavku na zdravotné poistenie? dnes mi doslo z MRP, ze sa to ma počítať na každého zamestnanca osobitne...vy co robite v MRP ako ste to riesili? dakujem velmi pekne
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

smejočka Pozri príspevok
ako sa dostanem k výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie pre účely ročného zúčtovania poistného? v upgrade píše že by to malo tam byť kde to nájdem ? ďakujem
Výstupy - RZZP a na konci tabuľky: Výkaz na účely RZZP (2011)
5 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nemá figurovať vo výkazoch do ZP, tak to mám aj ja tak, treba odhlásiť. Nulové budú výkazy za ňu iba v SP.
Pôjdeš na prac.pomer zamestnanca, klikneš na poistné, zdravotné a tam nastavíš dátum ukončenia platenia poistného do zp.
Ja som túto záležitosť riešila tiež so zp.
3 0
Marika x Marika x

Marika x je offline (nepripojený) Marika x

Ja si odvody za každého zamestnanca vyrátam zvlášť a potom to opravím v MRP ručne. Pri prenose dát do PU to mnou opravené musím dohrať znova ručne, pretože sa mi to neprenesie.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

a doteraz ti to nepočítalo za každého zvlast? mne to vychadza rovnako ked to počítam z celkoveho VZ alebo za kazdeho zvlast....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V MRP program automaticky nastaví:
Poistné organizácie po zamestnancoch
Zaokrúhlenie poist. org.: za zamestnanca.
Verzia: 4.40.008
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pracujem vo vizuálnom MRP a robím to takto (dnes som na to prišla): V mzdách sa nastaviť na položku č. 803, potvrdiť ENTEROM, ručne zadať príslušný VZ. A JE TO! Mzda je 0,- Sk, prípadne mínusová, ale to súvisí so zdravotným poistením. Výkaz pre soc. poist. pri prerátaní poistného vyjde nulový, na zdr. poisť. poistné tak ako má pri ručnom prerátaní vyjsť.
__________________
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Janiela
Pracujem vo vizuálnom MRP a robím to takto (dnes som na to prišla): V mzdách sa nastaviť na položku č. 803, potvrdiť ENTEROM, ručne zadať príslušný VZ. A JE TO! Mzda je 0,- Sk, prípadne mínusová, ale to súvisí so zdravotným poistením. Výkaz pre soc. poist. pri prerátaní poistného vyjde nulový, na zdr. poisť. poistné tak ako má pri ručnom prerátaní vyjsť.
__________________
Jáj , toto je čo za komplikácia ? Program ti to neurobí dobre ?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Urobí. Mala som prípad, kedy zamestnanec mal neplatené voľno od 1.9. do 12.9. a zároveň 12.9. ukončil prac. pomer. Preto to "čudko" tam hore.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

endrju
Určite Ti to tak vychádza aj za zamestnávateľa? To je reálne len pri "okrúhlych" príjmoch (na celé desaťkoruny). Akonáhle máš príjem na koruny, nemôže to vyjsť z princípu.
Ja mam ,,okrúhle príjmy,, takze preto mi to vychadza rovnako..aspon nemusim mic nastavovat a riesit.... :-) a dakujem za pomoc
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

S tým súhlasím, len neviem kde si zohnala verziu 4.40.008, veď posledná aktualizácia bola verziou 4.40.007.Alebo sa mýlim ja?
Naposledy upravil avipe : 10.10.05 at 19:36
0 0
Katusa Katusa

Katusa je offline (nepripojený) Katusa

Nová verzia je 4.40.008 - sťahovala som si ju z internetu v piatok
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
MRP aspoň raz do mesiaca uverejňuje nové aktualizácie programov na internete. Predplať si automatickú aktualizáciu cez internet (vychádza to lacnejšie ako keď posielajú aktualizácie na CD), dostaneš prístupové meno a heslo a potom už len stačí sledovať na ich stránke, či nie je nová aktualizácia. V septembri nasadili novú verziu, ktorá obsahuje práve zaokruhľovanie preddavkov na zdravotné poistenie za zamestnávateľa. Ale dá sa to urobiť aj v predchádzajúcej verzii, kde si ručne nastavíš, že chceš zaokrúhlenie preddavkov po zamestnancoch. Práve toto zaokrúhlenie je v novele o zdravotnom poistení, ktorá je účinná od 1.9.2005.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
A dá sa aj priamo v MRP nastaviť automatické zistenie aktuálnosti používanej verzie, najnovšia je teraz pozerám 4.40.009 ! Ja ked si otvorím program tak raz v týždni mi to preveruje a sťahujem upgrade priamo z MRP.Pekný den prajem všetkým.
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Up grade cez internet mám predplatený a sledujem nové aktualizácie na stránka MRP, ale ako pozerám tak pozerám stále je tam len spustená distribúcia verzie 4.40.007 verzia pre vizuálny systém. kde nájdem tie nové verzie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
avipe
Up grade cez internet mám predplatený a sledujem nové aktualizácie na stránka MRP, ale ako pozerám tak pozerám stále je tam len spustená distribúcia verzie 4.40.007 verzia pre vizuálny systém. kde nájdem tie nové verzie?
Plne s tebou súhlasím , lebo ja vidím tiež to isté.... 4.40.007
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som si stiahla verziu 4.40.008 z 3.10.2005. Priamo z ich stránky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lenka ale keď ja si otvorím ich stránku tak tam mám 007.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Teraz som išla na ich stránku, na download, zadala som si svoje ID a heslo:
Zoznam produktov na stiahnutie:

MZDY A PERSONALISTIKA MULTIVERZIA pre WIN9x/NT/2000/XP verzia 4.40.009

takže na stiahnutie majú aj verziu 4.40.009. Treba ísť cez túto cestu.
0 0
avipe avipe

avipe je offline (nepripojený) avipe

Myslím, že už viem, kde je pes zakopaný. Na stránke MRP je verzia 4.40.007. Ak však máš priamo v programe MRP na ktorom robíš mzdy aktivovanú aktualizáciu používanej verzie, tak sa k nej dostaneš skôr ako bude spustená na stránke MRP. Tá nová by sa mala týkať úpravy vymeriavacich základov. Lenže na stránke MRP ešte nie je , lebo v niektorých firmách ešte robia mzdy za 9/2005 a vymeriavacie základy - nové platia od 10/2005, takže má to logiku. Máš hotové mzdy, stiahneš si novú verziu 4.40.008 z aktualizácie v programe MRP. Na stránke MRP sa objaví až začiatkom novembra. Predpokladám. Alebo som to už celé domotala?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vieš si novú verziu stiahnuť priamo z ich stránky - www.mrp.sk. Tak ako som to napísala v mojom predchádzajúcom príspevku. Pôjdeš na záložku Download, klikneš na Vstup zadáš si svoje ID aj heslo, a dá Ti ponuku na verziu 4.40.009. Staihneš si upgrade do svojho PC, a nainštaluješ novú verziu. Ale dá sa to aj automaticky tak ako to popisovala Valika.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať