Zavrieť

Porady

spoločný účet manželov

Zdravím všetkých na porade,

chcem sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti so situáciou, kedy sú manželia, každý má svoju živnosť a manželka má bankový účet . Ale tento Bankový účet využíva na podnikanie aj jej manžel. Ako je to.? môžem dať tomu manželovi do účta výdavky z účtu ktorý nie je na jeho meno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Krejzinka
    Zdravím všetkých na porade,

    chcem sa spýtať, či nemáte niekto skúsenosti so situáciou, kedy sú manželia, každý má svoju živnosť a manželka má bankový účet . Ale tento Bankový účet využíva na podnikanie aj jej manžel. Ako je to.? môžem dať tomu manželovi do účta výdavky z účtu ktorý nie je na jeho meno?
    No ja by som to nerobila, ale nech sa ďalší vyjadria.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Manžel by si mal v každom prípade otvoriť samostatný účet. Čím skôr. A výdavky na účte súvisiace s obratmi manžela (platby za položky, pomerná časť nákladov na vedenie účtu, poštovné..) by bolo asi najlepšie prefakturovať.
    a nedalo by sa urobiť nejaká zmluvu že na konci kalendárneho roka by sa pomerná časť nákldov manžela prefakturovala na neho? Niečo ako zmluva o spoločnom zdielaní nákladov.. hm?? napr. čo ak sú aj takto robené telefony. Telefon je na manželku ale telefonuje z neho na podnikanie aj manžel... To by mala manželka na neho mesačne refakturovať pomernú časť hovorov? hm?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Predpokladám , že každý z týchto manželov je samostatná SZČO . Každý má viesť svoje účtovníctvo samostatne , teda aj účet by mal byť samostatný . Spoločné užívanie účtu vidím jedine pri podnikaní formou Zmluvy o združení . Tu by som to videla správne , ale inak nie .

    Doporučujem nepoužívať spoločne jeden účet , môžu vzniknúť nedorozumenia a nezrovnalosti pri daňovej kontrole a taktiež sa bude ťažšie / "možno" - netvrdím/ obhajovať účel a opodstatnenosť výdavkov a príjmov . Jedným slovom môže nastať z priebehu ich súčasného podnikania problém.
    ok... to beriem.. A s tým telefonom čo? ak je to pevná linka.. tá predsa môže byť len na jedného.. hm? Ako to dostat do nákldov manžela ked je na manželku?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Krejzinka
    ok... to beriem.. A s tým telefonom čo? ak je to pevná linka.. tá predsa môže byť len na jedného.. hm? Ako to dostat do nákldov manžela ked je na manželku?
    V telefóne by som nevidela problém , pretože môže manželka prenajať užívanie telefónu aj manželovi , a dohodnutý poplatok mu prefakturovať , tak ako to tu už bolo spomenuté .

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Vedel by mi niekto poradiť? Keď obaja manželia poberajú dávku v nezamestnanosti a uviedli ten istý účet v banke, soc.poisťovňa žiada čestné vyhlásenie o spoločnom účte. Je na to nejaké predpísané tlačivo alebo vzor? Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mimi3 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť? Keď obaja manželia poberajú dávku v nezamestnanosti a uviedli ten istý účet v banke, soc.poisťovňa žiada čestné vyhlásenie o spoločnom účte. Je na to nejaké predpísané tlačivo alebo vzor? Ďakujem
    Zatiaľ som sa s takým tlačivom predpísaným nestretla.
    Stačí napísať riadne Vyhlásenie .

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Ďakujem, ani ja som nič také nepočula ,manželka už poberá dávku a manžel začne teraz. Z poisťovne telefonovali že pokiaľ je u oboch uvedený ten istý účet tak je potrebné toto čestné prehlásenie. Tak uvidíme. Ešte raz ďakujem za odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mimi3 Pozri príspevok
    Ďakujem, ani ja som nič také nepočula ,manželka už poberá dávku a manžel začne teraz. Z poisťovne telefonovali že pokiaľ je u oboch uvedený ten istý účet tak je potrebné toto čestné prehlásenie. Tak uvidíme. Ešte raz ďakujem za odpoveď.
    Len treba napísať napr.

    Vyhlásenie o spoločnom užívaní bankového účtu číslo xxxxxxxxx .

    Manželia xy /napísať mená priezviska ,trvalé bydlisko / vyhlasujú , že používajú spoločný bankový účet zriadený v xxxxxxx číslo bankového spojenia xxxxxx .

    Podpis,dátum .

    Napíšte to 4x , ak je potrebné a každý z manželov nech obdrží po dva exempláre . Kópiu si nech si dajú potvrdiť v SP, že to odovzdali a nech si ju založia .

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Zitka, tak stačilo napísané vyhlásenie podľa tvojej rady, odovzdať a hotovo. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.