Zavrieť

Porady

Kolkokrat mozem dostat vypoved?

Ahojte. Dnes som dostal vypoved podla §63 ods. 1 písm e, cize za porusenie pracovnej discipliny.

ked som si vypoved precital, zistil som, ze dovody vo vypovedi uvedene su chybne a mylne.

vypoved som podpisal a pracovnicke z HR som odovzdal tlacivo, ze si zelam zotrvat v pracovnom pomere + upozornil som ju na to, ze vypoved je neplatna.

pracovnicka z HR si CHYBU vsimla, zarazilo ju to, ale povedala mi, ze to nic, ze mi poslu dalsiu vypoved postou.

chcem sa opytat.
Mozu mi z firmy dat dalsiu vypoved? ak ano, co ak ju uz nepodpisem? ved jednu vypoved uz mam.
Naposledy upravil mixal1 : 18.03.10 at 15:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mixal, pozri § 61 odst. 2 Zákonníka práce

    § 61
    Výpoveď
    Na začiatok

    (1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

    (2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas troch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

    (4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    arizona Pozri príspevok
    Prečo si výpoved podpísal ? Ved svojím podpisom potvrdzuješ súhlas...
    Neviem o tom, že by sa výpoveď podpisovala. Podpísal prevzatie listu zamestnávatela, voči ktorému sa môže odvolať (ak nešlo o skončenie pracovného pomeru dohodou)

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    cize ta vypoved je neplatna, ale zamestnavatel mi nesmie dat dalsiu vypoved?

    mozem to napadnut na sude?

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    preco som to podpisal? a co som mal urobit? ja som podpisal neplatnu vypoved. to je vsetko.

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    no moja vypoved sa vola " vypoved z pracovneho pomeru""
    v hlavicke je moje meno
    potom dovody

    na konci su 3 podpisy
    manazer
    HR
    a moj

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    veronikasad Pozri príspevok
    Neviem o tom, že by sa výpoveď podpisovala. Podpísal prevzatie listu zamestnávatela, voči ktorému sa môže odvolať (ak nešlo o skončenie pracovného pomeru dohodou)
    Dík za vysvetlenie

    mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

    mixal1
    pokial som nepodpisal vypoved, co som potom podpisal?
    nerozumiem teraz, este nikdy som ziadnu vypoved nedostal

    Kolkokrat mozem dostat vypoved?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.