Zavrieť

Porady

dovoz "značkového" tovaru z Číny

Milí poraďáci, chcem vás poprosiť o radu. Chcela by som doviezť ako s.r.o. kolobežky z Číny. Jednám s výrobcom, ktorý ponúka motívy Disney a tento výrobca chce odo mňa licenciu na predaj Disney značky, pretože by som vraj mohla mať problém s colníkmi, ktorí mi môžu tovar skonfiškovať.
Prosím, má niekto skúsenosti a vedel by mi poradiť, čo by sa mohlo stať, keď licenciu nemám. Nie som si vedomá toho, že na predaj takýchto komodít by som licenciu alebo akékoľvek iné povolenie mala mať.
vďaka vopred za každý postreh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Nuz, ako kazdy falosny znackovy tovar, veru by si mohla o tieto tovary prist. V tom mam jasno, ale nechapem, preco mas mat licenciu ty, ked oni ten tovar vyrabaju.
    Ja som z toho tiež "jasná hviezda", akosi sa v komunikácii neviem s nimi dohodnúť, o čo im ide. Ale tvrdia, že vyvážajú aj do iných Európskych krajín, ale že všetci majú licencie na predaj.
    Ale to naozaj nechápem, veď keď neberiem tovar priamo od výrobcu tej konkrétnej značky, napr. Barbie, tak predsa nemusím mať žiadnu licenciu alebo iné povolenie, nie?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Je mozne, ze jestvuje nejaka ciastkova licencia len na samotne obrazky, inak si to neviem vysvetlit.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    a preco nenapises tim co tu licenciu vydavaju, nech ti to vysvetlia ohladom tej licencie?

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ja to vidim podobne ako s hudbou z internetu. Pokial mas licenciu, tak obsah vies "zohnat" odkialkolvek. Ked mas licenciu na predaj takych a takych vyrobkov, tak ti ich tiez moze vyrobit cinan, teda z plagiatu sa stane original. To je moje jedine vysvetlenie, pokial vsetci hovoria pravdu. Ale skor je pravdepodobne, ze tie licencie na dovoz maju vyrobene svojpomocne a vytlacene z vlastnej tlaciarne...
    Ďakujem všetkým za príspevky, ale pravdu povediac, aj tak v tom nemám jasno. Fakt je, že licenciu nemám, nemám ale zálusk na žiaden značkový tovar, našla som akurát výrobcu, ktorý ponúka obľúbené motívy, o ktoré by mohol byť záujem. Ale stále neviem, čo by sa mohlo stať, keby som do toho šla, čo by mohli spôsobiť právomoci colníkov a čo najhoršie by sa mohlo stať a čo by nasledovalo u nás, keďže nemám v úmysle predávať to ako značkový tovar, ide mi len o tie motívy...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    jennifer2312 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za príspevky, ale pravdu povediac, aj tak v tom nemám jasno. Fakt je, že licenciu nemám, nemám ale zálusk na žiaden značkový tovar, našla som akurát výrobcu, ktorý ponúka obľúbené motívy, o ktoré by mohol byť záujem. Ale stále neviem, čo by sa mohlo stať, keby som do toho šla, čo by mohli spôsobiť právomoci colníkov a čo najhoršie by sa mohlo stať a čo by nasledovalo u nás, keďže nemám v úmysle predávať to ako značkový tovar, ide mi len o tie motívy...
    Lenze prave tie motivy su "znacove", teda chranene, o to prave ide. Ale tiez si myslim, ze licenciu by asi mal riesit vyrobca.
    Dobrý deň

    Výrobcovia v číne vyrábajú tovar akýkoľvek, sú schopný vyrobiť aj veci s motívom hello kitty. ty si u nich zadávaš zákazku na výrobu disney vecí takže ty potrebuješ licenciu. alebo ju potrebujú oni ak to vyrábajú a predávajú. Sú dve možnosti bud ju majú oni, alebo ty.

    V tomto prípade chcú aby si ju mala ty.

    Na predaj výrobkov nepotrebuješ licenciu ako predajca, ale musí ju mať výrobca vecí ktoré predávaš.

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    No nebolo by od veci vyjasniť si akú licenciu žiadajú, aby to nakoniec nebola "trading licence", teda živnostenský list

    Jaronimo je offline (nepripojený) Jaronimo

    Jaronimo
    vandenberg Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Výrobcovia v číne vyrábajú tovar akýkoľvek, sú schopný vyrobiť aj veci s motívom hello kitty. ty si u nich zadávaš zákazku na výrobu disney vecí takže ty potrebuješ licenciu. alebo ju potrebujú oni ak to vyrábajú a predávajú. Sú dve možnosti bud ju majú oni, alebo ty.

    V tomto prípade chcú aby si ju mala ty.

    Na predaj výrobkov nepotrebuješ licenciu ako predajca, ale musí ju mať výrobca vecí ktoré predávaš.
    ale v prípade, že výrobca na toto nemá licenciu, tak ak predajca predáva takýto tovar, tak je za toto porušenie autorského práva zodpovedný aj on, však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.