Zavrieť

Porady

Danove priznanie FO bez podkladov od zamestnavatela?

Dobry vecer,

Chcela by som poprosit o pomoc ohladom DP, v starsich temach som nenasla podobny pripad. Asi by som sa mala obratit priamo na Danovy urad, len sa bojim, ze vzhladom na to, kolko musia mat teraz prace, odpovedia neskoro...

V roku 2009 som mala 2 zamestnavatelov : slovenskeho v mesiacoch 1-10 a ceskeho v mesiacoch 11-12, s ktorym som ukoncila pracovny pomer zaciatkom tohto mesiaca.

Cesky zamestnavatel mi napriek vyziadaniu (je pravda, ze som ho ziadala az tento tyzden, pretoze som zvyknuta na zamestnavatelov, ktory ho posielaju automaticky) zatial nedorucil Potvrdenie o prijmoch a zrazenych preddavkoch na dan za rok 2009, pocas trvania pracovneho pomeru mi ani nedaval vyplatne pasky, takze nemam z coho vychadzat pri spracuvani danoveho priznania. Jedine potvrdenie, ktore mam, je pracovna zmluva, ktora urcuje hrubu mzdu 8000 CZK mesacne.

Vzhladom na to, ze prijem bol zdanovany v CR a chcem uplatnit metodu vynatia prijmov (takze podla mojho chapania by vysku dane nemal ovplyvnit), rozmyslam urobit DP vychadzajuc len z podkladov slovenskeho zamestnavatela a ked dostanem potvrdenie od ceskeho zamestnavatela, podat dodatocne DP - alebo by bolo lepsie DP nepodat vobec? Poziadat DU o odklad som nestihla, kedze som si zacala hladat info az 17.3. Urcite sa mnohi budete za hlavy chytat, ale verte, ze aj ja uz par dni

Vopred vdaka za pomoc, aj keby ste mi mali len potvrdit ze odpovedat mi moze len danovy urad

Pekny vecer
Petra
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

  Mama troch dospelých detí DanielaSL
  Asi by som to riešila tak ako si napísala, urobiť DP len z potvrdenia o príjme od slovenského zamestnávateľa a keď príde papier z čiech, tak urobila dodatočné DP. Ale ešte nie je 31.3. máš týždeň, možno Ti ten papier príde včas.

  Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

  Jana_clenka
  Podobný prípad som práve dnes započula v TV v diskusnej relácii, kde odborníci odpovedali na dotazy divákov - v prípade chýbajúceho dokladu k príjmu doporučovali podať DP s odhadnutými číslami a po obdržaní potrebného dokladu podať DDP. Jednoducho, aby sa daňovník vyhol sankcii za nepodanie alebo neskoré podanie DP.

  Danove priznanie FO bez podkladov od zamestnavatela?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.