Zavrieť

Porady

Dohoda o prac. cinnosti a urad prace+soc. avky.

Dobry den. Mam moznost sa zamestnat na dohodu. Som evidovana na UP ako nezamestnana (dlhodobo) a nepoberam z UP ziadne davky. Som ZŤP. Poberam rodinne pridavky na 3 deti a dalej prispevok v zmysle zakona 447/2008 o penaznych prispevkoch na kompenzaciu ŤZP.
Mozem sa zamestnat na dohodu bez toho, ze by to ovplyvnilo vyplacanie prispevku na kompenzaciu TZP? Prijem by bol samozrejme do 136,38 € aby som zostala evidovana na urade prace, ktory za mna plati odvody do zdrav.positovne ;-).
A potom, aky typ dohody je pre mna vhodny. Pretoze tu citam rozne info, a mam z toho pekny gulas. Podla charakteru cinnosti je pre mna jedine vhodne dohoda o pracovnej cinnosti. Cize sa jedna o celorocnu zalezitost. A ako je to potom s danami, aby som ich nemusela platit. Spise sa to vyhlasenie? ktore sa tuna viackrat popisuje a je vyavene?
Dakujem. Dost ma to suri, prosim o info. Nie som uctovncka tak prosim berte ohlad. Len zbieram info dopredu aby som si nieco nepokaslala ;-). Vsak chapete, korunky navyse sa zidu. Srdecna vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    robork Pozri príspevok
    Dobry den. Mam moznost sa zamestnat na dohodu. Som evidovana na UP ako nezamestnana (dlhodobo) a nepoberam z UP ziadne davky. Som ZŤP. Poberam rodinne pridavky na 3 deti a dalej prispevok v zmysle zakona 447/2008 o penaznych prispevkoch na kompenzaciu ŤZP.
    Mozem sa zamestnat na dohodu bez toho, ze by to ovplyvnilo vyplacanie prispevku na kompenzaciu TZP? Prijem by bol samozrejme do 136,38 € aby som zostala evidovana na urade prace, ktory za mna plati odvody do zdrav.positovne ;-).
    A potom, aky typ dohody je pre mna vhodny. Pretoze tu citam rozne info, a mam z toho pekny gulas. Podla charakteru cinnosti je pre mna jedine vhodne dohoda o pracovnej cinnosti. Cize sa jedna o celorocnu zalezitost. A ako je to potom s danami, aby som ich nemusela platit. Spise sa to vyhlasenie? ktore sa tuna viackrat popisuje a je vyavene?
    Dakujem. Dost ma to suri, prosim o info. Nie som uctovncka tak prosim berte ohlad. Len zbieram info dopredu aby som si nieco nepokaslala ;-). Vsak chapete, korunky navyse sa zidu. Srdecna vdaka.
    Keďže nepíšeš o akú činnosť sa jedná, ťažko poradiť, ktorá dohoda je pre teba vhodná. Ale ak si napísala, že dohoda o pracovnej činnosti, tak to nemusí byť celoročná záležitosť. Na dohodu o pracovnej činnosti môžeš max. odpracovať 10 hodín v týždni. Môžeš prácu vykonávať aj na dobu neurčitú. A môžeš poprípade prácu na dohodu ukončiť buď dohodou so zamestnávateľom, alebo výpoveďou, pri ktorej platí 15 dňová výpovedná lehota. Ak u zamestnávateľa podpíšeš vyhlásenie k dani z príjmu, nebude ti z odmeny (max. 136,38 Eur.) stŕhaná žiadna daň. Zamestnávateľ bude za teba platiť SP len odvody za gar. poistenie a úrazové poistenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Chápem ale zákonník práce limituje 300 hodín?
    Nie, pri tejto dohode nie.

    § 228aZP
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    Pri DoVP je max. 350 hod. v kalend. roku.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?
    Dohoda o pracovnej činnosti môže byť uzatvorená na dobu neurčitú.
    Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Na akú dobu môže byť uzatovrená dohoda o pracovnej činnosti pre zamestananca vedeného na UP musí byť taktieť dodržaná doba max.300 hodín ročne?
    Dohoda o prac. činnosti - rozsah práce nesmie presiahnuť 10 hod. týždenne. ÚP nesleduje počet hodín - je to limitované Zákonníkom práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Chápem ale zákonník práce limituje 300 hodín?
    ktorý paragraf ?

    Dohoda o prac. cinnosti a urad prace+soc. avky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.