Zavrieť

Porady

prezimovanie kvetin z balkona

Milí poraďáci, poraďte, ako čo najlepšie prezimovať kvetiny z balkóna bytu. A to najmä muškáty ťahavé a fuksie. Balkón mám presklený, rozmýšľam, že to risknem a nechám ich tam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja prezimovavam kvetiny v nevykurovanej zimnej zahrade. Je tam 8-10 st. Ak na balkone udrzis teplotu nad bodom mrazu, kvetiny by tam mohli zimovat.Ale nezabudni ich obcas trochu poliat.

    toni je offline (nepripojený) toni

    toni
    Ja muškáty aj fuksie zostrihám na takých 10cm. odložím do pivnice na okná občas popolievam. Vo februári ich preložím do tepla. zatiaľ mi prezimovali skoro všetky. V marci keď majú silnejšie výhonky ich ešte rozmnožím.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    dari1
    Milí poraďáci, poraďte, ako čo najlepšie prezimovať kvetiny z balkóna bytu. A to najmä muškáty ťahavé a fuksie. Balkón mám presklený, rozmýšľam, že to risknem a nechám ich tam.
    Prvý raz sa pokúsim prezimovať na troška iným spôsobom zabezpečenom balkóne aj muškáty. Zatiaľ som "vonku" ošetrovala len tuje,chryzantémy a clematisy tak, že som ich dala do kartónovej krabice, okolo črepmíkov som "napchala" reklamné plátky, ktoré mi kdekto strká do poštovej schránky. Ako bolo radené vyššie, občas (raz za tri týždne) som rastlinky skromne zaliala. Nie každý má pivnicu, ktorá vyhovuje teplotou na prezimovanie muškátov. Je možné ich prezimovať aj v bežne vykurovanom byte na okenných parapetoch , zalievať ich tak, ako ostatné rastlinstvo a budú krásne mnoho, mnoho rokov.A kvitnú aj na Vianoce, jednoducho nonstop. To je moja skúsenosť.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Ja odkedy mám zasklený balkón ich vždy len zostrihám a nechám tam a vždy sú v poriadku.Občas mi tam zasvieti slniečko,občas ich polejem a sú v pohode.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Na ten balkón, alebo do zimnej záhrady by som odporúčal sud z vodou, ako provizórium aj väčšie PET flašky (z kuch.oleja) z vodou. Voda je najlepší tepelný zotrvačník. Cez deň sa nabíja teplom a v noci ho vyžaruje. Nebudete tam mať cez deň 40 a vnoci -5.

    Nemám to ešte vyskúšane, ale počul som, že muškátom stačí olámať iba listy a nie skracovať výhonky. Oni potom z pazušiek pokračujú v raste čo spôsobuje, že sú také dlhé ihneď na jar.

    V zime sa z nich kvety odstraňujú.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    V zime v zimnej zahrade teplota nikdy nevystupi nad 25 stupnov, pretoze doba slnecneho svitu je mala. My mame zimnu zahradu obratenu na zapad a slnko tam svieti v zimnych mesiacoch max. 2-3 hodiny denne. K jari je to dlhsie, ale to staci na chvilku otvotit okno alebo dvere a teplota hned klesne. V noci ani pri velkych mrazoch neklesne pod +5 stupnov, ale mame tam ohrievac, ktory takuto teplotu udrzi. Okrem toho su tam dvojite vakuove okna. Vodu vo flaskach nedavam.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Nemám odskúšané ale naposledy som čítala že je dobré muškáty zababuškať do hoblín, ktoré sa dajú kúpiť v chovateľských potrebách /dávali sme to škrečkom/ a občas zaliať. Teda len nasypať vrstvu hoblín na zeminu, ak hrozí veľký chlad v priestoroch, kde ich chceme prezimovať.

    prezimovanie kvetin z balkona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.