Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra z ČR a samozdanenie

Iveta2505

Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

Iveta2505
Prosím o radu. Začiatkom septembra sme zaplatili do ČR zálohu za poskytnutie know-how.Know-how zatial nedodali a nemame ani vyúčtovaciu faktúru.Samozdanenie robim az ked dostanem vyúčtovaciu faktúru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    KEJKA

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    samozdanenie sa robí na základe prijatej platby. V tomto prípade je to na čechovi. Odpočítať si môžeš resp. samozdaňovať až prijmeš službu.
    Iveta2505

    Iveta2505 je offline (nepripojený) Iveta2505

    Iveta2505
    Dakujem Lida za odpoved. Ale nie je to u služieb dodaných z EU /ČR/ inak?
    V § 51/1b sa hovorí, ze pre uplatnenie práva na odpočet stačí,ked je daň uvedená v záznamoch /§70/.Podla toho si myslim, ze fakturu netreba.Ked zaplatim zalohu v septembri , mala by som aj samozdanie dať do dań.priznania za september.
    Alebo to chapem zle ????

    Zálohová faktúra z ČR a samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.