Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Danka, my si to označujeme napr. máme účet v TB, tak:
TB/005-001
TB/005-002

- to prvé trojčíslie je číslo výpisu, čiže 5.
- to druhé trojčíslie je poradové číslo položky na výpise.

Pekný deň
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ok, ale ako si to mam nastavit? aj to prve aj druhe cislo si nastvavim ako cislovanie? Alebo to druhe cislo mate ako text a prepisujete rucne?Alebo tiez zadavate kazdu polozku ako novy doklad podla toho cislovania.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Danka, ak si otvoríš Omegu, tak na hornej lište vyberáme Firma - Nastavenie - Číslovanie dokladov - z ponuky si vyberieš bankové výpisy a teraz ti napíšem aké nastavenie máme my:
TB/005/001
TB = text
005 = počítadlo (+1 pri zmene dátumu, inak ponecháva)
001 = počítadlo (+1 pri nezmenenom dátume, inak 1)
Dúfam, že ti to trošku pomôže.
Pekný deň
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Som rada, že tu vidím "omegáčov". Ja som ju tiež kúpila a začínam v nej. Zatial robim aj v Alfe, ale od 1.1. ma to čaká naplno. takže každá rada dobrá.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ináč ľudia v Krose sú výborní - ja mám mzdy + alfu + omegu, ale Alfu nevyužívam veľmi. Čo sa týka miezd sú tam super odborníci, omega je tiež fajn.
Takže máš tu parťákov, takže dovidenia v roku 2005
Pekný deň
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja mam OMEGU este v obalke, tak tiez uvitam "rychle rady" od skusenych, lebo studovat tu hrubu knihu - fu..... Skusim tiez subezne uctovat v starom a novom programe, aby som od 1.1. mohla ist na ostro. Tak sa urcite budem aj ja pytat.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pripájam sa k tebe urs. Som tvoja kópia. Robím v Alfe, Olympe, mám už aj Omegu a práve čakám na verdikt súdu, či mi zapísali s.r.o. Pomaly to začínam študovať, veľa mi to síce nehovorí, ale dúfam, že sa do toho dostanem, tak ako s Alfou. Držím sebe aj všetkým palce.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

keď bude treba tiež rada pomôžem, robím so všetkými 3 progr.
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Nemáte niekto informácie či nespravia prevodový mostík z Alfy do Omegy. Od nového roku bude väčšina ľudí prechádzať.

Len tak na okraj: sú to fakt dobré progamy. Robím aj s MRP ale to sa nedáporovnávať. Človek si zvykne, ibaže rôzne funkcie tam chýbajú.

Pekný deň
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

A ešte dala som si Vás do priateľov, tak sa prosím nehnevajte ak budem otravovať so súkromnými správami o radu.
Ďakujem
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

urs
A ešte dala som si Vás do priateľov, tak sa prosím nehnevajte ak budem otravovať so súkromnými správami o radu.
Ďakujem
S Omegou pracujem už viac rokov, naša firma predáva sw firmy KROS...
Čo sa týka prevodu z ALFY, neviem akú máte verziu, ale už je pri vytváraní novej firmy možnosť prechod z ALFY, resp. iného sw! Stiahnite si novú verziu, momentálne je tam 7.75.02
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mám pocit, že už bolo na to aj školemie, alebo ho chystajú - som v tých programoch už korytnačka - ale vždy ma novoty zauímajú, ak chceš aktuality tak na www.kros.sk .A na www.kros.sk/11845 je aj publikácia presne k tejto téme - s týmito programami to určite zvládneš.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Ja môžem povedať za našu externú účtovníčku, ktorá nám za jeden víkend urobila DPH a pritom nikdy predtým nepracovala s Omegou. Celkovo program chválila, lebo skoro ku všetkému ju sám navádzal. Jediné na čo sa mi posťažovala, bola analytika pri DPH. Neprečítala si predtým v príručke, že sa neodporúča meniť systémové nastavenie. Vytvorila si vlastnú analytiku a potom jej to robilo pekné somariny. Ale zhrniem to, ja aj naša účtovníčka program chválime a aj online poradňu. Len škoda, že funguje iba od 7.-15. hod. Väčšina účtovníkov funguje v inom čase.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

Pripájam sa k chválam na KROSákov, poradia naozaj podrobne. Ja používam 5 rokov ALFU aj OLYMP, no a OMEGU som začala v júni t.r.Ale ešte odkaz pre tých, čo sa boja 1.1.2005 - nie je povinný prechod z jednoduchého účt. do podvojného. Ale iste to viacerí zachytili.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Danka Kosibova: ak ti chodi vypis z banky po kazdej operacii tak pouzi nastavenie od vladan, ale ak mas mesacne, tak ti je zbytocne aby ti zakazdym pri zmene datumu menilo cislo vypisu.

mne chodi vypis mesacne, na nom su vsak operacie s roznym datumom, a aby mi po kazdej zmene datumu bankovej operacie nezmenilo cislo vypisu mam taketo nastavenie:

napr. rozoberiem konkretne cislo: BU-06-13
BU = do kolonky text napisem BU /mam len jeden ucet v banke, tak nepotrebujem rozlisit, zatial/
- = do kolonky text a napisem jednoducho -
06 = oznacuje cislo vypisu a nastavis počítadlo (+1 pri zmene mesiaca, inak ponecháva)
- = znova do kolonky text -
13 = oznacuje cislo operacie a nastavis počítadlo (+1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1)

Takto ked uctujem banku, a datum bankovych operacii je rozny, mi nezmeni cislo vypisu ale ostava a meni sa mi len cislo bankovej operacie.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Dnes o 9.00 v Bratislave na Drotárskej bola prezentácia programov Omega a Olymp. Ak to niekto videl prvý raz, mal čo robiť, aby držal krok s prednášajúcimi. Ale boli tam takí, čo s týmito programami pracujú a mali trefné otázky. Od 1.1. prevádzam jednu firmu na podvojné účto a zvažujem Kros.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

anita: ak si zakupis program od Kros-u tak mas vstupne skolenie o programe zadarmo. Ja som robila s Alfou a myslela som, ze Omegu zvladnem hravo, no vznikali mi banalne problemy, tak som sa na toto skolenie prihlasila a uz uctujem bez problemov. Vrelo doporucujem. Trva to zhruba 3 h, ale je to velmi naucne.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andreaS
Danka Kosibova: ak ti chodi vypis z banky po kazdej operacii tak pouzi nastavenie od vladan, ale ak mas mesacne, tak ti je zbytocne aby ti zakazdym pri zmene datumu menilo cislo vypisu.

mne chodi vypis mesacne, na nom su vsak operacie s roznym datumom, a aby mi po kazdej zmene datumu bankovej operacie nezmenilo cislo vypisu mam taketo nastavenie:

napr. rozoberiem konkretne cislo: BU-06-13
BU = do kolonky text napisem BU /mam len jeden ucet v banke, tak nepotrebujem rozlisit, zatial/
- = do kolonky text a napisem jednoducho -
06 = oznacuje cislo vypisu a nastavis počítadlo (+1 pri zmene mesiaca, inak ponecháva)
- = znova do kolonky text -
13 = oznacuje cislo operacie a nastavis počítadlo (+1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1)

Takto ked uctujem banku, a datum bankovych operacii je rozny, mi nezmeni cislo vypisu ale ostava a meni sa mi len cislo bankovej operacie.
MOC DÍK !!! robím v OMEGE dloho a takéto ma nenapadlo, super! som moc rada, idem si to prestaviť!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sway - nemaz za co... ja som to mala tiez dako "nakrivo" nastavene aj v alfe a toto som sa naucila na spominanom skoleni, tak som si prestavila zaroven aj alfu, a uz nemusim neustale rucne prepisovat tie cisla...
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

a vyuzila si uvodne skolenie k OMEGE. Vies ked sa ti nechce studovat celu knihu tak Kros robi pravidelne uvod. skolenie k programu a ak si nova tak to robia zdarma
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať